Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Sport

 • Utytułowani sportowcy w Ziębicach

  2013-07-31

  Utytułowani sportowcy w Ziębicach

  W minioną sobotę na orliku w Ziębicach odbył się festyn sportowo-rekreacyjny pod nazwą "Lato na orliku". Główną atrakcją imprezy był turniej piłkarski dla dzieci ze szkół podstawowych, na który przybyło wiele drużyn, także spoza Ziębic. Imprezę poprowadził...

  skomentuj

 • Kolarze z ACT rywalizowali niesamowitym upale

  2013-07-31

  Kolarze z ACT rywalizowali niesamowitym upale

  Ostatni weekend lipca to wymarzona pogoda dla wszystkich, którzy chcą wypocząć nad wodą. Kolarze z Astrontech Cycling Team (ACT) o odpoczynku mogli jednak zapomnieć. Wzięli oni bowiem udział w X Klasyku Kłodzkim, który odbył się w Zieleńcu.

  skomentuj

 • Stadion w Malczycach z nowym obliczem

  2013-07-30

  Stadion w Malczycach z nowym obliczem

  W ostatnim czasie członkowie Klubu Sportowego Odra Malczyce w ramach wolontariatu rozebrali stare ogrodzenie wykonane z siatki, a także wymontowali deski z ławek znajdujących się na trybunach.

  skomentuj

 • Orlikowe rozgrywki trwają w najlepsze

  2013-07-24

  Orlikowe rozgrywki trwają w najlepsze

  Już trzy kolejki Wakacyjnej Ligi Piłki Nożnej dla dorosłych za nami. W każdą środę na boisku Orlik w Ząbkowicach Śląskich rywalizuje dziesięć ekip o miano najlepszej drużyny w rozgrywkach. Na czele obecnie znajduje się ekipa OSiR Ząbkowice Śląskie z kompletem...

  skomentuj

 • Trzykrotny mistrz Polski podczas ziębickiego lata na sportowo

  2013-07-23

  Trzykrotny mistrz Polski podczas ziębickiego lata na sportowo

  Najbliższa sobota zapowiada się bardzo ciekawie dla ziębickiej młodzieży, która obecnie cieszy się wakacjami. Na miejskim orliku odbędzie się bowiem impreza "Lato na sportowo", której patronatem jest Wojskowy Klub Sportowy Śląsk Wrocław.

  skomentuj

 • Sportowcy pomagają dzieciakom

  2013-07-22

  Sportowcy pomagają dzieciakom

  Fundacja Potrafię Pomóc w ogrodzie wrocławskiego hotelu Puro zorganizowała w drugi weekend lipca wydarzenie "Sportowcy dzieciom". Dochód pieniężny z licytacji, która odbyła się podczas imprezy, zostanie przeznaczony na pomoc dzieciom, które należą do fundacji.

  skomentuj

 • Biegli po górach prawie dwie doby

  2013-07-22

  Biegli po górach prawie dwie doby

  Ponad 35 godzin zajęło pokonanie 223 kilometrów Michałowi Kiełbasińskiemu, który okazał się najszybszy w Biegu 7 Szczytów podczas Dolnośląskiego Festiwalu Biegów Górskich i odniósł zwycięstwo. Organizatorzy jednak zgodnie podkreślają, że na szacunek i uznanie...

  skomentuj

 • Zamek najlepszy w turnieju na 65-lecie klubu

  2013-07-22

  Zamek najlepszy w turnieju na 65-lecie klubu

  Zamek Kamieniec Ząbkowicki okazał się najlepszy w turnieju zorganizowanym na 65-lecie klubu. W rywalizacji oprócz gospodarzy i jednocześnie zwycięzców wzięły udział także zespoły Sparty Paczków, Włókniarza Kudowa Zdrój i Orląt Krosnowice. Oprócz boiskowej...

  liczba komentarzy 1

 • Zieliński strzelił przepiękną bramkę dla Udinese [VIDEO]

  2013-07-21

  Zieliński strzelił przepiękną bramkę dla Udinese [VIDEO]

  Piotr Zieliński nie przestaje zachwycać. Wychowanek Orła Ząbkowice Śląskie zdobył pięknego gola w meczu towarzyskim pomiędzy Udinese Calcio a FK Baku. Jego zespół przez długi okres czasu przegrywał 0:1, „Zielu” swoim golem w 79. minucie doprowadził do remisu i...

  liczba komentarzy 3

 • Kajakarz z Malczyc zdobył medale w Bydgoszczy

  2013-07-19

  Kajakarz z Malczyc zdobył medale w Bydgoszczy

  Piotr Mazur z Malczyc wziął udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w Kajakarstwie Klasycznym, które zorganizowano w Bydgoszczy. W zawodach wzięło udział 200 zawodników.

  skomentuj

 • Kolarze z ACT o włos od beczułki miodu

  2013-07-17

  Kolarze z ACT o włos od beczułki miodu

  Trzech kolarzy Astrontech Cycling Team wzięło udział w IV Kluczborskim Maratonie Szosowym "O beczułkę miodu". To kolejny weekend z rzędu, w którym zawodnicy kolarskiego klubu walczą na trasie. Tym razem do zwycięstwa zabrakło niewiele...

  skomentuj

 • Festiwal Biegów Górskich już w ten weekend

  2013-07-17

  Festiwal Biegów Górskich już w ten weekend

  Zapraszamy na pierwsze takie wydarzenie w Polsce. 215 kilometrów tras biegowych, górzyste tereny i ponad 15 tysięcy metrów różnicy poziomów. Tak zapowiada się pierwszy Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich.

  skomentuj

 • 39. trakt Kamieniec Ząbkowicki-Ziębice

  2013-07-16

  39. trakt Kamieniec Ząbkowicki-Ziębice

  To już kolejny trakt przygotowany przez RKS Kross Byczeń. Tym razem trasa wiodła z Kamieńca przez Starczów, Niedźwiednik i Służejów do Ziębic.

  skomentuj

 • 40. TRAKT poprowadzi do Czech

  2013-07-16

  40. TRAKT poprowadzi do Czech

  W ostatnią niedzielę lipca odbędzie się czterdziesty Terenowy Rajd Amatorów Kolarstwa i Turystyki. Organizatorem imprezy będzie klub rowerowy Kross Byczeń przy pomocy pracowników świetlicy w Kamieńcu Ząbkowickim.

  skomentuj

 • Regulamin zmienny niczym chorągiew na wietrze

  2013-07-15

  Regulamin zmienny niczym chorągiew na wietrze

  Znamy już oficjalne składy lig na sezon 2013/2014 w rozgrywkach, za które odpowiedzialny jest Okręgowy Związek Piłki Nożnej w Wałbrzychu. W porównaniu do nieoficjalnej informacji, którą podawaliśmy wcześniej, doszło do kilku zmian.

  skomentuj

 • Uczcili 40-lecie klubu

  2013-07-15

  Uczcili 40-lecie klubu

  Mieszkańcy Potworowa i okolicznych miejscowości w miniony weekend nie mogli się nudzić. 40. rocznica istnienia Ludowego Zespołu Sportowego Piasek Potworów była okazją do zorganizowania festynu, gdzie oprócz wspólnej zabawy nie zabrakło wspomnień i wyróżnień dla...

  skomentuj

 • Wakacje na sportowo

  2013-07-13

  Wakacje na sportowo

  W dniach 5-12 lipca uczestnicy Hufca Pracy w Ziębicach brali udział w zajęciach propagujących zdrowy i aktywny tryb życia.

  skomentuj

 • W Łowęcicach powstaną nowe wiaty dla piłkarzy

  2013-07-12

  W Łowęcicach powstaną nowe wiaty dla piłkarzy

  Gmina Miękinia otrzymała 30 tys. zł dotacji na przebudowę boiska w Łowęcicach. Wójt Jan Marian Grzegorczyn podpisał umowę o udzielenie dotacji z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego.

  skomentuj

REKLAMA