Express-Miejski.pl

Wyloty na Zanzibar z Wrocławia. Czy warto tam lecieć?

Wyloty na Zanzibar z Wrocławia. Czy warto tam lecieć? fot.: SilesianSEO.pl

Już od stycznia na Zanzibar będzie można polecieć również z Wrocławia. Dlaczego masz wybrać właśnie ten kierunek na wakacje? My mamy co najmniej 3 powody!

Dzikie białe plaże wprost ze snów – nie tylko do plażowania!

Kiedy słyszysz „Zanzibar”, pierwszym skojarzeniem zazwyczaj są plaże. Piękne, z białym pudrowym piaskiem, z wodą w odcieniach lazurów i szmaragdów. Nic dziwnego, że są powszechnie uznawane za jedne z najpiękniejszych na całym świecie!

Na plaży nie trzeba tylko leżeć i się opalać. Czas można spędzać tu bardzo aktywnie! Wsiadaj na rower i pokonaj najbliższą plażę na dwóch kołach. W czasie odpływu piasek jest tak twardy, że jest to możliwe!

Na plaży oprócz piachu jest woda – a ta wokół Zanzibaru jest doskonałym miejscem na rejsy i wędkowanie oceaniczne. Wiedzą o tym miejscowi, dlatego oferują nam Blue Safari. Atrakcja polega na pływaniu rybacką łodzią, zajadaniem się egzotycznymi owocami i podziwianiem widoków. Ale jako że nie tylko na powierzchni jest pięknie, koniecznie spróbuj tu nurkowania! Cudowne rafy koralowe i żyjące w nich ryby to coś, co na pewno warto zobaczyć. A przy odrobinie szczęścia być może uda Ci się popływać z delfinami, żółwiami morskimi lub nawet rekinami wielorybimi?

Kamienne Miasto sprzed wieków

Warto jednak wiedzieć, że rajskie plaże to nie wszystko, co Zanzibar ma do zaoferowania. Znajdą się także atrakcje dla miłośników historii, poznawania miejsc i zwiedzania. Wyspę zamieszkuje mieszanka różnych kultur: afrykańskiej, arabskiej, hinduskiej i europejskiej. Wynika to z faktu, że przez całe lata największe mocarstwa walczyły o Zanzibar, a wyspa przechodziła z jednych rąk do drugich.

Te zmiany można zauważyć m.in. w Stone Town, czyli starówce miasta Zanzibar. Tutaj naprawdę czuje się, jakby czas zatrzymał się w miejscu – i to wieki temu! Postkolonialne budynki tak ciasno otaczają wąskie uliczki, że nie sposób się nimi poruszać inaczej niż pieszo lub na skuterach. Kamienne Miasto jest wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO – będąc na Zanzibarze, koniecznie musisz je odwiedzić.

W Kamiennym Mieście można także odnaleźć dom, w którym przez pierwsze lata życia wychowywał się Farrokh Bulsara. Nie wiesz o kim mowa? Być może nie znasz prawdziwego nazwiska wokalisty Queen – ale chodzi właśnie o Freddiego Mercury’ego!

Stone Town ma też ciemniejszą stronę. Aż do końca XIX wieku tutejsze targowisko stanowiło główny punkt handlowy, a głównym „towarem” były nie przyprawy czy materiały, a… niewolnicy porywani z Afryki. Nawet dziś można zobaczyć cele, w których byli oni przetrzymywani przed sprzedażą. Można również wsiąść na łódź i popłynąć na pobliską Prison Island, jednak z tamtejszego więzienia pozostały już prawie same ruiny.

Smaki i zapachy, których nie zaznacz nigdzie indziej!

Zanzibar jest także królestwem zapachów i smaków. Jednym z podstawowych produktów eksportowych są goździki – jednak na całej wyspie unoszą się aromaty najróżniejszych przypraw. Gałka muszkatołowa, cynamon, kardamon, imbir… Wybierz się na targ, by Twój zmysł węchu oszalał!

Będąc na Zanzibarze trzeba też skosztować owoców, które tylko tutaj są tak soczyste i pyszne. Na każdym kroku można tu spotkać plantacje pomarańczy, mango, kokosów i innych egzotycznych smaków.

Już od stycznia Biuro Podróży ITAKA otwiera nowe połączenie lotów czarterowych Wrocław-Zanzibar. Oferty wylotów z Wrocławia są już dostępne. Pospiesz się – jeśli założysz rezerwację do 15 grudnia, za parking zapłacisz jedynie 1 PLN!

silesianseo.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA