Express-Miejski.pl

Do 20 tys. zł dla jednostek OSP. Jutro mija termin składania wniosków

zdjęcie ilustracyjne fot.: em24.pl

Tylko do jutra można składać wnioski do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w ramach programu pn. „Mały Strażak”.

Beneficjentem programu są Ochotnicze Straże Pożarne z terenu Dolnego Śląska. Wielkość dofinansowania wynosi do 90 proc. kosztów kwalifikowalnych przedsięwzięcia z zastrzeżeniem, iż maksymalna kwota dotacji, o którą może ubiegać się dana jednostka OSP z terenu Dolnego Śląska może maksymalnie wynosić do 20 tys. zł.

Celem programu jest unowocześnienie potencjału technicznego służb ratowniczych powołanych do zapobiegania i likwidacji zagrożeń środowiska oraz poważnych awarii i ich skutków mających wpływa na środowisko na terenie województwa dolnośląskiego. Planowany łączny budżet przeznaczony na realizację celu Programu w 2019 roku wynosi pół miliona złotych.

Szczegółowe informacje dotyczące programu „Mały Strażak” można znaleźć na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu [KLIK]. Zamknięty katalog kosztów kwalifikowanych w ramach programu dostępny jest tutaj [KLIK].

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA