Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Ciekawostki regionalne / TURYSTYKA

 • Spora pokrywa śnieżna na stoku w Zieleńcu

  2012-02-01

  Spora pokrywa śnieżna na stoku w Zieleńcu

  Mróz i śnieg nie cieszą drogowców, ale to jest prawdziwy raj dla miłośników nart i białego szaleństwa. Od kilku dni utrzymują się niskie temperatury, a w niektórych miejscach pada śnieg. Mrozy sprawiają, iż nowy śnieg się utrzymuje i sprawia radość...

  skomentuj

 • Bractwa Rycerskie na Ziemi Ząbkowickiej

  2012-01-31

  Bractwa Rycerskie na Ziemi Ząbkowickiej

  Od około 20 lat obserwujemy w Polsce odnawianie się tradycji rycerskiej, co objawia się powstawaniem Bractw Rycerskich. Są to stowarzyszenia, których członkowie najczęściej organizują przedstawienia plenerowe zwane rekonstrukcjami historycznymi, w ramach których...

  liczba komentarzy 4

 • Na szlakach miast partnerskich

  2012-01-31

  Na szlakach miast partnerskich

  Idea miast partnerskich narodziła się tuż po II wojnie światowej. Zniszczona działaniami wojennymi Europa próbowała jak najszybciej odnowić swoje bogactwo materialne i duchowe. Bariery, które powstały pomiędzy narodami w wyniku wojny należało jak najszybciej...

  liczba komentarzy 2

 • Twierdza z Wielkim Kleszczem

  2012-01-30

  Twierdza z Wielkim Kleszczem

  Wielki Kleszcz to obiekt poforteczny z XVIII wieku znajdujący się w centrum Twierdzy Głównej, pomiędzy Donżonem, a Dziełem Koronowym. Stanowi on integralny element całego obiektu twierdzy wraz z jej systemami: komunikacji, obrony, fos, odwodnień, osłon ziemnych itd.

  liczba komentarzy 8

 • Czas podsumowań w Cervenym Kostelcu

  2012-01-24

  Czas podsumowań w Cervenym Kostelcu

  Poczatek roku to zwykle czas rozmaitych podsumowań, rownież w turystyce i kulturze. Jak co roku, przedstawiciele Oddziału PTTK byli gośćmi Zebrania Sprawozdawczego Klubu Czeskich Turystów w Cervenym Kostelcu, z którym współpracujemy już 17 lat...

  skomentuj

 • Złote Concerto Glacensis

  2012-01-23

  Złote Concerto Glacensis

  Wielki sukces Concerto Glacensis! Kłodzki Chór zajął pierwsze miejsce na VII Ogólnopolskim Konkursie Kolęd i Pastorałek.

  liczba komentarzy 1

 • Paszporty Hrabstwa - ostatnie rozdanie

  2012-01-20

  Paszporty Hrabstwa - ostatnie rozdanie

  Laureaci czwartego i ostatniego zarazem losowania nagród w Programie Promocyjnym Turystyczny Paszport Hrabstwa Kłodzkiego odebrali nagrody w trakcie uroczystości zorganizowanej 16 stycznia 2012 r. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Kłodzku.

  skomentuj

 • Nieznane oblicza znanych miejsc

  2012-01-19

  Nieznane oblicza znanych miejsc

  Ziemia Kłodzka nazywana jest turystycznym hrabstwem Sudetów. Czy jednak piękne krajobrazy i liczne zabytki wystarczą, żeby przyciągać turystów przez następne lata?

  skomentuj

 • Premiera filmu o Twierdzy Kłodzkiej [foto]

  2012-01-17

  Premiera filmu o Twierdzy Kłodzkiej [foto]

  We wtorek odbył się premierowy pokaz filmu o Twierdzy Kłodzkiej. Projekt zrealizowano przy współpracy TVP Wrocław, Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu oraz Gminy Miejskiej Kłodzko.

  skomentuj

 • Pałacowe perełki powiatu ząbkowickiego

  2012-01-16

  Pałacowe perełki powiatu ząbkowickiego

  Ziemia Ząbkowicka, podobnie jak cały Śląsk, jest nasycona pałacami, założeniami parkowymi i znajdującymi się przy nich folwarkami, będącymi świadectwem wielowiekowej kultury materialnej tej ziemi i jej dawnego bogactwa.

  liczba komentarzy 4

 • Raj dla przedsiębiorców w Miękini

  2012-01-10

  Raj dla przedsiębiorców w Miękini

  Prezes Agencji Rozwoju Gminy Miękinia Sp. z o.o. zaprasza podmioty posiadające zarejestrowane pojazdy ciężarowe na terenie gminy do wzięcia udziału w konkursie „Rzetelność popłaca”.

  skomentuj

 • Kłodzko, które zapadło się pod ziemię

  2012-01-06

  Kłodzko, które zapadło się pod ziemię

  Kłodzko to jedno z niewielu miast, które wyszły z II wojny światowej nieomal bez szwanku. Tutejsza starówka była uznawana za jedną z najpiękniejszych w tej części Europy. Jednak kilka lat po wojnie miasto dosłownie zapadło się pod ziemię. Jak do tego doszło...

  liczba komentarzy 6

 • Dawny, tradycyjny Śląsk odchodzi

  2012-01-05

  Dawny, tradycyjny Śląsk odchodzi

  W dniu 27.12.2011 r. w kościele p.w. św. Barbary w Stoszowicach miało miejsce niecodzienne wydarzenie: pochówek śp. hrabianki Moniki de Lerrison Cazanove z domu Strachwitz, wnuczki ostatniej właścicielki dominium stoszowickiego, hrabiny Karoliny von Strachwitz .

  liczba komentarzy 1

 • Ekolodzy zjadą do Zieleńca

  2012-01-04

  Ekolodzy zjadą do Zieleńca

  Na początku stycznia elita glacjologów z całego świata zjedzie do Zieleńca, aby dyskutować o topnieniu arktycznych lodowców. Czterodniową konferencję pod auspicjami Międzynarodowego Komitetu Badań Arktyki (IASC) współorganizuje Uniwersytet Wrocławski.

  skomentuj

 • Nominacje do Róży Kłodzkiej

  2011-12-28

  Nominacje do Róży Kłodzkiej

  Znamy już listę kandydatów wyłonionych do tegorocznej edycji nagrody kapituły Nagrody Starosty Róża Kłodzka 2011

  skomentuj

 • Orszak Trzech Króli na ulicach Kłodzka

  2011-12-27

  Orszak Trzech Króli na ulicach Kłodzka

  Dnia 6 stycznia Kościół Katolicki obchodzi Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwaną Świętem Trzech Króli. Gospodarze Kłodzka chcą, aby przeżywanie tej uroczystości w 2012 roku w mieście miało nowy, bardziej uroczysty charakter.

  liczba komentarzy 3

 • Mieszkańcom powiatu i naszym czytelnikom… - wideo

  2011-12-22

  Mieszkańcom powiatu i naszym czytelnikom… - wideo

  Czas świąt Bożego Narodzenia to chwile, w których wszyscy wszystkim ślą życzenia. Dla mieszkańców powiatu średzkiego oraz czytelników Expresu Miejskiego moc świątecznych życzeń przesyłają wraz z sołtysem Jastrzębiec Danielem Padewskim „Jastrzębianki".

  liczba komentarzy 2

 • Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane…

  2011-12-19

  Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane…

  16 grudnia w Gimnazjum w Kostomłotach odbyło się wręczenie nagród i wyróżnień w konkursie prac dla uczniów szkół z powiatu średzkiego na temat „Rozwój energetyki odnawialnej na terenie Twojej gminy, powiatu – szanse, korzyści, zagrożenia, obawy”....

  skomentuj

REKLAMA