Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Płyta do odladzania na wrocławskim lotnisku gotowa

  2013-01-24 Wrocław

  Płyta do odladzania na wrocławskim lotnisku gotowa

  Wrocławskie lotnisko sfinalizowało ostatnią kluczową inwestycję związaną z płaszczyznami nowego terminala. Właśnie uruchomiono nową płytę do odladzania samolotów. Dzięki temu ruch samolotów będzie przebiegał jeszcze sprawniej nawet w trudnych warunkach...

  skomentuj

 • Zabezpieczenie skarpy w Suszce - prace na półmetku

  2013-01-24 Suszka

  Zabezpieczenie skarpy w Suszce - prace na półmetku

  Urwisko w okolicach Suszki budziło niepokój mieszkańców wioski i użytkowników drogi powiatowej. Rzeka podmywała brzeg i powodowała osuwanie się ziemi. Za zabezpieczenie tego terenu i odsunięcie rzeki od urwiska odpowiedzialny jest Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej....

  liczba komentarzy 2

 • W Wigańcicach zostanie wyremontowana świetlica

  2013-01-23 Wigańcice

  W Wigańcicach zostanie wyremontowana świetlica

  Fundusz sołecki wsi Wigańcice w gminie Ziębice wynosi 12 tysięcy złotych. Tyle pieniędzy w tym roku zostanie przeznaczone na remont świetlicy.

  skomentuj

 • Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  2013-01-22 Dolny Śląsk

  Niebezpieczne wydziały fabryki prochu

  W Fabryce Tworzyw i Farb (ZTiF) w Mąkolnie koło Złotego Stoku produkuje się proch czarny. Zakład istnieje od siedemnastego wieku. Od tego czasu zginęło w nim kilkadziesiąt osób. Chcieliśmy porozmawiać, jak wygląda produkcja i zobaczyć fabrykę, ale szef firmy nie...

  liczba komentarzy 20

 • Wiatrakowe inwestycje póki co wstrzymane

  2013-01-22 Powiat ząbkowicki

  Wiatrakowe inwestycje póki co wstrzymane

  W gminach Ziębice i Ciepłowody od dłuższego czasu podejmowane są działania mające na celu budowę kilku dużych farm wiatrowych. Nie wszyscy mieszkańcy są jednak z tego powodu zadowoleni i wielu z nich zgłasza swoje wątpliwości i obawy.

  liczba komentarzy 18

 • Ząbkowicka obwodnica - pierwsze słowa krytyki

  2013-01-21 Ząbkowice Śl.

  Ząbkowicka obwodnica - pierwsze słowa krytyki

  Pomimo, że długo oczekiwana inwestycja jeszcze nie została oddana do użytku, kierowcy, szczególnie samochodów ciężarowych, już narzekają.

  liczba komentarzy 9

 • Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  2013-01-15 Miękinia

  Stanowisko gminy Miękinia w sprawie sortowni śmieci

  Sprawa sortowni odpadów w Miękini trafiła do Naczelnego Sądu Administracyjnego (NSA). Może tam przeleżeć nawet 2 lata. W tym czasie spalarnia nie może zostać wybudowana. Jakie jest oficjalne stanowisko gminy Miękinia w tej sprawie?

  liczba komentarzy 3

 • We Wrocławiu stawiają na małe biurowce

  2013-01-14 Wrocław

  We Wrocławiu stawiają na małe biurowce

  Niegasnący popyt na nowoczesne powierzchnie biurowe, jak i niski wskaźnik pustostanów (5 procent) sprawia, że Wrocław utrzymuje się w pierwszej „trójce” miast regionalnych, najdynamiczniej rozwijających się pod względem powierzchni biurowych. W stolicy Dolnego...

  skomentuj

 • Kiedy na dworcu otworzą sklepy?

  2013-01-11 Dworzec Główny

  Kiedy na dworcu otworzą sklepy?

  Kolej podpisała umowę z firmą NAI Estate Fellows (NEF) na komercjalizację Dworca Głównego we Wrocławiu. NEF ma znaleźć najemców na piętrze Dworca Głównego, którzy otworzą tam sklepy oraz w innych miejscach.

  liczba komentarzy 1

 • Dyskusja o sortowni odpadów

  2013-01-08 Miękinia

  Dyskusja o sortowni odpadów

  Ponad sto osób wzięło udział w spotkaniu na temat budowy zakładu przerobu odpadów w Miękini. Mieszkańcy pytali o zagrożenia i lokalizację sortowni. Zebranie zorganizowało stowarzyszenie „Nasza Miękinia”.

  liczba komentarzy 13

 • Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  2013-01-08 Środa Śląska

  Ciężarówki niszczą drogi, a woda podtapia domy

  Zniszczone drogi i popękane domy w miejscowościach Rzeczyca, Brodno i Zakrzów. To efekt przejazdu ciężarówek z budowy w Malczycach. Za całość odpowiada Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który chce w tej sprawie spotkać się z burmistrzem Środy Śląskiej.

  liczba komentarzy 2

 • Na co poszły unijne pieniądze

  2013-01-07 Środa Śląska

  Na co poszły unijne pieniądze

  W Środzie Śląskiej najwięcej pieniędzy z Unii przeznaczono na budowę kanalizacji sanitarnej w Ciechowie, Bukówku i Środzie Śląskiej. Skorzystało z niej ponad 2,5 tysiąca mieszkańców gminy. Jednak najbardziej wyczekiwaną inwestycją był basen.

  liczba komentarzy 1

 • Inwestycyjny rok dla gminy Miękinia

  2013-01-04 Miękinia

  Inwestycyjny rok dla gminy Miękinia

  W ubiegłym roku w gminie Miękinia udało się przeprowadzić większość inwestycji np. naprawić drogi i zbudować boiska sportowe. W tym roku przewiduje się budowę 21 kilometrów sieci kanalizacyjnej w Wilkszynie, Brzezinie, Miękini i Lutyni.

  skomentuj

 • Skanska sprzedaje Green Towers we Wrocławiu

  2013-01-02 Wrocław

  Skanska sprzedaje Green Towers we Wrocławiu

  28 grudnia 2012 r. Skanska Property Poland sprzedała wynajęty w całości kompleks biurowy Green Towers. Nabywcą jest jedna z największych polskich instytucji finansowych, a wartość transakcji wyniosła 64 miliony euro.

  skomentuj

 • Prawie 140 km pieszych szlaków

  2013-01-02 Powiat ząbkowicki

  Prawie 140 km pieszych szlaków

  Ziemia Ząbkowicka to region bardzo bogaty w szlaki piesze oraz trasy rowerowe. Jest to spowodowane zarówno położeniem geograficznym Powiatu Ząbkowickiego jak i ukształtowaniem terenu.

  liczba komentarzy 1

REKLAMA