Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Juniorzy z UKS Black Skorpion Przyłęk Najsilniejsi w Polsce

  2009-12-03 Bardo

  Juniorzy z UKS Black Skorpion Przyłęk Najsilniejsi w Polsce

  Prawie 150 zawodników z 17 miast polski, bardzo wysoki poziom sportowy, niesamowite walki w kategoriach juniorów, seniorów, ręki lewej i prawej, odpowiednia oprawa sceniczna, tak pokrótce można określić tegoroczny, dziesiąty z kolei, jubileuszowy Puchar Polski w...

  skomentuj

 • Złapani na kradzieży gaśnicy

  2009-12-03 Kamieniec Ząbkowicki

  Złapani na kradzieży gaśnicy

  Policjanci z komisariatu w Kamieńcu Ząbkowickim zatrzymali po pościgu 16 i 18 – latka, podejrzanych o włamanie do autobusu i kradzież gaśnicy. Zatrzymani to mieszkańcy gminy Złoty Stok oraz powiatu Kłodzkiego.

  skomentuj

 • Plan zagospodarowania przestrzennego Srebrnej Góry

  2009-12-02 Srebrna Góra

  Plan zagospodarowania przestrzennego Srebrnej Góry

  Zapraszamy do zapoznania się z projektem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miejscowości Srebrna Góra.

  skomentuj

 • Remont ulicy Ziębickiej trwa

  2009-12-02 Ząbkowice Śląskie

  Remont ulicy Ziębickiej trwa

  Na most przy ulicy Ziębickiej wróciła rzeźba Matki Boskiej z Dzieciątkiem autorstwa Johanna Christopha Hampel z 1721 roku. Jak pisaliśmy wcześniej, rzeźba trafiła do renowacji i zgodnie z obietnicą w listopadzie powróciła na swoje miejsce. Przesunęły się również...

  liczba komentarzy 18

 • Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2009

  2009-12-01 Głęboka

  Odnowa Dolnośląskiej Wsi 2009

  W dniu 13.11.2009 zakończono remont świetlicy wiejskiej w Głębokiej. W ramach programu Odnowy Dolnośląskiej Wsi 2009 wymieniono stolarkę okienną i drzwiową. Wartość zadania to kwota 20 500,00 zł, z czego dofinansowanie z budżetu Województwa Dolnośląskiego...

  skomentuj

 • Pożar na Proletariatczyków

  2009-11-30 Ząbkowice Śląskie

  Pożar na Proletariatczyków

  W piątek w jednym z mieszkań przy Proletariatczyków wybuchł pożar. Zaczęło się w kuchni od iskry z pieca. Na szczęście nikomu nic sie nie stało.

  liczba komentarzy 12

 • Przerwa w ruchu pociągów

  2009-11-27 Powiat

  Przerwa w ruchu pociągów

  Z powodu prac remontowych na jednotorowym odcinku Strzelin - Kamieniec Ząbkowicki nastąpi przerwa w ruchu wszystkich pociągów w okresie od 28 listopada do 11 grudnia 2009 roku.

  skomentuj

 • Aukcja zabawek w Bardzie

  2009-11-26 Bardo

  Aukcja zabawek w Bardzie

  Serdecznie zapraszamy na II Aukcję Zabawek organizowaną przez D.W. Brido oraz Urząd Miasta i Gminy w Bardzie pod patronatem Burmistrza Krzysztofa Żegańskiego, która odbędzie się 6 grudnia 2009 roku w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie.

  skomentuj

 • Zagłosuj na Dom Dziecka Jutrzenka w Bardzie

  2009-11-26 Powiat

  Zagłosuj na Dom Dziecka Jutrzenka w Bardzie

  Jak co roku, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, firma Wawel SA oraz Fundacja „Wawel z Rodziną” organizuje akcję „Zostań pomocnikiem Św. Mikołaja”. W ramach tej akcji, już od kilku lat, wspiera Domy Dziecka na terenie całej...

  liczba komentarzy 2

 • Nowa książka o Ziemi Ząbkowickiej

  2009-11-26 Ząbkowice Śląskie

  Nowa książka o Ziemi Ząbkowickiej

  Niezmiernie miło nam zakomunikować, że ukazała się nowa książka o naszym terenie: ZIEMIA ZĄBKOWICKA, do lektury której serdecznie zapraszamy.

  skomentuj

 • Przetrzymywał i bił byłą konkubinę

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Przetrzymywał i bił byłą konkubinę

  Do aresztu trafił 49-latek za przestępstwa popełnione na byłej konkubinie. Mężczyzna zwabił kobietę do siebie do mieszkania i tam przetrzymywał przez tydzień. Sprawca w tym czasie był szczególnie okrutny bijąc swoją ofiarę.

  skomentuj

 • Różowe lata 70-te w Izbie Pamiątek Regionalnych

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Różowe lata 70-te w Izbie Pamiątek Regionalnych

  Zgłosiły się do nas Panie z Izby Pamiątek Regionalnych. Pracownicy Izby chcieliby przygotować ekspozycję stałą zatytułowaną "Lata siedemdziesiąte". Każdy zwiedzający mógłby jeśli nie przypomnieć sobie, to poznać przedmioty z tamtych lat. Dla tych pierwszych...

  liczba komentarzy 2

 • Okradał pracodawcę

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Okradał pracodawcę

  60 próbników napięcia i ponad 40 butelek alkoholu bez akcyzy znaleźli policjanci i celnicy u mężczyzny zatrzymanego, w związku podejrzeniem o kradzież w firmie, której pracował.

  liczba komentarzy 1

 • Mikołaj Wszystkich Dzieci

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Mikołaj Wszystkich Dzieci

  Komenda Hufca ZHP w Ząbkowicach Śląskich w dniu 13 grudnia 2009 roku o godzinie 10.00 zaprasza dzieci, do Ząbkowic Śląskich na spotkanie z Mikołajem Wszystkich Dzieci w Ząbkowicach Śląskich w Hali Sportowej na ulicy Powstańców Warszawy.

  skomentuj

 • Bezrobocie w naszym powiecie

  2009-11-20 Powiat

  Bezrobocie w naszym powiecie

  Zima coraz bliżej. Przed nami szał zakupów świątecznych. Pojawia się pytanie: skąd wziąć pieniadze na prezenty, czy w wielu przypadkach nawet na uroczystą kolację. Sprawdziwliśmy sytuację na rynku pracy w ostatnich miesiącach na terenie naszego powiatu.

  skomentuj

 • Odszedł Franek Kamiński

  2009-11-18 Ząbkowice Śląskie

  Odszedł Franek Kamiński

  Każde miasto posiada coś wyjątkowego. Każde miasto posiada również kogoś dla siebie specyficznego. W dniu dzisiejszym Ząbkowice żegnają jednego z najbardziej charakterystycznych mieszkańców– Franka Kamińskiego, przez większość znanego jako Franka Organka.

  liczba komentarzy 24

 • Nietrzeźwy dróżnik

  2009-11-17 Ząbkowice Śląskie

  Nietrzeźwy dróżnik

  Dróżnik pełniący dyżur na przejeździe kolejowym przy ulicy Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich pracował pod wpływem alkoholu. Zapory w tym miejscu są unoszone i opuszczane ręcznie.

  skomentuj

 • Nieudana próba przekupstwa

  2009-11-16 Bardo

  Nieudana próba przekupstwa

  Wobec 53 letniego obywatela Bułgarii za próbę przekupienia policjantów został zastosowany dozór policji.

  skomentuj

 • Nachalny pośrednik zatrzymany

  2009-11-16 Stoszowice

  Nachalny pośrednik zatrzymany

  Policjanci zatrzymali 26-latka, który groził swoim znajomym. Najpierw zaproponował, że znajdzie kupca na ich ziemię a potem domagał się za to zapłaty. Sprawcy za tego typu wymuszenie grozi 10 lat więzienia.

  skomentuj

 • Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  2009-11-16 Bielawa

  Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  W sobotę 7 listopada w Dzierżoniowie odbył się oficjalny bankiet bielawskiej drużyny footballu amerykańskiego OWLS z okazji zakończenia sezonu PLFA 2009.

  skomentuj

 • Patriotyzm po polsku

  2009-11-16 Ząbkowice Śląskie

  Patriotyzm po polsku

  Obchody z okazji 11 listopada już za nami. Dlaczego do nich wracam? Uczestnicząc w obchodach i obserwując biorących w nich udział ludzi nasunęła mi się pewna refleksja. Rocznica odzyskania niepodległości powinna być powodem do radości, ale nasze, polskie obchody są...

  liczba komentarzy 16

REKLAMA