Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Inwestycje

 • Co z tym wykopem?

  2012-05-16 Wrocław

  Co z tym wykopem?

  Za niespełna miesiąc na wrocławskim Stadionie Miejskim rozegrany zostanie mecz Rosja – Czechy w ramach piłkarskich mistrzostw Europy. Obiekt sportowy prezentuje się okazale, to nie on najbardziej rzuca się w oczy. Odwiedzający arenę rozgrywek Euro 2012 patrzą na...

  skomentuj

 • BMW zainwestuje w Dolny Śląsk?

  2012-05-15 Wrocław

  BMW zainwestuje w Dolny Śląsk?

  Przebywający w Monachium Prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz oraz prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej Dariusz Ostrowski odwiedzili siedzibę niemieckiego potentata samochodów, firmę BMW. Podczas rozmowy z zarządem koncernu podjęto temat możliwości...

  skomentuj

 • Zdążą z remontem na dzień przed EURO

  2012-05-12 Wrocław

  Zdążą z remontem na dzień przed EURO

  Przebudowana ulica Pułaskiego wraz z nowym torowiskiem ma zostać otwarta na dzień przed rozpoczęciem EURO 2012, czyli 7 czerwca. Wcześniej na ul. Traugutta mają wrócić tramwaje.

  skomentuj

 • Rusza remont ulicy Krzywoustego we Wrocławiu

  2012-05-10 Wrocław

  Rusza remont ulicy Krzywoustego we Wrocławiu

  Już w sobotę rozpocznie się remont ulicy Bolesława Krzywoustego we Wrocławiu. Zyska ona nową nawierzchnię, a znajdujące się pod nią instalacje zostaną wymienione. Prace powinny zakończyć się za około 19 miesięcy.

  skomentuj

 • Przygotowania do EURO przenoszą się na drogi

  2012-05-09 Region

  Przygotowania do EURO przenoszą się na drogi

  Od początku tygodnia podróżowanie drogami prowadzącymi do Wrocławia staje się istną udręką dla kierowców i pasażerów. Widać wzmożone starania o poprawienie tego czego do tej pory nie udało się zrobić.

  skomentuj

 • Na Poświętnym powstaną nowe mieszkania

  2012-05-08 Wrocław

  Na Poświętnym powstaną nowe mieszkania

  We Wrocławiu, na osiedlu Nord House, powstanie prawie 600 mieszkań. Firma Gant Development postawi tam zespół budynków. Pierwsza część inwestycji ma zostać ukończona już pod koniec 2013 roku.

  liczba komentarzy 1

 • Finisz prac na Dworcu Wrocław Główny

  2012-05-08 Wrocław

  Finisz prac na Dworcu Wrocław Główny

  Za 22 dni budynek dworca Wrocław Główny wraz z towarzysząca mu infrastrukturą ma zostać udostępniony pasażerom. Na koniec maja gotowe mają być perony, cały hol oraz parking podziemny.

  liczba komentarzy 1

 • Rękawem na pokład samolotu

  2012-05-07 Wrocław

  Rękawem na pokład samolotu

  Wrocławskie lotnisko zostało pierwszym regionalnym portem w kraju, w którym uruchomiono specjalne rękawy lotnicze. Jako pierwsi skorzystali z nich pasażerowie poniedziałkowego lotu z Warszawy.

  skomentuj

 • Tramwaje wrócą na Oporów

  2012-05-07 Wrocław

  Tramwaje wrócą na Oporów

  Od wtorku, 8 maja, ma zostać otwarty pełny ruch tramwajowy na skrzyżowaniu ulic Ostrowskiego i Grabiszyńskiej. Przez ponad tydzień trwały w tym miejscu prace naprawcze związane z usuwaniem awarii sieci kanalizacyjnej.

  skomentuj

 • Miejski Internet się rozrasta

  2012-05-07 Wrocław

  Miejski Internet się rozrasta

  Już wkrótce Wrocławianie będą mogli korzystać z miejskiego internetu w ponad 60 nowych punktach miasta. Darmowy dostęp do sieci będzie możliwy m.in. na Pergoli przy Hali Stulecia, na Stadionie Miejskim, na placu Bema oraz na terenie Dworca Głównego PKP.

  skomentuj

 • Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  2012-05-07 Wrocław

  Prace remontowe SOR-u przy Kamieńskiego dobiegają końca

  Przebudowywany Szpitalny Oddział Ratunkowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu będzie wyposażony w dwie komory odkażające oraz nowy podjazd. Doświetlono również płytę do lądowania i startowania śmigłowców. Ostateczny termin zakończenia prac mija...

  skomentuj

 • Bezrobotni wyremontują mieszkania socjalne

  2012-05-03 Ząbkowice Śląskie

  Bezrobotni wyremontują mieszkania socjalne

  Gmina Ząbkowice Śląskie otrzymała 80 000 złotych, które wydane zostaną na przeszkolenie bezrobotnych, którzy następnie w ramach nabierania doświadczenia zawodowego wyremontują lokale socjalne.

  skomentuj

 • Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  2012-05-02 Wrocław

  Legnicka Street – nowa wrocławska inwestycja

  Dwa segmenty mieszkaniowy oraz biznesowy będzie łączyć w sobie Legnicka Street, nowa inwestycja powstająca na skrzyżowaniu ulic Legnickiej oraz Rysiej we Wrocławiu. Początek prac budowlanych zaplanowany jest na lipiec 2012 r.

  skomentuj

 • Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  2012-04-30 Wrocław

  Campanile i Premiere Classe we Wrocławiu

  Podwójny obiekt hotelowy pod markami Campanile i Premiere Classe zostanie oddany do użytku w połowie maju br. Na gości hotelów zlokalizowanych na rogu ulic Ślężnej i Borowskiej będzie czekało łącznie prawie 300 pokoi.

  skomentuj

 • Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  2012-04-30 Wrocław

  Utrudnienia na Grabiszyńskiej i Pułaskiego

  Zmiany organizacji ruchu oraz modyfikacja tras autobusowych czekają na osoby podróżujące ulicą Pułaskiego we Wrocławiu. Od soboty, 28 kwietnia, z utrudnieniami w ruchu oraz zmianami w komunikacji miejskiej muszą liczyć się kierowcy oraz podróżujący ulica...

  skomentuj

 • Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  2012-04-28 Pisarzowice

  Dotacja na budowę przedszkola w Pisarzowicach

  Gmina Miękinia otrzymała dotację z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na budowę przedszkola w Pisarzowicach w wysokości 263 439,00 zł. Obiekt zostanie oddany do użytku 1 września br.

  skomentuj

 • Secesyjne witryny wracają na Główny!

  2012-04-26 Wrocław

  Secesyjne witryny wracają na Główny!

  Odnalezione w 2010 roku podczas prac rozbiórkowych historyczne witryny kasowe wrócą na swoje miejsce. Montaż pierwszych już się zakończył. Kolejne będą już niedługo.

  skomentuj

 • Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  2012-04-25 Wrocław

  Serce i Nadzieja w słusznej sprawie

  W niedzielne popołudnie we wrocławskiej hali Orbita po dwóch stronach siatki stanęły drużyny „Serca” i „Nadziei” złożone z siatkarek Impelu Gwardii Wrocław oraz VIP-ów. Bo właśnie na otwarcie serca i portfeli osób, które przyszły na „Mecz Nadziei”...

  skomentuj

REKLAMA