Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Lekcje muzealne uczniów klas pierwszych w Ziębicach

  2011-05-04

  Lekcje muzealne uczniów klas pierwszych w Ziębicach

  Od stycznia 2011r. klasy pierwsze ze Szkoły Podstawowej nr 2 realizują program lekcji muzealnych opracowany przez panie: Katarzynę Stąporek i Patrycję Kuś oraz pana Jarosława Żurawskiego dyrektora Muzeum Sprzętu Gospodarstwa Domowego w Ziębicach.

  skomentuj

 • Uroczystości 3 – majowe w Ząbkowicach Śląskich

  2011-05-04

  Uroczystości 3 – majowe w Ząbkowicach Śląskich

  We wtorek 3 maja obchodziliśmy w Polsce 220 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Również w Ząbkowicach przewidziano uroczystości związane z rocznicą. Początkowo miały się one odbyć na Placu Jana Pawła II, jednak gdy na miasto padła spora ilość mokrego śniegu,...

  skomentuj

 • Strażacy dziś obchodzą swoje święto

  2011-05-04

  Strażacy dziś obchodzą swoje święto

  W tym wyjątkowym dniu wszystkim Strażakom składamy najszczersze podziękowania za trud i narażanie życia, za pomoc oraz ratunek!

  skomentuj

 • Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje wojewódzkie

  2011-05-04

  Młodzież zapobiega pożarom - eliminacje wojewódzkie

  XXXIV eliminacje wojewódzkie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom” to już historia. Eliminacje zostały rozegrane w Zamku Kliczków położonego na skraju puszczy Zgorzeleckiej w powiecie bolesławieckim, gmina Osiecznica.

  skomentuj

 • Matury czas zacząć

  2011-05-04

  Matury czas zacząć

  O godzinie 9:00 rano tegoroczni maturzyści zasiedli w największych salach szkół, aby przystąpić do egzaminu dojrzałości. Dziś czekają na nich zadania z języka polskiego - najpierw w wersji podstawowej.

  skomentuj

 • Zima zaatakowała Ziemię Ząbkowicką

  2011-05-04

  Zima zaatakowała Ziemię Ząbkowicką

  3 maja cały Dolny Śląsk zaatakowały gwałtowne opady śniegu. Przez kilka godzin ciężki, mokry śnieg pozrywał linie energetyczne, połamał drzewa, utworzył zatory na drogach. Atak zimy nie ominął również powiatu ząbkowickiego. W dalszym ciągu trwa szacowanie...

  liczba komentarzy 26

 • Uciekł z miejsca kolizji, bo był pijany

  2011-05-02

  Uciekł z miejsca kolizji, bo był pijany

  Policjanci ze średzkiej drogówki zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o to, że znajdując się pod wpływem alkoholu spowodował kolizję drogową. Po całym zajściu uciekł z miejsca zdarzenia, samochód schował w szopie, a sam wrócił do domu.

  skomentuj

 • Zagraniczna wycieczka w ramach projektu

  2011-05-02

  Zagraniczna wycieczka w ramach projektu

  W ramach projektu „Akademia młodych inżynierów - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z gminy Miękinia”- dla najbardziej aktywnych uczniów w dniach 10 - 11 maja 2011 roku zostanie zorganizowana dwudniowa wycieczka do Berlina i Giessen. Z pośród wszystkich...

  skomentuj

 • 3 maja - utrudnienia w ruchu

  2011-05-02

  3 maja - utrudnienia w ruchu

  3 maja w naszym mieście będziemy obchodzić 220 rocznicę Konstytucji 3 Maja. W związku z planowaną uroczystością, która odbędzie się w Środzie Śląskiej pod pomnikiem Żołnierza Polskiego w godz. 9:00 -12:00 przewidywane są czasowe utrudnienia w ruchu.

  skomentuj

 • Dzień Jastrzębiec

  2011-05-02

  Dzień Jastrzębiec

  Karkówka z grila, kiełbaski, ciepłe i zimne napoje, rytmiczne dźwięki muzyki to wszystko przyciągnęło mieszkańców i przyjezdnych spoza miejscowości w sobotnie popołudnie na plac przed świetlicą wiejską w Jastrzębcach.

  liczba komentarzy 1

 • Koniec roku szkolnego dla maturzystów

  2011-05-02

  Koniec roku szkolnego dla maturzystów

  29 kwietnia zakończyli naukę tegoroczni maturzyści. Połamania piór na maturze oraz pomyślnej realizacji wszystkich planów życzyli im nauczyciele, władze powiatu oraz młodsi koledzy i koleżanki.

  skomentuj

 • Nowe place zabaw w gminie Miękinia

  2011-05-02

  Nowe place zabaw w gminie Miękinia

  Kolorowe huśtawki, wieże z pomostami i zjeżdżalniami, sprężynowce i karuzele – już wkrótce powstaną nowe place zabaw na terenie Gminy Miękinia. Aktywność fizyczna, zwłaszcza w miejscu do tego przystosowanym, na świeżym powietrzu i w gronie rówieśników,...

  skomentuj

REKLAMA