Express-Miejski.pl

Motocykl nie wybacza błędów. Policja przypomina i ostrzega

zdjęcie ilustracyjne

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Sezon motocyklowy w pełni. Ciepłe dni i słoneczna pogoda sprawiają, że na drogach zauważalna jest zwiększona ilosć motocyklistów. Policjanci apelują o rozwagę.

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i kaski ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Każdy kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, czy jadąc slalomem pomiędzy pojazdami, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

W 2016 roku do 47,5% proc. wypadków, w których poszkodowani zostali motocykliści, przyczynili się inni użytkownicy dróg, przy czym sprawstwo wypadku pozostaje już kwestią drugorzędną. Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia.

ms. / em24.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Motocykl nie wybacza błędów. Policja przypomina i ostrzega

  2017-07-11 09:31:43

  gość: ~motocyklisrta

  ostatnio dodany post

  Nie zgadzam się z tekstem " Ustalenie przyczyn zdarzenia drogowego nikomu nie zwróci życia, ani zdrowia."
  Trzeba jak najgłośniej o tym mówić! W większości tych wypadków sprawcą jest całkowity brak myślenia i to niestety kierowców samochodów.

  Motocykl przyśpiesza i jedzie dużo szybciej niż samochód. Przyśpieszenie od 0 do 50 km na godzinę to moment. Z tego faktu mało który kierujący samochodem zdaje sobie sprawę.I nie chodzi tutaj o to że motocykliści szaleją. Bo w dużej mierze ( ale i tak wśród motocyklistów idioci się zdarzają) jeżdżą zgodnie z przepisami. TYLKO szybciej się rozpędzają.
  Trzeba mówić o tym, widzieć i zdawać sobie sprawę że motocykliści sa na dordze, zresztą tak samo jak rowerzyści, tylko o wypadkach z udziałem rowerzystów się nie pisze, a o motocyklach już tak.. i to tendencyjnie...

REKLAMA


REKLAMA