Express-Miejski.pl

Anwen – porowatość jako sekret pięknych włosów

Anwen

Anwen fot.: Anwen

Anwen jest marką, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Wszystko za sprawą misji, której podstawą jest uświadamianie kobiet o konieczności wdrożenia pielęgnacji odpowiedniej dla danego typu, rodzaju, problemów i potrzeb włosów, a więc głównie ich porowatości.

Określenie porowatości włosów powinno być podstawą doboru właściwych kosmetyków pielęgnacyjnych, jednak niewiele brandów korzysta z tego kryterium tworząc swoje formulacje kosmetyczne. Anwen jest marką, która jako jedna z nielicznych podzieliła natomiast swoje kosmetyki na produkty do włosów nisko-, średnio- oraz wysokoporowatych.

Anwen: specjalista od porowatości włosów

Anwen swoje kosmetyki stworzył na podstawie wieloletnich badań i obserwacji włosów – zwłaszcza pod kątem ich porowatości, gdyż dobór właściwej pielęgnacji, czyli takiej, która przynosi najlepsze efekty, powinna być uzależniona właśnie od tego czynnika.

Określając rodzaj naszych włosów, dowiadujemy się, jakie są ich największe problemy oraz najważniejsze potrzeby, dlatego – zanim wybierzemy kosmetyki na chybił trafił, pod wpływem reklamy czy pięknego opakowania, powinniśmy określić, co jest im potrzebne, by odzyskały dobrą kondycję, zdrowie i blask.

Typów i rodzajów włosów jest w zasadzie niezliczona ilość. Choć oczywiście kosmyki mogą być podobne, to nigdy nie będą całkowicie identyczne, jednak istnieją pewne kryteria, które pozwalają podzielić je na kilka kategorii, a tym samym dobrać efektywną pielęgnację.

Na rodzaj włosów wpływ ma wiele czynników. Oprócz podstawowego, jak uwarunkowania genetyczne, mogą to być także dieta, stosowane kosmetyki, warunki atmosferyczne czy też wszelkie zabiegi fryzjerskie. To powoduje, że typ włosów może zmienić się na przestrzeni nawet kilku lat.

Znając jednak pewne cechy charakterystyczne, możemy świadomie podejść do pielęgnacji włosów i zwolennikiem takiej właśnie idei jest marka Anwen, która proponuje, by dbałość o włosy uzależnić od ich porowatości, która najwięcej mówi o obecnej kondycji włosów, ale też sugeruje, czego potrzebują, by stawały się piękniejsze i zdrowsze.

Określ rodzaj swoich włosów i pielęgnuj je z Anwen

Anwen jest jedną z nielicznych marek, która swoją działalność rozpoczęła nie od nachalnego reklamowania swoich produktów, ale od promowania i uświadamiania klientów w tematyce porowatości włosów. Takie podejście do klienta przyniosło brandowi uznanie, szacunek i renomę, a twórcy marki uznawani są za autorytet w swojej dziedzinie.

Czym jest zatem wspomniana porowatość włosów? Zacznijmy od tego, że włos pokryty jest łuskami, które stanowią jego warstwę ochronną. A stopień odchylenia łusek jest właśnie porowatością – im bardziej odchylone, tym bardziej zniszczone włosy.

Stopień rozchylenia łusek na powierzchni włosa, pozwala wyróżnić trzy rodzaje kosmyków:

  • Włosy wysokoporowate – łuska jest nieregularna, a do tego znacznie odchylona, poprzez co włos jest wrażliwy na zmiany wilgotności powietrza czy temperatury. Tym samym kosmyki są bardziej podatne na uszkodzenia i jeśli w porę nie zostanie włączona odpowiednia pielęgnacja, staną się matowe, szorstkie, suche – z tendencją do puszenia się. Ten rodzaj porowatości określa włosy zniszczone.Pomocne w ich odbudowie będą substancje o dużych cząsteczkach, które odbudują i wypełnią ubytki. Wskazane są oleje bogate w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, chociażby olej lniany, awokado, z kiełków pszenicy.
  • Włosy średnioporowate – to najbardziej powszechny rodzaj kosmyków (określany również jako „normalne”) – nie są ani mocno zniszczone, ale też nie można nazwać ich zupełnie zdrowymi. W pielęgnacji tego rodzaju kosmyków sprawdzą się oleje o średniej wielkości cząsteczkach, które bogate są w kwasy tłuszczowe omega 7 oraz 9, czyli między innymi olej winogronowy, oliwa z oliwek, olej mango.
  • Włosy niskoporowate uznawane są za najbardziej zdrowe. Z reguły są lśniące i gładkie, ale poprzez to są trudne w stylizacji. Do pielęgnacji tego rodzaju kosmyków warto wykorzystać substancje o małych cząsteczkach, tak, by były one w stanie przeniknąć w głąb włosa. Warto sięgnąć więc po masło, shea, olej babassu czy olej kokosowy.

Porowatość włosów można określić za pomocą badań wykorzystujących mikroskop, ale również samodzielnie – obserwując swoje włosy i przypisując im cechy charakterystyczne dla konkretnej kategorii.

Anwen – kosmetyki do zadań specjalnych

Anwen, oferując kosmetyki do włosów o różnej porowatości, zdobywa coraz większe grono zadowolonych klientów. Z uwagi na to, że podchodzi do pielęgnacji świadomie i jednocześnie edukuje kobiety w zakresie potrzeb włosów, pozwala dobrać produkty, które docelowo zadziałają niezwykle efektywnie.

Co ważne, włosy – niezależnie od swojej porowatości – mają zbliżoną budowę fizjologiczną, a to oznacza, że potrzebują tego samego rodzaju substancji odżywczych – choć oczywiście każdy rodzaj z inną intensywnością. Stąd też w kosmetykach Anwen bardzo duży nacisk kładzie się na równowagę PEH, czyli balans pomiędzy odbudowującymi proteinami, nawilżającymi humektantami, a także ochronnymi emolientami.

Porowatość włosów jest więc kluczem do sukcesu – punktem wyjścia dla świadomej pielęgnacji, która w relatywnie szybkim czasie może przynieść zadowalające efekty. Im bardziej poznasz swoje włosy, tym lepiej odpowiesz na ich potrzeby.

mat. sponsorowany

REKLAMA