Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Zawody sportowe szkół partnerskich

  2009-12-21 Ziębice

  Zawody sportowe szkół partnerskich

  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ziębicach ma nową szkołę partnerską w Czechach. Współpracę rozpoczęto ze Stredni a odborni szkola w Hornich Hermanicach (miejscowość oddalona od Ziębic o 30 km).

  skomentuj

 • Straż pożarna w akcji

  2009-12-21 Powiat

  Straż pożarna w akcji

  Ostatni tydzień był niezwykle pracowitym dla naszych strażaków. Zwraca uwagę spora liczba pożarów kontenerów na śmieci.

  skomentuj

 • "Uczeń na wsi" - Ząbkowice w programie

  2009-12-21 Ząbkowice Śląskie

  "Uczeń na wsi" - Ząbkowice w programie

  18 grudnia gmina Ząbkowice po raz drugi przystąpiła do programu "Uczeń na wsi" i w 2010 roku otrzyma na jego realizację około 30 tys. zł. Pomoc trafi do około 20 dzieci z naszej gminy mieszkających w miejscowościach wiejskich.

  skomentuj

 • Wigilia u harcerzy

  2009-12-20 Ząbkowice Śl.

  Wigilia u harcerzy

  Przedświąteczny tydzień obfituje w spotkania wigilijne. Na tradycyjnym opłatku spotykają się pracownicy samorządowi, pracownicy w zakładach pracy, uczniowie w szkołach.

  skomentuj

 • Pozytywne efekty robót publicznych

  2009-12-20 Gmina Ziębice

  Pozytywne efekty robót publicznych

  80 pracowników zatrudnionych przez Urząd Miejski w Ziębicach w ramach robót publicznych spisuje się na medal. W ubiegłym tygodniu prace techniczno – porządkowe prowadzone były między innymi w Lipie, Krzelkowie, Ziębicach i innych miejscach.

  skomentuj

 • Sesja Rady Gminy - Ziębice

  2009-12-20 Ziębice

  Sesja Rady Gminy - Ziębice

  Przewodniczący Rady Miejskiej w Ziębicach zaprasza na Sesję Rady Miejskiej w Ziębicach na dzień 30 grudnia 2009 roku / środa / godzina 10.00 w sali konferencyjnej Ratusza Miejskiego w Ziębicach.

  skomentuj

 • Sesja Rady Gminy - Stoszowice

  2009-12-20 Stoszowice

  Sesja Rady Gminy - Stoszowice

  "Informuję, że dnia 30 grudnia 2009r. o godz. 14.00 na Twierdzy Srebrongórskiej w Srebrnej Górze odbędzie się sesja budżetowa Rady Gminy Stoszowice."

  skomentuj

 • Nowy sprzęt dla policjantów

  2009-12-20 Ciepłowody

  Nowy sprzęt dla policjantów

  W prawdziwie zimowy dzień policjanci otrzymali „mikołajkowy” prezent. Ząbkowiccy policjanci wzbogacili się o kolejny sprzęt ułatwiający służbę.

  skomentuj

 • Spotkanie wigilijne pracowników robót interwencyjnych

  2009-12-20 Bardo

  Spotkanie wigilijne pracowników robót interwencyjnych

  Przez cały rok Gmina Bardo, dzięki uczestnictwu w programie „robót publicznych", dała kilkumiesięczne (od dwóch do sześciu miesięcy) zatrudnienie prawie 140 osobom, które pracowały przy remontach, porządkowaniu gminy po powodzi, renowacji cmentarza, pracach...

  skomentuj

 • Mikołajki we wrocławskim kinie

  2009-12-20 Ziębice

  Mikołajki we wrocławskim kinie

  W tym jakże bogatym w niespodzianki i prezenty okresie roku kalendarzowego Ośrodek Opieki i Oświaty w Ziębicach wspólnie ze Towarzystwem Przyjaciół Ziębic „Ducatus” oraz szkołami gminnymi zorganizowali w dniach 15-16 grudnia 2009r. bezpłatne wyjazdy do...

  skomentuj

 • Dzielnicowy Roku wybrany

  2009-12-20 Powiat

  Dzielnicowy Roku wybrany

  W Komendzie Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich zostali wyróżnieni i nagrodzeni najlepsi dzielnicowi. Gratulacje i nagrody zostały wręczone przez Komendanta Powiatowego Policji i Starostę ząbkowickiego.

  skomentuj

 • Akcja przeciwko pedofilom

  2009-12-20 Powiat

  Akcja przeciwko pedofilom

  W ramach ogólnopolskiej akcji „Colection 2” dotyczącej pornografii dziecięcej, dolnośląscy policjanci sprawdzili kilka miejsc na terenie województwa. Działania te zostały przeprowadzone na terenie czterech powiatów wrocławskiego, ząbkowickiego,...

  skomentuj

 • "Radosna Szkoła" w Kamieńcu

  2009-12-15 Kamieniec Ząbkowicki

  "Radosna Szkoła" w Kamieńcu

  W związku z realizacją programu rządowego „Radosna Szkoła” Zespołowi Szkół nr 2 w Kamieńcu przy pomocy Wójta p. Marcina Czernieca udzielono wsparcia finansowego na zakup pomocy dydaktycznych do kształtowania umiejętności motorycznych, spostrzegawczości,...

  skomentuj

 • Stoisko KGW Brzeźnica najlepsze

  2009-12-15 Ciepłowody

  Stoisko KGW Brzeźnica najlepsze

  W niedzielę, 13 grudnia 2009, podczas III Powiatowego Przeglądu Tradycji i Zwyczajów Bożonarodzeniowych w Ciepłowodach, stoisko KGW Brzeźnica otrzymało pierwszą nagrodę za najpiękniejszy stół wigilijny.

  liczba komentarzy 1

 • Nowy rozkład jazdy PKP ważny od 13.12.2009 r.

  2009-12-15 Powiat

  Nowy rozkład jazdy PKP ważny od 13.12.2009 r.

  Zakończyła się awaryjna naprawa toru kolejowego na trasie Wrocław - Kamieniec Ząbkowicki. W związku z tym przywrócono ruch pociągów w obu kierunkach wg załączonego rozkładu jazdy.

  skomentuj

REKLAMA