Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Pożar na Proletariatczyków

  2009-11-30 Ząbkowice Śląskie

  Pożar na Proletariatczyków

  W piątek w jednym z mieszkań przy Proletariatczyków wybuchł pożar. Zaczęło się w kuchni od iskry z pieca. Na szczęście nikomu nic sie nie stało.

  liczba komentarzy 12

 • Przerwa w ruchu pociągów

  2009-11-27 Powiat

  Przerwa w ruchu pociągów

  Z powodu prac remontowych na jednotorowym odcinku Strzelin - Kamieniec Ząbkowicki nastąpi przerwa w ruchu wszystkich pociągów w okresie od 28 listopada do 11 grudnia 2009 roku.

  skomentuj

 • Aukcja zabawek w Bardzie

  2009-11-26 Bardo

  Aukcja zabawek w Bardzie

  Serdecznie zapraszamy na II Aukcję Zabawek organizowaną przez D.W. Brido oraz Urząd Miasta i Gminy w Bardzie pod patronatem Burmistrza Krzysztofa Żegańskiego, która odbędzie się 6 grudnia 2009 roku w Centrum Kultury i Promocji w Bardzie.

  skomentuj

 • Okradał pracodawcę

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Okradał pracodawcę

  60 próbników napięcia i ponad 40 butelek alkoholu bez akcyzy znaleźli policjanci i celnicy u mężczyzny zatrzymanego, w związku podejrzeniem o kradzież w firmie, której pracował.

  liczba komentarzy 1

 • Mikołaj Wszystkich Dzieci

  2009-11-20 Ząbkowice Śląskie

  Mikołaj Wszystkich Dzieci

  Komenda Hufca ZHP w Ząbkowicach Śląskich w dniu 13 grudnia 2009 roku o godzinie 10.00 zaprasza dzieci, do Ząbkowic Śląskich na spotkanie z Mikołajem Wszystkich Dzieci w Ząbkowicach Śląskich w Hali Sportowej na ulicy Powstańców Warszawy.

  skomentuj

 • Bezrobocie w naszym powiecie

  2009-11-20 Powiat

  Bezrobocie w naszym powiecie

  Zima coraz bliżej. Przed nami szał zakupów świątecznych. Pojawia się pytanie: skąd wziąć pieniadze na prezenty, czy w wielu przypadkach nawet na uroczystą kolację. Sprawdziwliśmy sytuację na rynku pracy w ostatnich miesiącach na terenie naszego powiatu.

  skomentuj

 • Odszedł Franek Kamiński

  2009-11-18 Ząbkowice Śląskie

  Odszedł Franek Kamiński

  Każde miasto posiada coś wyjątkowego. Każde miasto posiada również kogoś dla siebie specyficznego. W dniu dzisiejszym Ząbkowice żegnają jednego z najbardziej charakterystycznych mieszkańców– Franka Kamińskiego, przez większość znanego jako Franka Organka.

  liczba komentarzy 24

 • Nietrzeźwy dróżnik

  2009-11-17 Ząbkowice Śląskie

  Nietrzeźwy dróżnik

  Dróżnik pełniący dyżur na przejeździe kolejowym przy ulicy Ziębickiej w Ząbkowicach Śląskich pracował pod wpływem alkoholu. Zapory w tym miejscu są unoszone i opuszczane ręcznie.

  skomentuj

 • Nieudana próba przekupstwa

  2009-11-16 Bardo

  Nieudana próba przekupstwa

  Wobec 53 letniego obywatela Bułgarii za próbę przekupienia policjantów został zastosowany dozór policji.

  skomentuj

 • Nachalny pośrednik zatrzymany

  2009-11-16 Stoszowice

  Nachalny pośrednik zatrzymany

  Policjanci zatrzymali 26-latka, który groził swoim znajomym. Najpierw zaproponował, że znajdzie kupca na ich ziemię a potem domagał się za to zapłaty. Sprawcy za tego typu wymuszenie grozi 10 lat więzienia.

  skomentuj

 • Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  2009-11-16 Bielawa

  Uroczyste zakończenie sezonu PLFA II 2009

  W sobotę 7 listopada w Dzierżoniowie odbył się oficjalny bankiet bielawskiej drużyny footballu amerykańskiego OWLS z okazji zakończenia sezonu PLFA 2009.

  skomentuj

 • Patriotyzm po polsku

  2009-11-16 Ząbkowice Śląskie

  Patriotyzm po polsku

  Obchody z okazji 11 listopada już za nami. Dlaczego do nich wracam? Uczestnicząc w obchodach i obserwując biorących w nich udział ludzi nasunęła mi się pewna refleksja. Rocznica odzyskania niepodległości powinna być powodem do radości, ale nasze, polskie obchody są...

  liczba komentarzy 16

 • Cafe Franco w Ząbkowicach

  2009-10-29 Ząbkowice Śląskie

  Cafe Franco w Ząbkowicach

  Doczekaliśmy się! W Ząbkowicach otwarto nowy lokal, który nie jest pizzerią. Nie wierzycie? A jednak. Na ulicy Kłodzkiej 16 października otwarto CAFE FRANCO.

  liczba komentarzy 38

 • X-lecie Powiatu świętem urzędników

  2009-10-28 Powiat

  X-lecie Powiatu świętem urzędników

  Za nami X-lecie Powiatu. Wielkie wydarzenie nie tylko dla władz, ale i mieszkańców. Niestety Ci drudzy zostali praktycznie pominięci w obchodach, wydawać by się mogło, ważnego dla nich święta. Uroczystości skupione były jedynie wokół wysoko postawionych...

  liczba komentarzy 9

 • Gmina Ciepłowody się rozwija

  2009-10-27 Ciepłowody

  Gmina Ciepłowody się rozwija

  Aż 75 698,66 zł dofinansowania otrzyma gmina Ciepłowody na rozbudowę infrastruktury teleinformatycznej w Urzędzie Gminy Ciepłowody wraz z instalacją stanowisk kwalifikowanego podpisu elektronicznego oraz wprowadzeniem elektronicznego obiegu dokumentów.

  liczba komentarzy 6

REKLAMA