Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Schizofrenia sukcesem pomimo drobnych nieporozumień

  2009-10-23 Ząbkowice Śląskie

  Schizofrenia sukcesem pomimo drobnych nieporozumień

  W czwartek 22 października Ziębickie Centrum Kultury gościło artystów z ząbkowickiego stowarzyszenia SAK ze spektaklem „Schizofrenia” według scenariusza Zbigniewa Szermera, w reżyserii Stanisława Susza. Na sali widowiskowej ZCK zgromadzili się widzowie nie...

  liczba komentarzy 7

 • Szczęśliwa kolektura

  2009-10-22 Ząbkowice Śląskie

  Szczęśliwa kolektura

  Dziś (22-09-2009) w kolekturze znajdującej się w ząbkowickim Rynku padła najwyższa wygrana w zdrapkę Krzyżówka. Szczęsliwy posiadacz zdrapki jest bogatszy o 40.000 zł.

  liczba komentarzy 3

 • Szlakiem legend bardzkich

  2009-10-22 Bardo

  Szlakiem legend bardzkich

  W październiku Centrum Kultury i Promocji w Bardzie rozpoczęło realizację projektu „Szlakiem legend bardzkich", nagrodzonego w ramach konkursu Fundacji Wspomagania Wsi.

  skomentuj

 • Gmina Ziębice zakończyła kolejne inwestycje

  2009-10-19 Ziębice

  Gmina Ziębice zakończyła kolejne inwestycje

  W dniu 08.10.2009r Gmina Ziębice dokonała odbioru robót drogowych związanych z wykonaniem przebudowy nawierzchni drogowej wraz z niezbędną infrastrukturą towarzyszącą w miejscowości Wigańcice oraz przebudowa nawierzchni drogi gminnej na odcinku Skalice – Raczyce...

  skomentuj

 • Zdolny pirotechnik

  2009-10-19 Kamieniec Ząbkowicki

  Zdolny pirotechnik

  Broń i pistolet własnej roboty znaleźli policjanci u 51-letniego mężczyzny. Jak twierdził militaria i pirotechnika to jego hobby. Za nielegalne produkowanie broni palnej i jej posiadanie grozi mu nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

  2009-10-16 Ząbkowice Śląskie

  Zatrzymani za posiadanie i handel narkotykami

  Ząbkowiccy policjanci nie dopuścili do pojawienia się na rynku znacznej ilości narkotyków. W trakcie przeszukania u mieszkanki Ząbkowic znaleźli blisko 3300 porcji marihuany.

  skomentuj

 • Dziękujemy za uznanie

  2009-10-15 Powiat

  Dziękujemy za uznanie

  W ostatnim czasie zauwazyliśmy, że publikowane przez nas autorskie materiały stają się często dla innych inspiracją. Jesteśmy wdzięczni za docenienie prezentowanych u nas treści.

  skomentuj

 • Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela w Bardzie

  2009-10-15 Bardo

  Uroczyste obchody Dnia Nauczyciela w Bardzie

  14 października swoje święto obchodzą wszyscy nauczyciele i pracownicy oświaty. W tym dniu w dwóch szkołach w Bardzie uroczyście podziękowano nauczycielom za ich trud i pracę: w Gimnazjum Publicznym im. J. Kusocińskiego oraz Zespole Szkolno-Przedszkolnym im. Komisji...

  skomentuj

 • Dolnośląski Festiwal Nauki w Ziębicach

  2009-10-15 Ziębice

  Dolnośląski Festiwal Nauki w Ziębicach

  W czwartek i piątek, 8-9 października w Ziębicach gościła dwunasta edycja Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Festiwal, który w Ziębicach przebiegał pod hasłem „Historia i sztuka”.

  skomentuj

 • Wystawa Boże młyny

  2009-10-14 Ząbkowice Śląskie

  Wystawa Boże młyny

  6 października 2009 r. o godz.18.30 w kościele parafialnym pw. Świętej Anny w Ząbkowicach Śl. odbyło się otwarcie wystawy pt: „Boże młyny - mała architektura sakralna”.

  skomentuj

 • Zadbała o cudzą własność?

  2009-10-13 Złoty Stok

  Zadbała o cudzą własność?

  Mieszkanka Złotego Stoku widząc stojącego przy drodze czyjegoś fiata 126 p, wezwała pomoc drogową i odholowała go na swoją posesję. Obawiała się, że ktoś może go ukraść.

  skomentuj

 • 48 osób oddało dziś krew

  2009-10-13 Ząbkowice Śląskie

  48 osób oddało dziś krew

  Trzynasty dzień miesiąca stał się dniem XIII Wampiriady, akcji zbiórki krwi, której inicjatorem jest Stowarzyszenie Forum Gminne Razem dla Ząbkowic. Właśnie dzisiaj, w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury odbyła się już 13 zbiórka najcenniejszego leku, jakim...

  skomentuj

 • Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  2009-10-13 Powiat

  Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  W minionym tygodniu Straż Pożarna kilkakrotnie gasiła pożary - między innymi budynku gospodarczego w Grochowej, pomagała także przy prowadzonym przez policję w Starczowie dochodzeniu.

  skomentuj

 • XIII Wampiriada - tym razem pomagamy Mirkowi

  2009-10-07 Ząbkowice Śląskie

  XIII Wampiriada - tym razem pomagamy Mirkowi

  W dniu 13 października we wtorek w kawiarni Ząbkowickiego Ośrodka Kultury w godzinach od 9.30 do 14.30 odbędzie się po raz trzynasty akcja honorowego oddawania krwi, czyli Ząbkowicka Wampiriada.

  skomentuj

 • Happysad w Ząbkowicach

  2009-10-06 Ząbkowice Śląskie

  Happysad w Ząbkowicach

  Jedna z popularniejszych rockowo-punkowych kapel w Polsce niedługo zawita do Ząbkowic Śląskich. Mowa oczywiście o Happysad, grupie odnoszącej coraz większe sukcesy na polskiej scenie muzycznej.

  liczba komentarzy 1

 • Puchar powrócił do Starostwa

  2009-10-06 Ząbkowice Śląskie

  Puchar powrócił do Starostwa

  W niedzielę, w ramach Weekendu z Frankensteinem odbył się na Hali Słonecznej w Ząbkowicach Śląskich „Krwawy Mecz o Puchar Frankensteina”.

  skomentuj

 • Zlot miast partnerskich

  2009-10-06 Zabkowice Śląskie

  Zlot miast partnerskich

  W czwartek, 1 października około 19:00, do Ząbkowic Śląskich na drugi zlot miast partnerskich przyjechały delegacje z Uchte i Wiesloch (Niemcy), z Cervenego Kostelca (Czechy), z Bran (Rumunia) i ze Sławna. Część z delegacji nocowała w Srebrnej Górze, część w...

  skomentuj

REKLAMA