Express-Miejski.pl

Wiadomości

 • Startujemy już za kilka godzin!

  2009-10-03 Frankenstein

  Startujemy już za kilka godzin!

  Jeszcze tylko parę godzin pozostało do rozpoczęcia sobotniego wieczoru Weekendu z Frankensteinem. Tym razem spotkamy się w ząbkowickim Rynku.

  liczba komentarzy 2

 • Zaśmiecamy nasze miasto

  2009-10-02 Ząbkowice Śląskie

  Zaśmiecamy nasze miasto

  Temat zaśmiecenia miasta staje się nudny. Ale to nie znaczy, że zniknął. I w tym, o czym piszemy nie chodzi o utarcie nosa służbom komunalnym. Tym razem próbujemy popatrzeć na problem z innej strony. Ze śmieciami w mieście jest po trosze tak jak przy rozwodach - wina...

  liczba komentarzy 11

 • Dzień Seniora w Bardzie

  2009-10-02 Bardo

  Dzień Seniora w Bardzie

  1 października o godzinie 13:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Promocji w Bardzie odbyło się, po raz pierwszy w naszej gminie, uroczyste spotkanie z okazji Europejskiego Dnia Seniora.

  skomentuj

 • Edukacja prawno-policyjna w Ziębicach

  2009-10-02 Ziębice

  Edukacja prawno-policyjna w Ziębicach

  30 września br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Hipolita Cegielskiego w Ziębicach zainaugurowano edukację prawno-policyjną, czyli oryginalną innowację pedagogiczną dla młodych ludzi, którzy w przyszłości chcieliby związać swoją karierę z policją, zawodem...

  skomentuj

 • Miód Darem Natury

  2009-10-02 Ziębice

  Miód Darem Natury

  Miód Darem Natury – to tytuł wystawy, którą możemy obejrzeć w siedzibie TPZ DUCATUS w Ziębicach. Kiedy przybyliśmy do Ziębic, aby zobaczyć ową wystawę, spotkaliśmy tam grupę dzieci z miejscowego przedszkola. Wystawa o pszczołach i ich wyrobach - jakże...

  liczba komentarzy 3

 • Gimnazjada

  2009-10-02 Ząbkowice Śląskie

  Gimnazjada

  Rok szkolny zaczął się dopiero miesiąc temu, a szkoły gimnazjalne rywalizowały już w turniejach piłki nożnej. Podobnie jak rok, dwa i trzy lata temu w dwóch etapach powiatowych niepokonani okazali się gimnazjaliści z Gimnazjum nr 1 im. Józefa Wybickiego z Ząbkowic...

  skomentuj

 • ZUS w DUCATUSIE

  2009-10-02 Ziębice

  ZUS w DUCATUSIE

  W dniu 16 października, w godzinach od 10:00 do 13:00, w siedzibie TPZ DUKATUS przy Placu Strażackim 5 w Ziębicach, po raz kolejny mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad w zakresie świadczeń emerytalno- rentowych oraz innych świadczeń ZUS.

  liczba komentarzy 2

 • Dzień Chłopaka

  2009-09-30 Powiat

  Dzień Chłopaka

  Z okazji Dnia Chłopaka żeńska część redakcji składa wszystkim przedstawicielom płci męskiej najsłodsze życzenia radości, miłości, męskości i inteligencji!

  liczba komentarzy 2

 • Weekend z Frankensteinem coraz bliżej

  2009-09-29 Ząbkowice Śląskie

  Weekend z Frankensteinem coraz bliżej

  W najbliższy piątek rozpocznie się coroczna impreza ściśle związana z historią i dawniejszą nazwą Ząbkowic Śląskich - Weekend z Frankensteinem. Razem z ZOK i lokalnymi organizacjami i stowarzyszeniami przygotowaliśmy dla Państwa szereg atrakcji.

  liczba komentarzy 5

 • Nielegalne wysypisko ZGK?

  2009-09-29 Ząbkowice Śląskie

  Nielegalne wysypisko ZGK?

  Ciepła, słoneczna pogoda mobilizuje do jesiennych porządków. Zewsząd słychać odgłosy silników kosiarek. Ludzie grabią, plewią i palą na swoich posesjach suche liście. Taka pogoda to również sprzyjający czas dla spacerów. Zdarza się, że zwykły, codzienny...

  liczba komentarzy 7

 • Nie muszą zwracać pieniędzy

  2009-09-28 Ciepłowody

  Nie muszą zwracać pieniędzy

  Zaoszczędzona i niewykorzystana przez Ciepłowody kwota przyznanej dotacji w ramach Funduszu Pomocy Rozwojowej zostanie przeznaczona na uzbrojenie terenów inwestycyjnych strefy aktywności usługowej i budownictwa mieszkaniowego.

  skomentuj

 • Samochód dla OSP Henryków

  2009-09-28 Henryków

  Samochód dla OSP Henryków

  23 września Sejmik Województwa Dolnośląskiego przyjął uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej na zadania z zakresu poprawy bezpieczeństwa w woj. dolnośląskim. Ochotnicza Straż Pożarna w Henrykowie otrzyma 100 000 zł na zakup samochodu pożarniczego.

  skomentuj

 • Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  2009-09-28 Powiat

  Działania KP PSP Ząbkowice Śl.

  Cztery pożary, kolizja auta osobowego ze stadem dzików - Powiatowa Straż Pożarna nie próżnowała.

  skomentuj

 • Olejowe zabawy na drodze

  2009-09-28 Złoty Stok

  Olejowe zabawy na drodze

  Dwóch nieletnich chłopców urządziło sobie zabawę na krajowej drodze nr 46. Chcieli sprawdzić co się stanie, gdy wyleją na drogę skradziony wcześniej olej. O ich losie zdecyduje sąd rodzinny.

  skomentuj

 • Rozpoczęcie roku akademickiego w ZUTW

  2009-09-25 Ząbkowice Śląskie

  Rozpoczęcie roku akademickiego w ZUTW

  23 września w sali widowiskowej Ząbkowickiego Ośrodka Kultury, w świetle kamer telewizyjnych, nastąpiła inauguracja roku akademickiego w Ząbkowickim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jak okiem sięgnąć wszystkie miejsca na Sali kinowej zostały zajęte przez słuchaczy i...

  skomentuj

 • Ziębice pracują na rzecz swoich mieszkańców

  2009-09-23 Ziębice

  Ziębice pracują na rzecz swoich mieszkańców

  Nie tylko w Ząbkowicach prowadzone są remonty dróg i budynków. Ziębice nie ustępują im kroku. Na skrzyżowaniach ulic: Kolejowa z Wałową w Ziębicach już zostały zamontowane ochronne bariery drogowe.

  skomentuj

REKLAMA