Express-Miejski.pl

Wiadomości z działu Na sygnale

 • Udaremniony przemyt 1700 litrów alkoholu

  2011-11-25 Kłodzko

  Udaremniony przemyt 1700 litrów alkoholu

  Funkcjonariusze kłodzkiej policji i urzędu celnego przechwycili transport ponad 1700 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Kontrabandę ujawniono w jadącym busie. Wartość zabezpieczonego towaru oszacowano na kwotę ponad 136 tys. złotych. To już drugi w ciągu...

  skomentuj

 • Sprawca rozboju zatrzymany

  2011-11-24 Bystrzyca Kłodzka

  Sprawca rozboju zatrzymany

  Policjanci zatrzymali mężczyznę, który napadł na 43-letnią kobietę i wyrwał jej torebkę. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 18 lat.

  skomentuj

 • Zatrzymany za rozbój

  2011-11-24

  Zatrzymany za rozbój

  Kilkanaście minut po zdarzeniu ziębiccy policjanci zatrzymali 16 latka, który chciał dokonać rozboju. Za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem rodzinnym.

  skomentuj

 • Pożar domu w Lubnowie

  2011-11-24 Lubnów

  Pożar domu w Lubnowie

  We wtorek, 22.11. w Lubnowie miał miejsce pożar mieszkania w budynku jednorodzinnym. Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania otrzymał zgłoszenie około godziny 10:10 po czym zadysponował 8 zastępów Straży Pożarnych na miejsce zdarzenia.

  skomentuj

 • Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów

  2011-11-23 Powiat Kłodzki

  Policjanci sprawdzali stan techniczny pojazdów

  Wczoraj do późnego wieczora na drogach powiatu kłodzkiego policjanci prowadzili działania mające na celu poprawę stanu bezpieczeństwa.

  skomentuj

 • Kradł kable telekomunikacyjne

  2011-11-23 Świerki / Gmina Nowa Ruda

  Kradł kable telekomunikacyjne

  Policjanci z Nowej Rudy zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o kradzież kabla telekomunikacyjnego. Spowodował on straty na ponad 3.500 zł. Teraz sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

  skomentuj

 • Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  2011-11-23 Dolny Śląsk

  Akcja „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”

  Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, w przeciwieństwie do kierowców i pasażerów samochodów, pozbawieni są jakiejkolwiek ochrony i przy uderzeniu pojazdu z prędkością powyżej 60 km/h praktycznie nie mają szans na przeżycie. Wypadki z udziałem pieszych,...

  skomentuj

 • Interweniowali w godzinach pozasłużbowych

  2011-11-23 Szalejów

  Interweniowali w godzinach pozasłużbowych

  21 listopada w godzinach wieczornych, trzech funkcjonariuszy komendy Oddziału w czasie wolnym od służby, ujęło 45-letniego mieszkańca Kłodzka.

  skomentuj

 • Policja na kudowskiej konferencji

  2011-11-22 Kudowa Zdrój

  Policja na kudowskiej konferencji

  Poprawa bezpieczeństwa społeczności lokalnych oraz turystów na obszarze województwa dolnośląskiego była głównym tematem konferencji w Kudowie Zdroju.

  skomentuj

 • Kompletnie pijany kierował samochodem

  2011-11-22 Kłodzko

  Kompletnie pijany kierował samochodem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę który po pijanemu kierował pojazdem oraz spowodował kolizję drogową. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Teraz grozić jemu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

  skomentuj

 • Podsumowanie realizacji projektu unijnego Dolnośląskiej Policji

  2011-11-21 Kudowa Zdrój

  Podsumowanie realizacji projektu unijnego Dolnośląskiej Policji

  21 listopada 2011 r. w Kudowie Zdroju odbyła się konferencja podsumowująca realizację projektu „Poprawa standardu infrastruktury bezpieczeństwa, jako element wzmocnienia potencjału turystycznego Dolnego Śląska”. Przedmiotowy projekt, współfinansowany ze...

  skomentuj

 • Inauguracja szkolenia z języka czeskiego

  2011-11-21 Kudowa Zdrój

  Inauguracja szkolenia z języka czeskiego

  18 listopada br. w Punkcie Kontaktowym w Kudowie Słonem, w sali konferencyjnej odbyła się inauguracja szkolenia z języka czeskiego. Szkolący się to grupa kilkunastu funkcjonariuszy - przedstawicieli Straży Granicznej, Policji i Izby Celnej.

  skomentuj

 • Ratowali życie...

  2011-11-18 Kłodzko

  Ratowali życie...

  Funkcjonariusze Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej uczestniczyli w konferencji naukowej ''Edukacja dla bezpieczeństwa w XXI wieku - Człowiek - Społeczeństwo - Państwo''.

  skomentuj

 • Po pijanemu kierował pojazdem

  2011-11-18 Kłodzko

  Po pijanemu kierował pojazdem

  Policjanci zatrzymali mężczyznę który po pijanemu kierował pojazdem oraz spowodował kolizję drogową. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 3 promile. Teraz grozić jemu może nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Kierujący stracił również...

  skomentuj

 • Zadbajmy o własne bezpieczeństwo

  2011-11-18 Powiat Kłodzki

  Zadbajmy o własne bezpieczeństwo

  Policja apeluje do mieszkańców o sprawdzenie instalacji wentylacyjnej i przegląd kominów. Niesprawne urządzenia grzewcze mogą przyczynić się do tragedii.

  skomentuj

 • Reszka = Mercedes

  2011-11-18 Braszowice

  Reszka = Mercedes

  Od 12 listopada w Katalogu Sił i Środków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ząbkowicach Śląskich widnieje nowa pozycja: średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes – Benz Atego 1429, należący do strażaków ochotników z Braszowic.

  liczba komentarzy 8

 • Poszukiwania zaginionej kobiety

  2011-11-17 Bardo

  Poszukiwania zaginionej kobiety

  W nocy z poniedziałku na wtorek ok. godz. 1:30 jednostka OSP Przyłęk oraz OSP Bardo zostały zadysponowane do poszukiwań zaginionej mieszkanki Gminy Bardo.

  skomentuj

 • Napad rabunkowy na starszą kobietę

  2011-11-17 Kłodzko

  Napad rabunkowy na starszą kobietę

  Za napad rabunkowy na starszą, samotnie mieszkającą kobietę, odpowiedzą przed sądem młody mężczyzna i dwaj nieletni, zatrzymani przez kłodzkich policjantów. Zamaskowani napastnicy w domu pokrzywdzonej, sterroryzowali ją przedmiotem przypominającym broń, a...

  skomentuj

REKLAMA