Express-Miejski.pl

Kino i blisko 200 sklepów w odnowionym Parku Handlowym Bielany

dreamstime.com fot.: dreamstime.com

Nowa, wrocławska Ikea będzie mieć imponujące sąsiedztwo. Przebudowę przejdzie cały Park Handlowy Bielany, który po zakończeniu prac ma być blisko dwa razy większy, a na jego terenie znajdzie się miejsce dla kina Helios z ośmioma salami projekcyjnymi.

Według inwestora, spółki Inter IKEA Centre Group Poland, po zakończeniu budowy pod Wrocławiem wyrośnie największe centrum handlowe w Polsce. Jego całkowita powierzchnia planowana jest na 171 tysięcy metrów kwadratowych (teraz 91), z czego większość zajmą lokale dla około 200 najemców.

- Park Handlowy Bielany będzie miał niemal trzy razy więcej najemców i blisko 150 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni handlowej, dzięki czemu stanie się największym centrum handlowym w Polsce. Naszym klientom będziemy mogli zaproponować bogatą ofertę handlową i rozrywkową - wyjaśnia Mikael Andresson, dyrektor zarządzający Inter IKEA Centre Group Poland.

Koncepcje projektu stworzyli architekci z londyńskiego biura projektowego BPD,  kierując się podobieństwami między Wrocławiem a Skandynawią. Nowa galeria handlowa ma mieć trzy kondygnacje i podziemny parking, a na całym terenie centrum znajdzie się miejsce dla  4700 samochodów.

Wśród poza handlowych atrakcji parku znajdzie się kino Helios o powierzchni 3 tysięcy metrów kwadratowych, które zostaną zagospodarowane na 8 sal, w tym salę premier przeznaczoną dla 500 osób. Ponadto na terenie centrum powstanie duży foodcourt oraz strefy spotkań, a także miejsce na koncerty, warsztaty i zabawy dla najmłodszych.

Przebudowa parku rozpocznie się na dobre po przeprowadzce dotychczasowego sklepu IKEA do nowego budynku, co ma nastąpić wiosną 2013 roku. W następnej kolejności przeprowadzona zostanie przebudowa ulicy Czekoladowej na odcinku pomiędzy rondem przy Parku Handlowym Auchan Bielany i sygnalizacją świetlną przy Macro Cash & Carry. W jej ramach powstaną dwa dodatkowe pasy jezdne pod wiaduktem, ścieżka rowerowa i przejście dla pieszych. Modernizacje przejdą również parkingi.

Całkowity koszt inwestycji to 205 milionów złotych. Nowy park ma przyjąć pierwszych  klientów w 2014 roku.

Katarzyna Szulik/Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Kino i blisko 200 sklepów w odnowionym Parku Handlowym Bielany

  2012-09-26 18:04:31

  Katarzyna Szulik/Express-Miejs

  Nowa, wrocławska Ikea będzie mieć imponujące sąsiedztwo. Przebudowę przejdzie cały Park Handlowy Bielany, który po zakończeniu prac ma być blisko dwa razy większy, a na jego terenie znajdzie się miejsce dla kina Helios z ośmioma salami projekcyjnymi.

 • 2012-09-26 20:37:41

  gość: ~ehh

  wszystko pięknie tylko jak do tego Wrocławia bezpiecznie dotrzeć kiedy na ósemce ciągle wypadki...jedziesz i nie wiesz czy dojedziesz ...

 • 2012-09-26 21:43:49

  gość: ~.

  ostatnio dodany post

  Mają rozmach sku...

REKLAMA