Express-Miejski.pl

Wysokie kary dla osób przechodzących przez tory kolejowe

komendant Zygmunt Ilnicki przy nowoczesnym samochodzie fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

PKP wydają wojnę osobom przechodzącym przez tory kolejowe w niedozwolonych miejscach. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę wypadków. Tylko w pierwszej połowie tego roku na torach w całym kraju zginęło 147 osób.

Najbardziej niebezpiecznie jest na przejazdach kolejowych i nielegalnych przejściach we Wrocławiu m.in. na terenach działkowych przy ulicy Klecińskiej i na Psim Polu. Niebezpiecznie jest również w Malczycach, w okolicach Środy Śląskiej i na węźle w Brzegu Dolnym.

- Akcję „Zatrzymaj się i żyj” prowadzimy od 8 lat. W tym roku zwiększone zostaną kontrole osób przechodzących przez tory. Wypadków jest sporo. Niestety nie skutkują tablice ostrzegawcze montowane przy torach – informuje Jan Maga, dyrektor Polskich Linii Kolejowych SA we Wrocławiu.

Tabor kolejowy jest systematycznie unowocześniany. Po zmodernizowanych torowiskach szybciej jeżdżą pociągi. Skład poruszający się z prędkością 160 kilometrów na godzinę w ciągu 10 sekund pokonuje odcinek 450 metrów.

- Zmienia się, więc rzeczywistość w stosunku do wcześniejszej relatywnej oceny faktycznej odległości pociągu – podkreśla dyrektor. Codziennie na polskie tory wyjeżdża ponad 6 tysięcy składów towarowych i pasażerskich.

 Śmierć na torach

 Przykładem we Wrocławiu jest nielegalne przejście przy ulicy Klecińskiej. Ludzie skracają sobie tędy drogę idąc na ogródki. Działkowcy chcą, aby PKP w tym miejscu zamontowało barierki.

- To bardzo niebezpieczne miejsce. Było już tu wiele tragedii. I choć PKP zagradza przejście, to i tak ludzie tędy przechodzą. Najlepszym rozwiązaniem byłby montaż barierek umożliwiających bezpieczne przejście – mówi Jolanta Kosela z ogródków działkowych przy Klecińskiej.

W ciągu ostatnich kilku lat w tym miejscu doszło do wielu śmiertelnych potrąceń. Pociągi pasażerskie rozwijają w tym miejscu prędkość 80 km na godzinę. Rok temu w lipcu 59-letni działkowicz został potrącony przez pociąg relacji Wrocław – Jelenia Góra. Mężczyzna zginął na miejscu.

- Pamiętam motocyklistę, którego zabił pociąg. Później skład potrącił rowerzystę. Kilka lat temu karetka zderzyła się z pociągiem. Zginął też działkowicz, który był kierowcą MPK– opowiada Stanisław Plichta, mieszkaniec Klecińskiej.

 Mandaty nawet do 500 złotych

 Straż Ochrony Kolei (SOK) zapowiada częste kontrole i mandaty dla osób przechodzących przez tory w niedozwolonych miejscach na całym Dolnym Śląsku. Mandatem w wysokości nawet 500 złotych może zostać ukarana matka, która przez tory przeciąga wózek z dzieckiem.

- W tym roku będziemy kontrolować wiele miejsc. Oprócz mandatów sokiści udzielają też pouczeń. Przypominam, że SOK ma wiele uprawnień m.in. do legitymowania ludzi i nawet użycia broni palnej – zaznacza Zygmunt Ilnicki, komendant SOK we Wrocławiu.

Jedną z metod ma być nowoczesny pojazd wyposażony w kamery, magafon i system maskujący. Osoby przechodzące przez tory będą filmowane. Dziewięć zakupionych takich pojazdów już patroluje największe węzły kolejowe w Polsce.

- Potrącenie człowieka przez pociąg szczególnie ze skutkiem śmiertelnym wstrzymuje ruch kolejowy nawet na kilka godzin. Obowiązkowa procedura angażuje policję, prokuraturę, pogotowie ratunkowe oraz służby kolejowe. Często wymaga też uruchomienia komunikacji zastępczej – tłumaczy Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP Polskich Linii Kolejowych SA w Polsce.

W Polsce w pierwszej połowie 2012 roku na skutek nieostrożnych zachowań na torach doszło do 147 wypadków ze skutkiem śmiertelnym, z czego 45 osób zostało rannych. W ruchu kolejowym wypadki spowodowały opóźnienia ponad trzech tysięcy pociągów.

 

Jacek Bomersbach

56

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Wysokie kary dla osób przechodzących przez tory kolejowe

  2012-10-13 12:30:57

  Jacek Bomersbach

  PKP na Dolnym Śląsku wydają wojnę osobom przechodzącym przez tory kolejowe w niedozwolonych miejscach. Wszystko po to, aby zmniejszyć liczbę wypadków. W pierwszej połowie tego roku na torach w całym kraju zginęło 147 osób.

 • 2012-10-13 12:48:30

  gość: ~Plich

  Kolejne represje i wyciąganie pieniędzy od biednych działkowców. Cóż trzeba dziękować Tuskowi.

 • 2012-10-13 13:33:35

  gość: ~Piecyk

  Ja myślę że wieczorem przez tory kolejowe na stacji w Ząbkowicach Śląskich jest bezpiecznie przejśc ponieważ ostatni pociąg czy jak kto woli szynobus odjeżdża ok.21.30 a później długo długo nic.

 • 2012-10-13 13:41:52

  gość: ~Do powyżej

  Tym, że w nocy nie jeżdżą pociągi nie przekona się funkcjonariuszy SOK.

 • 2012-10-13 17:50:15

  gość: ~Rafał

  Jakim prawem mogą oni dawać komukolwiek mandaty, większość wypadków na torach to samobójstwa. PKP szuka pieniędzy to nie tędy droga!! Na zwykłej drodze dużo większy ruch jest i jakoś mogę przejść.....

 • 2014-04-11 11:03:09

  gość: ~Bodziu

  Na zwykłej drodze jest dużo większy ruch i jakoś możesz przejść?
  Ale tylko w wyznaczonym miejscu. Za przechodzenie przez jezdnię w miejscu do tego nie przeznaczonym również możesz zostać ukarany mandatem.

 • 2012-10-13 18:53:56

  gość: ~???

  A panowie kolejarze kiedy zaczną sprzątać dworce czy perony? O śmierdzących kiblach w pociągach już nawet nie wspominam. Szkoda, że społeczeństwo nie może wystawiać mandaty...

 • 2012-10-13 20:46:48

  gość: ~kodak

  Ha ha tylko karac mandatami.Dworzec w Zabkowicach sl wyglada oplakanie,zarosniete tory,brud i s...d,budynek zamkniety toalety brak.Kogo ukarac za taki stan w powiatowym miescie?

 • 2012-10-15 15:25:30

  gość: ~Sib

  Trzy pociągi na krzyż zostały już w tej Polsce a oni mandatami straszą. Dworce porządkować!

 • 2012-10-15 15:58:02

  gość: ~Pasażer

  "KTO MA W GŁOWIE olej TEN IDZIE NA KOLEJ'-nic nie traciło na swojej aktualności to powiedzenie,mimo że pierwszy raz usłyszałem z dwie dekady temu!

 • 2012-10-16 09:21:26

  gość: ~JHH

  Chyba w niedalekiej przyszłości będzie KARA ŚMIERCI za próbę samobójczą, a dożywocie za niepłacenie podatku deszczowego. Uratować nas może od tych idiotyzmów tylko zmiana ordynacji wyborczej na JEDNOMANDATOWĄ. Dołączcie do zwolenników tej opcji na > www.zmieleni.pl

 • 2012-10-16 18:07:26

  gość: ~pasażer

  PKP - Płać Koleżko Płać
  bo na wypłaty nie ma skąd brać

 • 2014-02-21 23:35:07

  gość: ~tommekkw

  Jak najbardziej chodzi o wyrwanie kasy - kolejowego podatku do państwa. Na Dw. Warszawa Zachodnia jest dzikie przejście przez tory. Wyłapują tam ludzi i wlepiają mandat na 500zł, a wystarczyłoby załatać dwu metrowy kawałek siatką którą 10lat temu jakiś wandal przeciął która teraz jest przykryła ziemią na głębokość 15 cm.

  Polska to jednak jeszcze "stary bezmyślny i śmierdzący komunizm".

  We wszystkich państwach na zachód od polski to najpierw naprawia się zniszczone ogrodzenie to wtedy dopiero wystawia się mandat.

  Jedyne słuszne wyjście z tej sytuacji to wyjechać na zachód. Może nie jest tam tak klorowo jak opowiadają niektórzy, ale w POLSCE JEST TYKO CZARNO BIAŁO. Ciekawe skąd ZUS-u będzie brał na emerytury za 10lat. Panie Tusk i Kaczyński, gdakajcie dalej ale nie oszukujcie już więcej POLSKIEGO NARODU - MAMY WAS JUŻ DOSYĆ!!!!!!!!

 • 2014-04-14 10:05:34

  gość: ~KOT

  Sokisci z Krosna to darmozjady. Parokrotnie odwoływaem sie od niesłusznego i całkowicie bezpodstawnego mandatu jaki otrzymałem w sierpniu 2013 na stacji PKP Krosno. Ruch pociagów był w tym czasie wstrzymany i prezchodziłem prezjsciem słuzbowym wiec nie mozna mowic tutaj o wykroczeniu. Gdybym prezchodzil prez tory w miejscu nie wyznaczonym to jest inna sprawa. SOK nie zajmuje sie tym do czego jest powołany i tyle. Osoby odpowiedzialne za opisany proceder winny byc ukarane a madat anulowany i zwrócona jego kwota. Niestety Pan Komendat z Przemysla czy z Warszawy absolutnie nie poczuwaja sie do naprawienia wyrzadzonej mi krzywdy tylko ja mam kierowac sprwae do sadu na własny koszt Oni mnie zatrzymali wzieli peniadze z mandatu a ja mam teraz SOK skarzyc do sadu i sam wydac na to pieniadze. To jest po prostu smieszne. BEZPRAWIE i JESZCE RAZ BEAZPRAWIE !!!

 • 2014-04-14 11:02:23

  gość: ~Miłośnik SOKU

  W sobotni wieczór 12 kwietnia 2014 roku grupa młodych ludzi postanowiła sobie urządzić imprezę. Niefortunnie, na miejsce balangi wybrali... tory kolejowe w okolicach stacji Włodzisław Śląski. Na szczęście zanim doszło do tragedii Straż Ochrony Kolejowej przerwała zabawę.Na imprezowiczów natknął się pociąg relacji Chałupki – Rybnik, który musiał zatrzymać się przed osobami przebywającymi na torach.Skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK, po przybyciu zastali grupę młodzieży, która przebywała na torowisku i spożywała alkohol. Na widok patrolu osoby rozbiegły się w różnych kierunkach. Funkcjonariusze ujęli 5 osób w wieku: 21, 17 i 16 lat, mieszkańcy Wodzisławia Śląskiego, 17-letnia mieszkanka Jastrzębia Zdroju i 15-letni mieszkaniec Pszowa. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląski.
  Kuriozalna sprawa , w tym przypadku powinni ukarać na maksa i dopiero przekazać policji ( zagrożenie w ruchu lądowym - sprawa karna ). W twoim przypadku powinno skończyć się na pouczeniu i spisaniu danych osobowych . Przy drugiej wpadce można ukarać. Przejście służbowe służy do korzystania przez pracowników PKP w czasie pracy, nie dla osób postronnych. Reasumując , wszystko zależy od człowieka i jego podejścia do drugiego. Ten soczek chciał podkreślić swoją ważną pozycję wśród innych , a może zaczął fermentować i dał upust swojej " mocy " :))

 • 2014-04-14 13:19:59

  gość: ~TM

  powtarzamRuch pociagów był w tym czasie wstrzymany i prezchodziłem prezjsciem słuzbowym , czyli w miejscu dozwolonym i zato mandat??????????????. Dostepne prezjscie , tj rozwalajaca sie kladka owszsem jest ale chodzenie po niej griz spadnieciem na tory. Pisałem juz o tym wiele razy i był tam TV. Zaleezy mi tam zeby SOK nauczyc rozumu czym sie powinni zajmowac a czy nie .Sam napisałes ze co najwyzej pouczenie. Ja im nie pouszce tej sprway . Sam Pan Komendant powinien za to odpowiedziec. Sprawe prowadził TVP Rzeszów a teraz napisałem do TVN.

 • 2014-04-14 13:30:37

  gość: ~TK

  Sokisci z Krosna to darmozjady. Parokrotnie odwoływaem sie od niesłusznego i całkowicie bezpodstawnego mandatu jaki otrzymałem w sierpniu 2013 na stacji PKP Krosno. Ruch pociagów był w tym czasie wstrzymany i prezchodziłem prezjsciem słuzbowym wiec nie mozna mowic tutaj o wykroczeniu. Gdybym prezchodzil prez tory w miejscu nie wyznaczonym to jest inna sprawa. Dostepne prezjscie tdla paszerów to rozwalona kładka nad torami na ktorej uginaj sie dechy pod ciezarem czloweka. strach chodzic . Sprwa była wielokrotnit opisywana do UTK i do NIK .
  SOK nie zajmuje sie tym do czego jest powołany i tyle.
  Darmozjady i jeszce raz darmozjady. ja moge tylko obiecacze Osoby odpowiedzialne za opisany proceder winny byc ukarane a madat anulowany i zwrócona jego kwota.
  Niestety Pan Komendat SOK z Przemysla oraz Warszawy absolutnie nie poczuwaja sie do naprawienia wyrzadzonej mi krzywdy tylko ja mam kierowac sprwae do sadu na własny koszt. Oni mnie zatrzymali, wzieli peniadze z mandatu, a ja mam teraz SOK skarzyc do sadu i sam wydac na to pieniadze.
  To jest po prostu smieszne. BEZPRAWIE i JESZCE RAZ BEAZPRAWIE !!!

 • 2014-04-14 21:24:53

  gość: ~Miłośnik SOKU

  Radziłbym tak , o ile kładka dla pieszych stwarza zagrożenie dla dla życia pieszych , należy powiadomić pisemnie wojewódzki inspektorat nadzoru budowlanego. Jest sprawą klarowną , Zarządca infrastruktury PKP nie wywiązuje się z właściwego utrzymania stanu technicznego obiektu , a chodzić trzeba. Wystąpiłbym z pismem do Prezesa PLK SA w Warszawie opisując całe zdarzenie ( któremu podlegają dziarscy sokiści ) o anulowanie kary i wytyczenie bezpiecznego przejścia do czasu naprawy kładki przez zarządcę obiektu.

 • 2014-05-05 13:57:02

  gość: ~KOT

  Wielokrotnie sprawa ta była poruszana.Pisałem do Głownego Komendanta SOK , Prezesa PLK , do Prezesa UTK oarz Prezesa NIK. Mówiac krótko nic to nie dało. Co poniektórzy umyli od w/w rece , a ja mandat musiałem zapłacićniesłusznie .
  Powtarzan co najwazniejsze ,ze w momencie kiedy prezchodziłem furtka w miejscu dozwolonym dla pracowników PKP, był wstrzymany ruch pociagów i dalej tam nie jedz zadne pociagi a PKP Prezwozy Regionalne na Linii kolejowej Zagórz - Jasło uruchomiło komunikacje autobusowa. Mozna to zreszta sprawdzić. Ale prosciej jest wlepic mandat.
  Cała sprawe opisałem tez do TVP 3 RZESZÓW , TVN oraz gazety regionalnej Nowiny .
  Oprocz tego jest to wszytko opisane tez na stronie regionalnej http://www.krosnocity.pl/index.php?option=com_k2&view=item&id=9346

  Wszystko sie zgadza co Pan pisze. Ale niestety tak sie składa ze po prostu niektóre potrole SOK jak widac nie zajmuja sie tym czym zajmowac sie powinny . PLK i SOK bez p[ytania powinny zwrócic i anulowac Niestety nie stac mnie na załozenie sprawy sadowej w Rzeszowie czy Krośnie, która mam na pewno wygraną. Mandat był 50 zł . Koszt podrózy i paliwa tam i z powrotem , adwokat, koszty sadowe to wyjdzie wiecej chociaz jak poisałem tym darmozjadom nie moge podarowac i Pam komendant Powinien sie zato tłumaczyć . Pozdrwiam F.Nowacki

 • 2014-05-05 13:59:39

  gość: ~KOT

  Moze zna Pan adres gdzie mozna jeszce napiosac to jeszce wysle ten swój materiał moze to cos da ale nie sadze . Pozdr. F. Nowacki

 • 2014-05-06 08:24:51

  gość: ~TK

  Ani Kary i mandatu nikt nie anuluje a najbardziej to wzburza się Szanowny Pan Komendant Sokół z Komendy Głownej SOK w Warszawie . Pisze ze zostam ujęty prez patrol fukcjonariuszy SOK. Nie byłem ani nie jestem zadnym łobuzem czy kryminalista zeby mnie ujmowac siła bo tylko takich ludzi to dotyczy. Wielokrotnie pisałem do tego człowieka ale to jest twardy i uparty zawodnik i nie wygra sie z nim. Wiem ,ze racja jest po mojej stronie i mandat powinien byc zwrócony. Pinny byc wysokie kary dla pracowników SOK za bezpodstawne mandaty a nie dla czlowieka ktory zabrudził wycieraczke na prezjciu dozwolonym. Pozdr F. Nowacki

 • 2014-05-07 14:22:32

  gość: ~TK

  ".......W tym roku będziemy kontrolować wiele miejsc. Oprócz mandatów sokiści udzielają też pouczeń. Przypominam, że SOK ma wiele uprawnień m.in. do legitymowania ludzi i nawet użycia broni palnej – zaznacza Zygmunt Ilnicki, komendant SOK we Wrocławiu.
  Jedną z metod ma być nowoczesny pojazd wyposażony w kamery, megafon i system maskujący. Osoby przechodzące przez tory będą filmowane. Dziewięć zakupionych takich pojazdów już patroluje największe węzły kolejowe w Polsce ......." POWINNI BYC SKONTROLOWANI FUNKCJONARIUSZE SOK, KTÓRZY WYSTAWIAJĄ BEZPODSTAWNE MANDATY I TRZEBA TEN PROCEDER UKRÓCIĆ. POWINNO TO BYC ZAREJESTROWANE NA FILMIE . NO I WTEDY TAKICH DELIKWENTÓW PANÓW FUNKCJONARIUSZY DO SOLIDNEGO UKARANIA.

 • 2014-05-08 14:57:17

  gość: ~PKP

  CZAS NAJWYZSZY UKRÓCIC PROCEDER WYSTAWIANA BEZPODSTAWNYCH MANDATÓW SOK . FUNKCJONARIUSZE SOK, KTÓRZY WYSTAWIAJĄ BEZPODSTAWNE MANDATY POWINNO TO BYC ZAREJESTROWANE NA FILMIE .WTEDY TAKICH DELIKWENTÓW PANÓW FUNKCJONARIUSZY DO SOLIDNEGO UKARANIA.

 • 2014-05-12 13:35:15

  gość: ~TM

  CZAS NAJWYZSZY UKRÓCIC PROCEDER WYSTAWIANA BEZPODSTAWNYCH MANDATÓW SOK . PONIEWAZ UWAZAJA ZE SA NIETYKALNI POWINNI BYC KARANI . ZA TAKIE COS ODPOWIDZA NIE CO CO OTRZYMUJA BEZPODSTAWNY MANDAT TYLKO FUNCJONARIUSZE SOK.

 • 2014-05-23 08:08:49

  gość: ~KP

  TAK JEST . CZAS NAJWYZSZY UKRÓCIC PROCEDER WYSTAWIANA BEZPODSTAWNYCH MANDATÓW SOK . PONIEWAZ UWAZAJA ZE SA NIETYKALNI POWINNI BYC KARANI . ZA TAKIE COS ODPOWIDZA NIE CI CO OTRZYMUJA BEZPODSTAWNY MANDAT TYLKO FUNCJONARIUSZE SOK I PAN KOMENDANT BEDZIE SIE TŁUMACZYŁ.

 • 2014-05-28 14:47:07

  gość: ~LG

  KUPA DARMOZJADÓW CI SOKIŚCI Z KROSNA. POWINEN SIE KTOS TYM ZJAC I UKRÓCIC TEN PROCEDER ZYŁY ZŁOTA SOKISTÓW.

 • 2015-04-08 14:40:31

  gość: ~obywatel

  Mieszkam blisko torów i właśnie tamtędy mam skrót do pracy i nie tylko ,i ciekawe jak będą respektować mandaty jak ja jestem osobą niepełnosprawną . Ludzie pomóżcie co robić trzasnęli mi na ścieżce znak wielki że ślepy by zauważył . Kurde nie wiem co robić gdzie się z tym zgłosić abym mógł dostać jakieś pozwolenie .

 • 2015-05-27 13:49:17

  gość: ~TOROWY

  KONIEC BEZKARNOSCI PANÓW SOKISTÓW W KROŚNIE. PANOWIE SOKISCI ZAPŁACA Z WŁASNEJ KIESZENI ZA POBRANE BEZPRAWNIE MANDATY. Na dworcu PKP Krosno nie kusują zadne pociagi a sokisci zgarnija bepodstawne mandaty. Ja w sierpniu dostałem mandat 50 zł od tych sokistów za to ze przechodziłem furtka dla drzuzyn konduktorskich i pracowników PKP a nie przez spróchniałą kładke na dworcu PKP Krosno Na tej kladce to mozna kark skrecic. Nikt sie tym nie intersuje tylko sokisci wlepiaja bezzasadne mandaty chyba po to zeby wesprezc budzet miasta. Ale ja SOK tego nie prezpuszce i zapłaco funkcjonariusze z własnej kieszeni. Osoby odpowiedzialne za ten caly proceder beda ukarane. Dosyc bezkarnosci sokustow. Nie bedzie tak zeby niewinnym ludziom wystawiac manadaty bo postawili noge na wycieraczce furtki dla druzyn konduktorskich i placa za to 50 zł.

 • 2015-06-03 08:34:13

  gość: ~TOR

  Na dworcu PKP Krosno nie kusują zadne pociagi a sokisci zgarnija bepodstawne mandaty. Ja w sierpniu dostałem mandat 50 zł od tych sokistów za to ze przechodziłem furtka dla drzuzyn konduktorskich i pracowników PKP a nie przez spróchniałą kładke na dworcu PKP Krosno Na tej kladce to mozna kark skrecic. Nikt sie tym nie intersuje tylko sokisci wlepiaja bezzasadne mandaty chyba po to zeby wesprezc budzet miasta. Ale ja SOK tego nie prezpuszce i zapłaco funkcjonariusze z własnej kieszeni. Osoby odpowiedzialne za ten caly proceder beda ukarane. Dosyc bezkarnosci sokustow. Nie bedzie tak zeby niewinnym ludziom wystawiac manadaty bo postawili noge na wycieraczce furtki dla druzyn konduktorskich i placa za to 50 zł.

 • 2015-11-30 12:54:46

  gość: ~TOROWY

  CZAS NAJWYZSZY UKRÓCIC PROCEDER WYSTAWIANA BEZPODSTAWNYCH MANDATÓW SOK . FUNKCJONARIUSZE SOK, KTÓRZY WYSTAWIAJĄ BEZPODSTAWNE MANDATY POWINNO TO BYC ZAREJESTROWANE NA FILMIE .WTEDY TAKICH DELIKWENTÓW PANÓW FUNKCJONARIUSZY DO SOLIDNEGO UKARANIA.

 • 2016-07-13 14:32:30

  gość: ~TOR

  CZAS NAJWYZSZY UKRÓCIC PROCEDER WYSTAWIANA BEZPODSTAWNYCH MANDATÓW SOK . FUNKCJONARIUSZE SOK, KTÓRZY WYSTAWIAJĄ BEZPODSTAWNE MANDATY POWINNO TO BYC ZAREJESTROWANE NA FILMIE .WTEDY TAKICH DELIKWENTÓW PANÓW FUNKCJONARIUSZY DO SOLIDNEGO UKARANIA.

 • 2016-04-25 14:25:14

  gość: ~ichnowski

  odszedł na wieczny patrol
  http://www.krksmg.pl/wspomnienie,1486,art.html

 • 2016-07-14 16:25:34

  gość: ~re

  trzeba mieć motorek w d. to się ucieknie

 • 2016-09-27 09:02:56

  gość: ~TOR 1

  Przepisy o przechodzeniu przez tory to tak naprwade stworzyła obecna świta dyrektorków i Prezesiaków z PKP PLK.
  Zrobili przepisy wygodne dla siebie i zeby kase zgarniac. Pod swoje zarządzanie jeszcze wcisneli SOK, zeby sokisci mogli wiecej kasy zgarniac ale od niewinnych ludzi.
  Szkoda gadać . Nie ma z kim rozmawiac na ten temat.

 • 2016-09-27 10:44:08

  gość: ~Bardzianka

  W Bardzie powinni naprawić megafon na stacji PKP bo żle slychać , albo zbyt cicho albo szumi a to jest wazne bo zmiana wjadu na tor pierwszy pociągu który zawsze jest na torze drugim jest bardzo wazna w ostatniej chwili ludzie przechodża i to jest prawdziwe zagrożenie , albo niech wisza kartki z informacjami przy moście.
  Most kolejowy nad torami w Bardzie powinien być odnowiony, nieprzyjemnie sie idzie po tych deskach.
  Wymagania owszem , kary ok. Zabezpieczcie podróżnych, aby było wyraznie przejżyscie slychać i widac oraz bezpiecznie przechodzic przez most!!!!.
  Jak ktoś rzadko jężdzi naprawde nie wie o zmianach.

 • 2016-10-27 09:03:50

  gość: ~TOROMISTRZ

  Przepisy o przechodzeniu przez tory to tak naprwade stworzyła obecna świta dyrektorków i Prezesiaków z PKP PLK.
  Zrobili przepisy wygodne dla siebie i zeby kase zgarniac. Pod swoje zarządzanie jeszcze wcisneli SOK, zeby sokisci mogli wiecej kasy zgarniac ale od niewinnych ludzi.
  Szkoda gadać . Nie ma z kim rozmawiac na ten temat

 • 2017-04-28 09:03:03

  gość: ~TOROMISTRZ 2

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 • 2017-04-28 11:02:47

  gość: ~TOR 3

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 • 2017-04-28 11:10:01

  gość: ~TOR 1

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 • 2017-06-30 09:43:50

  gość: ~ET 22

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 • 2017-06-30 09:44:20

  gość: ~ET 22

  KONIEC BEZKARNOŚCI SOKISTÓW W KROŚNIE. SPRAWA TA CIĄGNIE SIĘ 4 LATA. WRESZCIE DZIARSCY SOKIŚCI DOCZEKALI SIĘ NAGRODY I OTRZYMALI UPOMNIENIA ZA SWOJE WYCZYNY W KROŚNIE. O OPISANYM ZDARZENIU ZOSTAŁY POWIADOMIONE NAJWYŻSZE URZĘDY CENTRALNE W WARSZAWIE, ZARZĄD PKP PLK ORAZ UTK PKP W WARSZAWIE . ZA WYSTAWIONE BEZPODSTAWNE MANDATY NA DWORCU PKP KROSNO ZAPŁACĄ Z WŁASNEJ KIESZENI.

 • 2019-06-19 14:17:39

  gość: ~PKP

  Sokisci z Krosna to darmozjady. Parokrotnie odwoływaem sie od niesłusznego i całkowicie bezpodstawnego mandatu jaki otrzymałem w sierpniu 2013 na stacji PKP Krosno. Ruch pociagów był w tym czasie wstrzymany i prezchodziłem prezjsciem słuzbowym wiec nie mozna mowic tutaj o wykroczeniu. Gdybym prezchodzil prez tory w miejscu nie wyznaczonym to jest inna sprawa. SOK nie zajmuje sie tym do czego jest powołany i tyle. Osoby odpowiedzialne za opisany proceder winny byc ukarane a madat anulowany i zwrócona jego kwota. Niestety Pan Komendat z Przemysla czy z Warszawy absolutnie nie poczuwaja sie do naprawienia wyrzadzonej mi krzywdy tylko ja mam kierowac sprwae do sadu na własny koszt Oni mnie zatrzymali wzieli peniadze z mandatu a ja mam teraz SOK skarzyc do sadu i sam wydac na to pieniadze. To jest po prostu smieszne. BEZPRAWIE i JESZCE RAZ BEAZPRAWIE !!!

 • 2019-06-22 18:31:06

  gość: ~INMichael

  Porn Video Sex Porn Videos.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos,Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://hotvideo24.com.pl - Polskie dobre pornosy,sex filmy i filmiki porno.
  https://porn-center.com - Big database of free porn and sex videos. Watch for free.
  https://xxxpornvideostube.org - XXX Video Tube Porn Videos Tube - XXX Porn Videos Tube.
  https://himmangood.com - Big collection of free porn and sex videos.Watch for free now!
  https://videosexo24.com - Filmes Pornos - Porn movies - best sex videos and porn movies.Watch free.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Thank You.

 • 2019-06-23 08:13:04

  gość: ~Waldek

  Mnie jak złapali musiał smarować rozjazdy za darmo , pół roku.

 • 2019-06-27 15:41:59

  gość: ~MHJamesAK

  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://porn-videos24.com - Watch Best Porn Videos and Sex Movie for Free.
  https://cougarpornic.com - The best free movies and porn videos. Watch the best sex movies for free.
  https://gay-porns.com - Free Gay Porn Videos.Watch a big collection of gay porn movies.
  https://sessovideo24.com - Film porno - I migliori video di sesso e film porno.Guarda gratis.
  https://pornmehd.com - Porn HD - Best Porn HD Movies.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-07-05 18:22:11

  gość: ~JimmyGW

  XXX Videos Porn XXX
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://pornozdarma24.cz - Porno Zdarma.Porn Filmy - nejlepší sex videa a porno filmy.Sledujte zdarma.
  https://pornmehd.com - Porn HD - Best Porn HD Movies.
  https://anime-hentai24.com - Anime Porn Free XXX Hentai Porn Stream.
  https://booloo24.com - Porn Movies XXX - Booloo XXX Movies.
  https://pornkickme.com - Big porn collection of the best amateur porn movies.Watch the best porn videos for free.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-08-10 22:25:01

  gość: ~OANathan

  XXX Videos Porn XXX
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://porno-hd.it - Best porno hd videos and sex movies. Watch best porn videos for free.
  https://sex-filmleri.com - Porno Filmler - Porno Movies - Best Sex Videos and Porn Movies.
  https://japanesexxx24.com - Japanese XXX Japan Video XXX Uncensored - Japanese XXX.
  https://pornmehd.com - Porn HD - Best Porn HD Movies.
  https://xxxhomemadeporns.com - Homemade Porn Video XXX Stream Tube Video - XXX Homemade Porn Tube.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-09-16 15:19:36

  gość: ~Thomasjeops

  HD Videos Porn HD
  Free Porn HD Videos
  Sex HD 100% Free Porn Movies
  Porn HD Video Sex Porn Videos.
  Sex HD Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  HD Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn HD,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video HD
  HD Movies, HD Video Tube
  https://porn.goshow.tv/en/porn-videos/255373/sexy-teen-with-boyfriend
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://porn.goshow.tv/en - Free HD Porn.Best Free Porn HD Videos & Movies.Watch now best Porn HD Videos.Porn entertainment in the highest quality.Every day new free porn videos in HD quality.
  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-10-05 22:56:04

  gość: ~CharlesGob

  XXX Videos Porn XXX
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://japantubexxx24.com - Japan Tube XXX Japanese Porn XXX Tube Japan Porn.
  https://pornkickme.com - Big porn collection of the best amateur porn movies.Watch the best porn videos for free.
  https://chinaxxxporn.com - China Porn Chinese XXX Porn - ChinaXXXPorn.com.
  https://xxxmilftubexxx.com - XXX MILF Free Porn Videos and XXX Mom Sex Tube - XXXMilfTubeXXX.
  https://kostenlosporno24.de - Porno filme - Beste Kostenlos Porno und Pornofilme.Schauen Sie kostenlos zu.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-10-14 17:16:25

  gość: ~Josephwom

  XXX Videos Porn XXX
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://videosexo24.com - Filmes Pornos - Porn movies - best sex videos and porn movies.Watch free.
  https://xxxmilftubexxx.com - XXX MILF Free Porn Videos and XXX Mom Sex Tube - XXXMilfTubeXXX.
  https://xxxjapanvideo24.com - Porn Japan Free Japan XXX Porn Tube Japanese XXX Porn.
  https://rusexporn.ru - Russian Sex. The best porn from Russia.
  https://booloo24.com - Porn Movies XXX - Booloo XXX Movies.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-12-03 16:19:19

  gość: ~RalphDof

  XXX Videos Porn XXX
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://xxxteenxxx24.com - XXX Teen Porn Young XXX Hot Teen Videos - XXXTeenXXX.
  https://pornozdarma24.cz - Porno Zdarma.Porn Filmy - nejlepší sex videa a porno filmy.Sledujte zdarma.
  https://porn-videos24.com - Watch Best Porn Videos and Sex Movie for Free.
  https://xxxjapanxxx24.com - XXXJapanXXX - Free XXX Japan Porn & XXX Japanese Movies- XXXJapanXXX.
  https://anime-hentai24.com - Anime Porn Free XXX Hentai Porn Stream.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2019-12-31 12:37:13

  gość: ~Floydthock

  XXX Videos Porn XXX
  Free XXX Porn Tube & Videos.
  Best XXX Video & Movies.
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://chinaxxxporn.com - China Porn Chinese XXX Porn - ChinaXXXPorn.com.
  https://xxxstreamxxx.com - XXX Porn Stream Free XXX Porn Movies Online, Video XXX Porn Streaming - XXX Stream XXX.
  https://anime-hentai24.com - Anime Porn Free XXX Hentai Porn Stream.
  https://xxxpornxxx24.com - XXX Porn Video XXXPorn Movies XXX Uncensored - XXX Porn XXX.
  https://japaneseuncensored.com - XXX Japanese Uncensored Video XXX Japan Video Uncensored - Japanese Uncensored.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2020-03-11 09:35:55

  gość: ~WallaceRor

  XXX Videos Porn XXX
  Free XXX Porn Tube & Videos.
  Best XXX Video & Movies.
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://pornsexload.com - Amateur Porn Tube. We are specialists in amateur porn movies.On the website you can find thousands of the best amateur porn movies.
  https://pornofilms24.fr - Porn Movies - Meilleurs vidéos de sexe et films porno.Regarder gratuitement.
  https://pornkickme.com - Big porn collection of the best amateur porn movies.Watch the best porn videos for free.
  https://xxxasianporn24.com - Free Asian Porn Tube Videos. Watch now best Asian Porn Movies.
  https://porn-tube24.com - Porn Tube Free Porntube.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2020-04-25 15:45:04

  gość: ~RaymondTus

  XXX Videos Porn XXX
  XXX Porn Tube Videos XXX Movies XXX
  Free XXX Porn Tube & Videos.
  Best XXX Video & Movies.
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://momteensporn.com - Best porn videos with Milfs and teenagers.Watch free porn.
  https://anime-hentai24.com - Anime Porn Free XXX Hentai Porn Stream.
  https://xxxjaptubexxx.com - XXX Jap Tube Video XXX Japan Video XXX - XXX JapTube XXX.
  https://xxxhomeporntube.com - XXX Home Porn Home Porn Tube Video Porn Tube.
  https://xxxcomxxx.com - XXX COM XXX Free XXX Tube Video & XXX Movies - XXXCOMXXX.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2020-05-23 00:00:09

  gość: ~AngeloAlive

  Porn Free Porn Tube
  Porn Movies and XXX Movies
  XXX Videos Porn XXX
  XXX Porn Tube Videos XXX Movies XXX
  Hot Porn Video and Porn Movies.
  Free XXX Porn Tube & Videos.
  Best XXX Video & Movies.
  Porn XXX Video Sex Porn Videos.
  Sex XXX Sex Movies Porn Movie.
  Watch now the best free porn!!
  Porn Tube, 100% Free
  XXX Videos, Sex Movies, Porn Videos
  Porn XXX,Free Sex,Porn HD,Porn Movies
  Porn Videos Tube, Porn Video XXX
  XXX Movies, XXX Video Tube
  Best Porn Websites. Watch Best Porn Videos for FREE:
  https://xxxpornyou24.com - XXXPorn You - Free XXX Porn - You XXX Porn - XXX Porn You.
  https://pornhd.xxx - PornHD Watch Free Porn HD Videos PornHD XXX.
  https://xxxpornxxx24.com - XXX Porn Video XXXPorn Movies XXX Uncensored - XXX Porn XXX.
  https://sex9.com.pl - Sex i darmowe porno. Ogladaj sex filmy na sex9.com.pl.
  https://chinaporn24.com - China Porn Free XXX China Porn - China Porn.

  Have fun watching porn on best porn websites.
  Have a nice watch :)
  Thank you :D

 • 2020-05-27 11:31:25

  gość: ~Lelandboync

  ostatnio dodany post

  Indian Porn Desi India Porn
  Free Indian Porn
  Desi Indian Porn
  Indian Videos and Movies
  Porn Indian
  India XXX Porn Movies.
  Indian Porn Tube Videos
  https://indianporn777.com/channels/7/fetish/ - Watch Fetish Indian Porn videos.Discover the big collection of Fetish India video and movies.
  https://indianporn777.com/channels/26/slave/ - Watch Slave Indian Porn videos.Discover the big collection of Slave India video and movies.
  https://indianporn777.com/channels/17/pornstar/ - Watch Pornstar Indian Porn videos.Discover the big collection of Pornstar India video and movies.

  Watch best Indian porn videos for free!

REKLAMA