Express-Miejski.pl

W Polsce zameldowanych jest ponad 57 tysięcy Sylwestrów

Polski Sylwester fot.: bom

Według bazy danych pesel w Polsce zameldowanych jest ponad 57 tysięcy mężczyzn o imieniu Sylwester. Najstarszy Sylwester w Polsce ma 104 lata i jest mieszkańcem województwa opolskiego.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych (MSW) najwięcej mężczyzn o imieniu Sylwester jest zameldowanych w województwach: mazowieckim – ponad dziesięć tysięcy Sylwestrów, łódzkim - 6 692 Sylwestrów, śląskim – blisko pięć tysięcy. Z kolei samo imię jest najmniej popularne w województwach: opolskim - 1 600,  lubuskim - 1 327 i podlaskim - 1 560. Najstarszy Sylwester w Polsce ma 104 lata i jest mieszkańcem województwa opolskiego. Jednak popularność tego imienia w ciągu ostatnich pięciu lat systematycznie spada.

- W 2008 roku rodzice nadali imię Sylwester 133 chłopcom. W 2012 małych Sylwestrów było już niemal o połowę mniej - na to imię dla swojego syna rodzice zdecydowali się jedynie 73 razy – informuje Małgorzata Woźniak, rzeczniczka MSW.

Najwięcej Sylwestrów jest w grupie wiekowej 19-35 lat – ponad 22 tys. Natomiast według bazy pesel najmniej Sylwestrów jest w grupie wiekowej do 18 lat - niecałe 5 tys. oraz w grupie 65 lat wzwyż - niecałe 4 tys.

bom

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA