Express-Miejski.pl

Kubica tworzy historię WRC! Trzeci w klasyfikacji generalnej po pierwszym dniu rajdu Monte Carlo

Robert Kubica fot.: facebook.com/KubicaOfficial?fref=ts

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Robert fenomenalnie rozpoczął swój pierwszy start w WRC. Mowa o najstarszym w kalendarzu rajdzie Monte Carlo. Załogi mają do pokonania 15 odcinków o długości 383,88 km.

Odcinek szósty był dzisiaj ostatnią szansą na poprawienie swojej lokaty w rajdzie Monte Carlo - pierwszej eliminacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC).

Sebastien Ogier osiągnął niesamowity czas przejazdu 19,34 km pokonał w 11:11.9 minut. Bardzo wysoko ustawił poprzeczkę swoim rywalom. To do tej pory najlepszy czas na tym odcinku. Z międzyczasów wyglądało jednak, że to Jari-Matti Latvala wygra tę próbę. Na kilka kilometrów przed metą miał niewielką przewagę nad Ogierem – 0,9 sekundy. Niestety na mecie okazało się, że Latvala był wolniejszy o 4 sekundy w ostatniej partii. Czas przejazdu Fina 11:15.9 minut.

Kubica na tym odcinku stracił do zwycięzcy 21,2 sekund, a jego całkowity czas przejazdu 6 odcinka wyniósł 11:33.1 minut. Na rzecz Krisa Meeke, Polak spada w klasyfikacji generalnej pierwszego dnia rajdu z pozycji drugiej na trzecią. Jednak jego strata wynosi zaledwie 0,7 sekundy. Robert również zaczyna czuć presję ze strony szybko odrabiającego straty mistrza świata, zwycięzcy tego odcinka - Sebastiena Ogiera. Strata do Polaka stopniała do 7,8 sekundy. Kierowcy narzekają na trudne warunki, podłoże jest bardzo mokre i błotniste.

Robert Kubica jadący Fordem Fiestą RS WRC w teamie RK M-Sport World Rally Team prowadzonym przez Malcolma Wilsona kończy pierwszy dzień zmagań na trzeciej pozycji, tracąc do drugiego w tabeli Krisa Meeke tylko 0,7 sekundy.

Jutro drugi dzień zmagań na trasach 82. rajdu Monte Carlo.

Dariusz Marcisz

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA