Express-Miejski.pl

Połowa kierowców nie zapina pasów bezpieczeństwa

Pasy bezpieczeństwa mogą uratować życie fot.: sxc.hu

Na terenie województwa dolnośląskiego policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Blisko połowa skontrolowanych kierowców lekceważyła przepisy prawa w tym zakresie.

Działania miały charakter kontrolno-prewencyjny. Funkcjonariusze sprawdzali osoby poruszające się samochodami po dolnośląskich drogach. Szczególną uwagę zwracali na to, czy kierowcy i pasażerowie stosują pasy bezpieczeństwa oraz na prawidłowe przewożenie dzieci w fotelikach.

- Niestety po raz kolejny okazało się, że blisko połowa osób przemieszczających się pojazdami lekceważy przepisy obowiązujące w tym zakresie, a przypomnijmy, że właśnie pasy bezpieczeństwa w przypadku zderzenia najczęściej ratują ludzkie życie - komentuje rzecznik prasowy dolnośląskiej policji.

- Pasy bezpieczeństwa są najskuteczniejszym znanym środkiem, ratującym ludzkie życie podczas zdarzenia drogowego. Zapięte pasy w momencie uczestniczenia w wypadku, to najczęściej jedyna szansa na przeżycie - dodaje.

Podczas ostatnich kilku dni mundurowi łącznie skontrolowali około 1800 pojazdów. W 750 kierowcy lub pasażerowie nie mieli zapiętych pasów. 20 osób nie przewoziło w bezpieczny i prawidłowy sposób małoletnich dzieci.

Katarzyna Mendak / Dolnośląska policja

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Połowa kierowców nie zapina pasów bezpieczeństwa

  2014-09-18 08:40:19

  Katarzyna Mendak / Dolnośląs

  Na terenie województwa dolnośląskiego policjanci przeprowadzili akcję pod nazwą "Pasy". Blisko połowa skontrolowanych kierowców lekceważyła przepisy prawa w tym zakresie.

 • 2014-09-21 23:31:37

  gość: ~qwerty

  ostatnio dodany post

  O wiele przyjemniej używa się pasów dwupunktowych, albo takich jak w autobusie/samolocie. Trójpunktowe są niewygodne, drażnią piersi.

REKLAMA