Express-Miejski.pl

Koniec ze "śmieciowym jedzeniem" w szkołach

Zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

1 września 2015 wchodzi w życie zakaz podawania uczniom i reklamowania niezdrowej żywności w placówkach. Za złamanie zakazu przewidziano wysokie kary finansowe.

- Nie będzie niezdrowej żywności w szkołach - szkoła uczy, a także kształtuje nawyki - także żywieniowe naszych dzieci - zapewnia Monika Wielichowska, Poseł na Sejm RP.

Z dniem 1 wrzesnia 2015 roku nie będzie można już podawać, sprzedawać ani reklamować niezdrowej żywności. Zakaz ten obowiązywać będzie w polskich przedszkolach, podstawówkach, gimnazjach, a także innych placówkach
oświatowych i opiekuńczo-wychowawczych.

Wszelkie chipsy, słodkie napoje i inne tzw. "śmieciowe jedzenie" mają zniknąć z półek szkolnych sklepików do grudnia 2015 roku, a więc właściciele będą mieli 3 miesiące od wejścia w życie nowelizacji na dostosowanie się do nowych przepisów. Inaczej będą egzekwowane kary finansowe w wysokości od 1 do 5 tysięcy złotych.
- Dyrektor placówki będzie mógł też rozwiązać umowę z firmą cateringową lub właścicielem sklepiku. Kontrola przestrzegania zakazu będzie prowadzona przez Państwową Inspekcję Sanitarną - dodaje na swoim fanpage na facebooku Monika Wielichowska.

Katarzyna Mendak

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Koniec ze "śmieciowym jedzeniem" w szkołach

  2014-10-24 10:29:04

  Katarzyna Mendak

  1 września 2015 wchodzi w życie zakaz podawania uczniom i reklamowania niezdrowej żywności w placówkach. Za złamanie zakazu przewidziano wysokie kary finansowe.

 • 2014-10-25 12:13:04

  gość: ~Kropka

  "Socjalizm jest to ustrój, w którym bohatersko pokonuje się trudności nieznane w żadnym innym ustroju"

 • 2014-10-26 11:27:13

  gość: ~ja

  zgadzam się przedmówcą! niedługo będą oznakowywać dziki i sarny w odblaski na drogach by były bezpieczne drogi, zakażą sprzedaży noży jako narzędzi zbrodni a kobiety będą będą kazać płacić podatek od prostytucji bo przecież nie wykluczone, że może zarabiać w ten sposób. Każdy dorosły mężczyzna będzie profilaktycznie płacił alimenty bo przecież mógłby komuś zrobić przypadkiem dziecko. od to cała nasza kochana unia i jej podwładna polska, czy o takie życie nam chodzi ? czy w takim kraju chcemy żyć.

 • 2014-10-27 19:47:36

  gość: ~KASKA

  ostatnio dodany post

  SŁODYCZE W SKLEPIKACH NIE BO NIE ZDROWO -A CO ZE SKLEPAMI KTÓRE DZIECIAKI BEDĄ MIJALY W DRODZE DO SZKOŁY -TAM TEZ WPROWADZCIE ZAKAZ ?! ABSURD I GŁUPOTA Z TYMI ZAKAZAMI.

 • 2014-10-27 19:33:56

  gość: ~jap

  nowoczesne niewolnictwo

REKLAMA