Express-Miejski.pl

Infokioski z wyświetlaczami peronowymi na stacjach PKP

Zdjęcie ilustracyjne fot.: PKP Polskie Linie Kolejowe / facebook

- Ogłosiliśmy przetarg na wzbogacenie swoich obiektów o elementy informacji pasażerskiej oraz monitoring - informuje spółka PKP na swoim facebookowym profilu.

Nowe urządzenia służące do podniesienia standardu obsługi pasażerów mają powstać na 763 obiektach PKP w całej Polsce. System ma być gotowy do końca przyszłego roku. Na obiektach obsługiwanych przez spółkę w powiecie wrocławskim, średzkim, kłodzkim i ząbkowickim również pojawią się niebawem infokioski z niedużymi wyświetlaczami peronowymi.

Taka inwestycja powstanie na linii Wrocław - Legnica - Węgliniec - Zgorzelec na stacjach Wrocław Muchobór, Wrocław Nowy Dwór, Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Miękinia, Środa Śląska, Malczyce, a także na linii Wrocław - Jelenia Góra - Szklarska Poręba na stacjach Smolec, Kąty Wrocławskie, na linii Legnica - Kłodzko na stacjach Kamieniec Ząbkowicki, Bardo Przyłęk, Bardo Śląskie, Kłodzko Miasto oraz na linii Wrocław Psie Pole - Trzebnica na stacji Wrocław Zakrzów.
Dodatkowo między innymi w Kłodzku (Kłodzko Główne) otrzyma rozbudowaną wersję systemu, zawierającą m.in. duże wyświetlacze peronowe - tak zwane pragotrony.

Katarzyna Mendak / PKP

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Infokioski z wyświetlaczami peronowymi na stacjach PKP

  2014-10-24 10:44:18

  Katarzyna Mendak / PKP

  - Ogłosiliśmy przetarg na wzbogacenie swoich obiektów o elementy informacji pasażerskiej oraz monitoring - informuje spółka PKP na swoim facebookowym profilu.

 • 2014-10-24 11:07:14

  gość: ~czytelnik

  Szanowna redakcjo, przez teren waszej działalności i powiatu ząbkowickiego i kłodzkiego przechodzi też bardzo ważna linia międzynarodowa Wrocław-Strzelin-Henryków-Ziębice-Kamieniec-Kłodzko-Bystrzyca-Miedzylesie. Czy o tej linii coś wiadomo w sprawie infokiosków, czy nie? A jak nie wiadomo to może warto by się dowiedzieć, bo tu też mieszkają ludzie i wasi czytelnicy.

 • 2014-10-24 15:00:05

  gość: ~ziębiczanka

  Szczerze to wolałabym ławki na dworcu w Ziębicach niż infokiosk.

 • 2014-10-24 20:17:19

  gość: ~wc

  Dokładnie, gdzie są ławki, no i może WC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • 2014-10-25 12:10:13

  gość: ~Ziębiczanin

  Jak postawią ławki i wc to długo nie postoją. Tak jest z ławkami w parku i śmietnikami w mieście.

 • 2014-10-25 19:59:39

  gość: ~kaziu

  A infokioski postoją?

 • 2014-10-26 12:02:11

  gość: ~Ziębiczanin

  Jeszcze krócej niż ławki ;)

 • 2015-04-09 10:27:57

  gość: ~Michał

  ostatnio dodany post

  Dobra sprawa te infokioski TDC widziałem w innych miastach dobrze się sprawdzają na peronach i stacjach są przydatne zwłaszcza dla przejezdnych. Powinno takie coś być w 3 językach co najmniej i na każdej stacji chociaż jeden. Ułatwiłoby to ludziom komunikacje i dało trochę informacji wstępnych na temat danego miasta.

REKLAMA


REKLAMA