Express-Miejski.pl

Raport zdrowia: za dużo cholesterolu i lewych zwolnień lekarskich

[zdjęcie ilustracyjne] fot.: MD

Z jakich powodów pracownicy na Dolnym Śląsku najczęściej odwiedzają lekarza i jak często korzystają ze zwolnień lekarskich?

Z raportu Medicover wynika, że aż 21 procent pracowników województwa dolnośląskiego ma podwyższony poziom ciśnienia tętniczego, podczas gdy w Polsce zmaga się z tym problemem 17 procent pracujących. 57 procent ludzi ma nieprawidłowy poziom cholesterolu, a mniej niż połowa (48 procent) prawidłowy wskaźnik masy ciała. Z powodu chorób układu krążenia w województwie dolnośląskim do lekarza zgłasza się 13 procent pracowników ( to jest 12 proc. w skali kraju). 

- Pacjentom zawsze przypominam, że zbilansowana dieta i aktywność fizyczna pozwalają uniknąć wielu problemów zdrowotnych – mówi Katarzyna Gorzelak-Kostrzewska, kierownik do spraw profilaktyki i medycyny pracy w Medicover, współautorka raportu.  

Eksperci policzyli też koszty lewych zwolnień i nieobecności w pracy. Z powodu zwolnienia pracownika pracodawca traci nawet 1457 złotych rocznie. W ubiegłym roku koszt zasiłków chorobowych wypłaconych w Polsce przekroczył 13,3 mld złotych. Pracownik jest nieobecny z powodu choroby średnio dwanaście dni w roku.  Średni całkowity koszt absencji chorobowej na jednego pracownika wynosi od trzech tysięcy złotych do nawet 4500 złotych rocznie. Pracodawcy mają coraz większą świadomość, że koszty chorób pracowników można ograniczyć dzięki kompleksowej opiece zdrowotnej i ułatwieniu dostępu do lekarza.

- Pracodawcy, którzy wykupują taką opiekę dla swoich pracowników oceniają, że jej korzyści są większe od nieobecności w czasie choroby  czasu spędzonego w poczekalniach – tłumaczy Jeremi Mordasewicz z Konfederacji Pracodawców Lewiatan.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Raport zdrowia: za dużo cholesterolu i lewych zwolnień lekarskich

  2014-11-29 20:53:58

  bom

  Z jakich powodów pracownicy na Dolnym Śląsku najczęściej odwiedzają lekarza i jak często korzystają ze zwolnień lekarskich?

 • 2014-12-01 01:55:45

  gość: ~pij

  ostatnio dodany post

  https://www.facebook.com/video.php?v=538874739583138&fref=nf

REKLAMA