Express-Miejski.pl

Qumak nie dał za wygraną. Firma domaga się bajońskiej sumy

Firma Qumak nie ustąpiła. Żąda ogromnego odszkodawania fot.: qumak.pl

Spółka Qumak, odpowiedzialna za stworzenie portalu e-DolnyŚląsk złożyła pozew przeciw urzędowi marszałkowskiemu, żądając ponad 95,6 mln zł.

E-DolnyŚląsk miał być platformą, gdzie mieszkańcy Dolnego Śląska mieli mieć możliwość zdobycia informacji na temat wyjątkowych miejsc, firm, czy sprawdzić nadchodzące wydarzenia. Portal, który miał kosztować 66 mln zł (85 proc. to dotacja z Unii Europejskiej) jednak nie ruszył. Urząd marszałkowski odstąpił od umowy tłumacząc swą decyzję opóźnieniami w realizacji zadania. Ostatecznie firma Qumak zażądała pełnego wynagrodzenia za realizację kontraktu, pomniejszonego o wypłacone dotychczas kwoty. Do uregulowania pozostało zatem ok. 64,7 mln zł. Dodatkowo firma domaga się 30,9 mln zł na pokrycie poniesionych już kosztów. Łącznie kwota roszczenia to 95,6 mln zł.

- Tak jak zapowiadaliśmy, wykorzystamy wszelkie przewidziane przez prawo środki, aby walczyć o należne nam pieniądze. W pozwie szczegółowo udowadniamy, że opóźnienia w realizacji, na które powołał się urząd odstępując od umowy, wynikały z działań i postawy Zamawiającego. Pokazujemy tam też efekty notarialnej inwentaryzacji, która wykazała, że większość elementów platformy była wykonana w średnio niemal 90 procentach - mówi prezes spółki Qumak Paweł Jaguś. W złożonym w warszawskim sądzie dokumencie spółka przytacza szereg udokumentowanych sytuacji, w których strona pozwana należycie nie współdziałała przy realizacji platformy oraz prowadziła politykę komunikacyjną wymierzoną przeciw własnemu projektowi, uniemożliwiając jego właściwe wykonanie. W pozwie Qumak dopomina się także ustalenia, że naliczone przez urząd marszałkowski kary są bezzasadne. - Postanowiliśmy zwiększyć kwotę roszczenia o odszkodowanie, ponieważ uznaliśmy, że i w tym wypadku mamy mocne argumenty, żeby walczyć o dobro spółki - dodaje Jaguś. Całkowita suma wynosi więc prawie 130 mln zł.

mp

4

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Qumak nie dał za wygraną. Firma domaga się bajońskiej sumy

  2015-04-08 13:13:15

  mp

  Spółka Qumak, odpowiedzialna za stworzenie portalu e-DolnyŚląsk złożyła pozew przeciw urzędowi marszałkowskiemu, żądając ponad 95,6 mln zł.

 • 2015-04-08 19:26:57

  gość: ~LM

  No widzicie, PIS który jest u władzy 8 lat i podpala Polskę nie chce wypłacić firmie należnych pieniędzy!!! A nie, chwileczkę..

 • 2015-04-08 19:56:09

  gość: ~ed

  Ty to kto rządzi, bo już się pogubiłem

 • 2015-06-11 19:51:14

  gość: ~616

  ostatnio dodany post

  Debilu! Od 8 lat rządzi Platforma Obywatelska!

 • 2015-04-09 19:11:45

  gość: ~ja

  Całe te rządy i unia to jedna wielka machina do robienia misia

REKLAMA


REKLAMA