Express-Miejski.pl

Qumak odstąpił od roszczeń. Konflikt z UMWD zażegnany

Qumak dał za wygraną i porozumiał się z urzędem marszałkowskim fot.: qumak.pl

Firma Qumak, która miała stworzyć portal e-DolnyŚląsk wycofała pozew przeciwko urzędowi marszałkowskiemu. Obie strony doszły do porozumienia.

E-DolnyŚląsk miał być portalem, na którym mieszkańcy Dolnego Śląska mieli mieć możliwość zdobycia informacji na temat wyjątkowych miejsc, firm, czy sprawdzić nadchodzące wydarzenia. Portal, który miał kosztować 66 mln zł (85 proc. to dotacja z Unii Europejskiej), nie ruszył. Urząd marszałkowski zdecydować się odstąpić od umowy, tłumacząc swą decyzję opóźnieniami w realizacji zadania. Ostatecznie firma Qumak zażądała pełnego wynagrodzenia za realizację kontraktu, pomniejszonego o wypłacone dotychczas kwoty. Miało to być około 64,7 mln zł i dodatkowo 30,9 mln zł na pokrycie poniesionych już kosztów. Łącznie kwota roszczenia wynosiła 95,6 mln zł. - Postanowiliśmy zwiększyć kwotę roszczenia o odszkodowanie, ponieważ uznaliśmy, że i w tym wypadku mamy mocne argumenty, żeby walczyć o dobro spółki - mówił prezes spółki Qumak Paweł Jaguś. Całkowita suma liczyła więc prawie 130 mln złotych.

Wówczas doszło do negocjacji pomiędzy obiema stronami, które zakończyły się zawarciem ugody. Zgodnie z nią urząd marszałkowski ma odkupić spółce Qumak sprzęt za kwotę 1,6 miliona złotych, na co składają się m.in. ortofotomapa oraz wideobanery zewnętrzne. - Uznaliśmy takie zakończenie sprawy za najkorzystniejsze dla Spółki pod względem biznesowym, finansowym i wizerunkowym, a wypracowaną ugodę można ocenić za korzystna dla obu stron - ocenił Paweł Jaguś. Z kolei pozostałe pieniądze urząd marszałkowski planuje wydać na nowy sprzęt i nowe pociągi. Jak zapowiada Jerzy Michalak, członek zarządu województwa dolnośląskiego około 17 milionów zostanie zainwestowane w rewitalizację dróg.

Maciej Pawłowski

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Qumak odstąpił od roszczeń. Konflikt z UMWD zażegnany

  2015-06-19 15:44:34

  Maciej Pawłowski

  Firma Qumak, która miała stworzyć portal e-DolnyŚląsk wycofała pozew przeciwko urzędowi marszałkowskiemu. Obie strony doszły do porozumienia.

 • 2015-06-24 19:26:01

  gość: ~elza

  ostatnio dodany post

  Tu można ocenić i rozliczyć z obietnic naszych polityków http://www.portalsamorzadowy.pl/ocen-radnych/ Niektóre komentarze dają do myślenia...

REKLAMA


REKLAMA