Express-Miejski.pl

Obiecali działać i zamilkli. Co z trasą Wrocław - granica Polski?

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Marcin Kożuchowski - pomysłodawca budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko – granica Polski przypomina politykom o deklaracjach złożonych w kampanii wyborczej.

Kożuchowski wystosował pismo do minister Infrastruktury i Rozwoju Marii Wasiak i posłanki Moniki Wielichowskiej z zapytaniem w jakim punkcie utknęła promowana przez rząd oraz posłów koalicyjnych przebudowa krajowej ósemki o wartości 1.7 mld zł. Samorządowcy reprezentujący Platformę Obywatelską sugerowali, że znacznie tańszym i szybszym rozwiązaniem będzie przebudowa istniejącej drogi krajowej nr 8, aniżeli tworzenie nowej trasy.

Główny pomysłodawca budowy ekspresówki i organizator protestów na krajowej ósemce wyczekuje także na powrót z wakacji prezydenta-elekta Andrzeja Dudy, aby przypomnieć mu o podpisie złożonym pod deklaracją poparcia w sprawie budowy drogi S8 na odcinku Wrocław – granica Polski. – To, że państwo chcą przywrócenia tej drogi do rządowych planów, a mimo rządowych obietnic nie jest to realizowane, jest swoistą nieuczciwością rządów ostatnich lat […]. Prezydent, jako ten wybrany przez naród, powinien takiej rzeczy pilnować i być ponad podziałami, powinien być kreatorem dialogu, arbitrem na scenie politycznej i powinien kierować się dobrem przede wszystkim Rzeczpospolitej, a nie konkretnego obozu partyjnego […] - mówił Andrzej Duda, podczas kampanii wyborczej prowadzonej w Ząbkowicach Śląskich.

- Wydaje mi się, że w ministerstwie o naszej sprawie już zapomniano. Pieniędzy nie widać, roboty również nie zostały nigdzie rozpoczęte – pisze w liście Kożuchowski, który uznał, że czas się przypomnieć tym, którzy sporo mówili o planach związanych z drogą podczas kampanii wyborczej, a teraz w tym aspekcie znacznie ucichli.

Walka o budowę drogi S8 trwa już prawie rok. Pomimo usilnych starań budowa trasy nie została uwzględniona w rządowych planach na lata 2014-2023. Na krajowej ósemce od Wrocławia aż do granicy Polski organizowano protesty, które jednak nie przyniosły oczekiwanego rezultatu.

sm. / Express-Miejski.pl

8

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Obiecali działać i zamilkli. Co z trasą Wrocław - granica Polski?

  2015-07-13 14:10:17

  sm. / Express-Miejski.pl

  Marcin Kożuchowski - pomysłodawca budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko – granica Polski przypomina politykom o deklaracjach złożonych w kampanii wyborczej.

 • 2015-07-14 00:15:08

  gość: ~Maria

  Śmieszne! Od kiedy to Prezydent zarządza drogami albo ministrami. Pan Duda nie znał uprawnień konstytucyjnych Prezydenta i dlatego podpisał taki smiszne zobowiązanie.

 • 2015-07-14 18:11:08

  gość: ~Michał

  A dlaczego redakcja nie przeprowadzi wywiadu w tym temacie z Panią posłanką Wielichowską, Starostą Awiżeniem i Festerem oraz innymi "zasłużonymi" politykami, którzy w kolorowych kamizelkach biegali nawet po wrocławskim rynku zbierając podpisy.

 • 2015-07-14 19:14:47

  gość: ~wiedzący

  Romek wypoczywa teraz na Malediwach, posłanka Wielichowska wyjechała do Fidżi, a Orzeszek pakuje manatki i leci na Madagaskar, bo w końcu czas urlopów ! !

 • 2015-07-14 21:50:57

  gość: ~swojak

  niech jada i nie wracaja......młody człowieku i ty uwierzyłes ze ktos z platformersow dotrzyma słowa i wybuduje Tobie Nam nowa droge...przeciez były wybory prezydenckie to trza----było obiecywac wszytko wszyskim....pani posłanka Wielichnowska powinna z trybuny sejmowej powiedziec wszystkim swoim kolegom partyjnym ze jak drogi nie bedzie to ona wypisuje sie z PO i krzyzem bedzie lezec na asfalcie do czasu az nie przyjedzie pani premier Kopacz ze swoim rzadem /na sesje wyjazdowa/ do Zabkowic i temat zaklepie-dajac na ta inwestycje pieniadze.ZAPRASZAM PANIA KOPACZ -w imieniu posłow PO z okregu wałbrzyskiego-do Zabkowic -skoro prezydent był tu dwa razy to premier przeciez moze byc chociaz raz........i bedzie nowa droga bo przeciez wybory za pasem pani poseł Wielichnowska i senatorze Jurcewicz....nie bedzie drogi nie bedzie WAS ...bedzie LAS...

 • 2015-07-19 13:52:56

  gość: ~fgh

  To trzeba zablokować ósemkę w kilku miejscach na 24 godziny ! Wezwać telewizję im więcej stacji tym lepiej, poinformować zagraniczne media to wtedy zobaczycie koparki na placu budowy ekspresówki !!!

 • 2015-07-21 14:33:14

  gość: ~pieszy

  Przed wyborami się ruszą z protestami dotychczasowi "wybrańcy narodu"

 • 2015-08-08 09:15:21

  gość: ~kierowca

  Pan Marcin Kożuchowski ma racje ta droga to dla rowerów jeżdząc codziennie ta droga to koszmar niedaj boze ze jedzie cos 30 km na godzine od cpn klodzko boguszyn to tak auta osobowe i ciezarowe jada za tym pojazdem az za bardo by puzniej jeden za drugim na leb i szyje wyprzedzaja to koszmar i wypadki

 • 2015-08-23 13:10:19

  gość: ~PS

  ostatnio dodany post

  Jak PiS wygra wybory to zrobi nam, nową drogę aż do granicy a nawet dalej

REKLAMA


REKLAMA