Express-Miejski.pl

Arkadiusz Golanowski nowym szefem dolnośląskiej policji

Inspektor Arkadiusz Golanowski fot.: policja

Nadinspektor Wojciech Ołdyński nie jest już komendantem dolnośląskim policji. Na jego miejsce powołano inspektora Arkadiusza Golanowskiego.

Uroczystość odbyła się w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. W uroczystości wziął też udział Wojciech Ołdyński dotychczasowy szef policji wraz z kadrą kierowniczą. Nowego komendanta powołał minister spraw wewnętrznych. Funkcję zaczął pełnić od 11 lutego.

Do tej pory Arkadiusz Golanowski pełnił funkcję naczelnika zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji w Opolu. Służbę w policji pełni od 1995 roku. Przez kolejne lata zajmował szereg stanowisk wykonawczych i kierowniczych w strukturach Centralnego Biura Śledczego wydziałów i zarządów Komendy Głównej Policji w Opolu, Poznaniu, Bydgoszczy, Krakowie i Kielcach.

bom

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Arkadiusz Golanowski nowym szefem dolnośląskiej policji

  2016-02-11 12:30:08

  bom

  Nadinspektor Wojciech Ołdyński nie jest już komendantem dolnośląskim policji. Na jego miejsce powołano inspektora Arkadiusza Golanowskiego.

 • 2016-02-12 13:45:23

  gość: ~KK

  (this post was banned by administrator)

 • 2016-02-13 09:35:47

  gość: ~do KK

  Zapomnij,typowy "spadochroniarz"

 • 2016-02-13 10:20:55

  gość: ~z netu

  Trzeba sobie jasno powiedzieć: mianowanie Zbigniewa Maja szefem polskiej policji okazało się przypadkiem dramatycznej politycznej amatorszczyzny. Każdego kandydata na wysokie stanowisko – a już szczególnie w resortach siłowych – powinno się prześwietlać na wskroś, właśnie po to, aby uniknąć podobnych niespodzianek.
  PS.Nie inaczej z ta nominacjĄ

 • 2016-02-13 11:09:22

  gość: ~z netu

  ten wpis dot.byłego juz komendata Maja i zgromadzonego przez niego majatku # mliony 800 tys.wg osiwadczenia majatkowego.Ale przenosin służbowych w karierze mia jak nowomianowany dolnoslaski.pad : Często załatwiał służbowe przenosiny. A to Poznań,a to Kraków, Bydgoszcz, Warszawa, Gdańsk, Warszawa. Za każdym razem dostawał "na tzw. zagospodarowanie" 3-krotną jednorazową nagrodę świeżo objetego stanowiska, do tego co 3 miesiące "stałe premie kadry kierowniczej". Dopłaty z ziół, kasa ze sprzedaży ziół. Wsparcie jako młodemu rolnikowi. Tak więc łącznie nazbierało mu się przez te lata te 4 miliony złotych. Emeryturę dostanie boską 53 % ostatnio pobieranej pensji komendanta głównego, do tego 1/12 trzynastki. Łącznie wyjdzie około 8-10 tysięcy złotych. A ile dodatku służbowego dostają "liniowi"? NIc, albo 10 % uposażenia zasadniczego i za stopień. Ci w centrali zawsze mieli i mają MAXA, ale oczywiście nie za zasługi, ale sprawa uznaniowa = układ i nepotyzm. zwiń

 • 2016-02-14 01:14:41

  gość: ~Janina

  Że o policji takie rzeczy tu wypisujecie! To skandal.Podpiszcie się.

 • 2016-02-15 12:39:25

  gość: ~do Janiny

  A co maja pisać ,same pochwalne peany. ? Gościu ten noweomianowany głowny dolnosląski policmajster, to jak soie poczyta jego droge ,sciezke awansową to widac jak na dłoni ,że miejsca nigdzie długo nie zagrzał.Same przeprowadzki.W takim razie gdzie czegoś dokonał?Powstaje pytanie czy taki był genialny ,ze krotkim czasie potrafił duzo i dobrego,ze chcieli go gdzies indziej w Polsce , czy taki był miernota,ze wszyscy go pozbywali? Wymienienie w tekście gdzie Pan komendant bywał nie dowodzi jego doskonałych umiejętności i osiągnięć.Umiejętność kierowania zespołem ludzi, nie na tym chyba polega.

 • 2016-07-29 14:40:11

  gość: ~Pandora

  ostatnio dodany post

  Cieszymy się i czekamy na wyjaśnienie wszystkich niewyjaśnionych do tej pory śmierci i pseudo - samobójstw W Kotlinie , czekamy , życzymy powodzenia , niech wreszcie MORDERCY TRAFIA DO CIASNEJ CELI wraz z osobami pomagającymi , tuszującymi , współpracującymi , mającymi interes własny a nie wspólny, chcemy bezpiecznego państwa i SZLACHETNEJ POLSKI gdzie jest sprawiedliwość a nie rządzi cwaniactwo , układy , sitwa , kasa , narkotyki , i wielka korupcja .

REKLAMA