Express-Miejski.pl

Zabezpieczyli 100 kg marihuany oraz 15 kg amfetaminy

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Wzrosła wykrywalność przestępstw narkotykowych. Na dolnośląskich drogach jest mniej wypadków drogowych. Podsumowanie ubiegłego roku okiem dolnośląskiej policji.

W 2015 roku na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano kolejny spadek przestępczości, w tym ogółem o blisko 3 proc., a przestępstw najbardziej społecznie uciążliwych, czyli m.in. rozbojów i wymuszeń rozbójniczych, w tym także z użyciem niebezpiecznego narzędzia, bójek i pobić, włamań, kradzieży w tym kradzieży samochodów - o 5 proc. W okresie ostatnich 5 lat, to już mniej o ponad 10 tys. przestępstw na terenie województwa.

W zeszłym roku wzrosła również po raz kolejny efektywność działań dolnośląskiej Policji w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej. Zaangażowanie funkcjonariuszy doprowadziło do ujawnienia o blisko 5 proc. więcej tego typu przestępstw i zatrzymania ich sprawców. W wyniku przeprowadzonych realizacji zabezpieczono łącznie m.in. blisko 100 kilogramów marihuany oraz ponad 15 kilogramów amfetaminy. Wśród przechwyconych środków odurzających były też m.in. metamfetamina, kokaina, heroina czy tabletki ekstazy. Zlikwidowano również 131 upraw konopi indyjskich, zabezpieczając łącznie prawie 4,6 tys. krzewów. Funkcjonariusze zlikwidowali też m.in. dwa magazyny oraz zabezpieczyli blisko 60 tys. sztuk dopalaczy o wartości ponad 3 milionów złotych, a także zlikwidowali dwa laboratoria, gdzie wytwarzane były środki odurzające.

- W zakresie zwalczania przestępczości samochodowej, w 2015 roku dolnośląscy funkcjonariusze zlokalizowali i zlikwidowali na terenie województwa blisko 100 różnego rodzaju miejsc, w których przechowywano lub rozmontowywano pojazdy kradzione na terenie Polski i Europy - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Efekty działań policji i współpracy również z innymi służbami na terenie Dolnego Śląska, to m.in. rozbicie zorganizowanej grupy przestępczej o charakterze zbrojnym dokonującej przestępstw gospodarczych o charakterze transgranicznym. - Szacunkowa wartość strat, jakie Skarb Państwa poniósł w wyniku przestępczego działania grupy, wyniosła około 50 milionów złotych - dodaje Petrykowski. Policjanci rozbili również międzynarodową grupę przestępczą zajmującą się nielegalnym obrotem paliwami. Przestępcy narazili Skarb Państwa, na co najmniej 330 milionów złotych strat.

W kwestii bezpieczeństwa na dolnośląskich drogach, należy zauważyć, że w minionym roku na terenie województwa odnotowano o blisko 10 proc. mniej przestępstw drogowych. Doszło też do mniejszej o 8 proc. liczby wypadków drogowych, w których zginęło o 24 proc. mniej osób i rannych zostało o 7 proc. mniej uczestników ruchu. W związku z prowadzonymi działaniami, policjanci ujawnili i zatrzymali też blisko 5,5 tys. nietrzeźwych kierujących.

sm. / Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Zabezpieczyli 100 kg marihuany oraz 15 kg amfetaminy

  2016-02-17 12:27:36

  sm. / Express-Miejski.pl

  Wzrosła wykrywalność przestępstw narkotykowych. Na dolnośląskich drogach jest mniej wypadków drogowych. Podsumowanie ubiegłego roku okiem dolnośląskiej policji.

 • 2016-02-17 13:08:46

  gość: ~mieszkaniec

  jako mieszkaniec powiatu chętnie przeczytam jaki był udział w tych sukcesach dzielnych policjantów z Ząbkowic

 • 2016-02-17 14:43:07

  gość: ~myz

  ostatnio dodany post

  Policjanci z powiatu ząbkowickiego największe osiągnięcia mają wtedy jak złapią nastolatka z mniej niż gramem. Do tych co mają większe ilości to udają się rzadziej albo dziwnym przypadkiem udają, że nie wiedzą kto sprzedaje, kto handluje, kto ma, no ale może się mylę, toż to ludzka rzecz.

REKLAMA