Express-Miejski.pl

Raport z dolnośląskich dróg: Długi weekend bez ofiar śmiertelnych

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Bez ofiar śmiertelnych zakończył się długi weekend na dolnośląskich drogach. Funkcjonariusze zatrzymali ponad stu kierujących, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

Podczas czterech minionych dni funkcjonariusze przeprowadzili blisko 5 tys. różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 266 osób oraz ujawnili 73 poszukiwanych, w tym ośmiu nieletnich. Policjanci czuwali też nad bezpieczeństwem podróżujących. Od piątku do poniedziałku na dolnośląskich drogach nie odnotowano ofiar śmiertelnych. Funkcjonariusze ujawnili i zatrzymali 105 nietrzeźwych kierujących.

– Cztery dni sierpniowego weekendu na dolnośląskich drogach przebiegły dość spokojnie. Mimo znacznie zwiększonego ruchu pojazdów, liczba zaistniałych zdarzeń nie odbiega od liczby zdarzeń odnotowywanych podczas zwykłych dni roboczych. W wymienionym okresie doszło na Dolnym Śląsku do 33 wypadków, w których 39 osób odniosło obrażenia. Brak rozwagi, nadmierna prędkość, nieprawidłowe manewry i nieustąpienie pierwszeństwa to wciąż główne przyczyny zdarzeń drogowych – komentuje Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

sm. / Express-Miejski.pl

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Raport z dolnośląskich dróg: Długi weekend bez ofiar śmiertelnych

  2016-08-16 09:26:38

  sm. / Express-Miejski.pl

  Bez ofiar śmiertelnych zakończył się długi weekend na dolnośląskich drogach. Funkcjonariusze zatrzymali ponad stu kierujących, którzy wsiedli za kółko po alkoholu.

 • 2016-08-16 10:11:43

  gość: ~zabkowice

  ostatnio dodany post

  Nie ma wzmianki o kradziezy auta przez 3 pijanych sprawcow, ktorzy rozbili auto w czasie ucieczki na ulicy proletariatczykow i usilowali zbiec z miejsca zdarzenia.Dosc powazna kolizja uszkodzila zaparkowane auto oraz budynek, szczesciem nie ucierpial nikt z przechodniow. Na uwage zasluguje fakt zachowania swiadkow ,ktorzy ujeli sprawcow wypadku i przekazali ich w rece Policji. Moim zdniem wyrok w zawieszeniu nie bedzie adekwatny do winy. Moze szanowna redkcja dysponuje zdjeciami ku przestrodze :-)

REKLAMA