Express-Miejski.pl

Przerażające statystyki. Coraz więcej pijanych kierowców na drogach

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

49 pijanych kierujących w ciągu jednego dnia zatrzymali policjanci działający na terenie województwa dolnośląskiego. To zatrważający wynik.

Policyjne patrole ruchu drogowego rozlokowane były na głównych arteriach komunikacyjnych, ale też i na mniejszych ulicach. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na osoby, które prowadziły pojazdy będąc w stanie wskazującym na spożycie alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

- Niestety nie wszyscy jechali zgodnie z obowiązującymi przepisami i zasadami zdrowego rozsądku, stwarzając zagrożenie dla siebie, przewożonych pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego. U 19 kierujących stwierdzono stan po spożyciu alkoholu, za co w świetle kodeksu wykroczeń, oprócz zakazu prowadzenia pojazdów, grozi też kara aresztu lub grzywny - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji.

Przeprowadzone badanie u pozostałych 30 kierujących wykazało stan nietrzeźwości, za co w świetle kodeksu karnego grozi do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka kara finansowa oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

sm. / Express-Miejski.pl

2

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Przerażające statystyki. Coraz więcej pijanych kierowców na drogach

  2016-08-24 12:02:27

  sm. / Express-Miejski.pl

  49 pijanych kierujących w ciągu jednego dnia zatrzymali policjanci działający na terenie województwa dolnośląskiego. To zatrważający wynik.

 • 2016-08-24 13:13:03

  gość: ~Taka sytuacja

  Pewnie mieli po 0,3 lub 0,4 promila, co jest dopuszczalne krajach Europy zachodniej...

 • 2016-08-24 13:22:02

  gość: ~sss

  ostatnio dodany post

  to jedź na zachód i chlej a potem jeździj

REKLAMA