Express-Miejski.pl

Ethno Jazz Festival we Wrocławiu

Herbie Hancock - wspaniały koncert we Wrocławiu fot.: Zbigniew Warzyński

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Tegoroczny październik w naszym regionie jest miesiącem bardzo bogatym w wydarzenia kulturalne. Jednym z nich jest Ethno Jazz Festival. Jesteśmy właśnie w środku jego trwania.

Ethno Jazz Festival to wydarzenie, w ramach którego odbywa się cykl koncertów muzycznych dla wymagających odbiorców. Po raz pierwszy wrocławski festiwal odbył się w roku 2006, jest to już więc 5 edycja. Z każdym rokiem wydarzenie to gromadzi coraz większą publiczność i coraz więcej znanych gwiazd. Pierwsza edycja trwała 3 dni podczas gdy tegoroczna obejmuje okres już prawie dwóch miesiący. Organizatorem jest Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Kulturalnych NASZE MIASTO WROCŁAW. Dzięki nim możemy cieszyć się wspaniałą muzyką zaspokajającą najwybredniejsze gusta muzyczne i gościć wybitnych twórców, których nie sposób byłoby bez tego festiwalu zobaczyć w Polsce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z kilku koncertów. Choć w takiej formie przekazu brak najważniejszego w tym przypadku elementu - muzyki to widać, iż samymi zdjęciami też można oddać nastrój i atmosferę tych chwil.

 

Nigel Kennedy Quintet Chris Botti Lizz Wright

Cristina Branco Yasmin Levy

DePhazz Kronos Quartet Herbie Hancock

 

Ethno Jazz jest formą muzyki etnicznej, w której słychać duży wpływ jazzu. Muzyka etniczna wywodzi sie z muzyki tradycyjnej czy folku, której często źródłem jest dany region geograficzny. Początkowo ta forma muzyczna popularność zyskała głównie w regionach Indii, Ameryki Łacińskiej i Afryki by później rozprzestrzenić się na cały świat.
Ethno Jazz powstał w wyniku interakcji Nowego Orleanu i Kuby, Afro-Kubańskiego jazzu z lat 40tych i 50tych IX wieku oraz wpływu jazzu Arabskiego z lat 50tych i 60tych oraz inspiracji muzyką Beatlesów i Rock Jazzu z lat 60tych i 70tych. Globalny zasięg ta forma muzyczna zaczęła zyskiwać około roku 1990 wraz z postępującą globalizacją, rozwojem internetu oraz pierwszymi głośnymi sukcesami muzyków popularyzujących ten rodzaj muzyki. Od roku 1990 zaczęto utożsamiać muzykę Ethno Jazz z jazzem tworzonym wg najlepszych wzorców zaczerpniętych z regionów Ameryki i Europy ale tworzoną przez muzyków pochodzących z innych regionów, głównie z Południowej Azji i Chin a przez to z mocnym akcentem egzotycznej żywiołowości.

Express-Miejski.pl / wikipedia.org

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Ethno Jazz Festival we Wrocławiu

  2010-10-22 12:19:13

  Express-Miejski.pl / wikipedia

  Tegoroczny październik w naszym regionie jest miesiącem bardzo bogatym w wydarzenia kulturalne. Jednym z nich jest Ethno Jazz Festival. Jesteśmy właśnie w środku jego trwania.

 • 2010-11-29 15:11:15

  gość: ~madzia

  ostatnio dodany post

  warto dodać o Hancocku którego koncert odbył się we Wrocławiu, utaj krótka relacja http://wroclove2012.com/pl/artykul_o_wroclawiu/id_1127 a muszę dodać, że było fantastycznie

REKLAMA