Express-Miejski.pl

68 mln złotych dla przychodni i szpitali

Bryfing prasowy w sprawie dotacji dla placówek medycznych fot.: bom

Zobacz wszystkie zdjęcia w galerii

Urząd marszałkowski zainwestuje 68 mln zł na poprawę warunków leczenia na Dolnym Śląsku. Wybrano 37 ośrodków zdrowia, które otrzymają pieniądze.

Łącznie 71 przychodni i szpitali ubiegało się o przyznanie dofinansowania. Pieniądze zostaną przeznaczone na opiekę ambulatoryjną, modernizację placówek i zakup specjalistycznego sprzętu np. tomografów, RTG i USG. Sporo placówek nie starało się o dofinansowanie np. szpital (SCM) w Strzelinie. Na liście nie znalazła się też Środa Śląska czy Ząbkowice Śląskie.

- Zarząd podjął decyzję wobec placówek, które przeszły weryfikacje formalną i zaprezentowały najlepszy program na wykorzystanie środków. Wcześniej ogłoszono konkursy, które musiały spełniać określone kryteria – tłumaczy Jerzy Michalak, członek zarządu województwa.

Najwyższe dofinansowanie ponad 9 mln otrzyma szpital w Zgorzelcu. Ponad 6 mln trafi do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy. Ponad dziewięć milionów dostanie szpital im. Gromkowskiego we Wrocławiu. Na kwoty mogą również liczyć przychodnie w Kłodzku (Eskulap), Jaworze, Wleniu, Oleśnicy, czy Wińsku. Ze wsparcia samorządu województwa skorzysta również wiele przychodni na Dolnym Śląsku. Ponad 3 mln zotrzyma Przychodnia Rejonowa w Chojnowie, która planuje budowę centrum medycznego i zakup sprzętu.

- Ochrona zdrowia pozostaje priorytetem zarządu województwa. Przeznaczamy ogromne pieniądze na poprawę standardów leczenia. Robimy to nie tylko w odniesieniu do podległych szpitali, ale również tych jednostek, które zajmują się pacjentem lokalnie – mówi marszałek Cezary Przybylski.

W Mysłakowicach zakupiony zostanie nowy aparat USG, we wsi Wabienice powstanie wiejski ośrodek zdrowia, a przychodnia miejska w Pieszycach zostanie rozbudowana.

Jacek Bomersbach

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 68 mln złotych dla przychodni i szpitali

    2017-06-12 12:07:57

    gość: ~autor

    ostatnio dodany post

    Ząbkowice Śl. się nie starają o dotacje bo i po co komplikować sobie pracę.W przychodni Zdrowie brak USG ,brak umów podpisanych ze szpitalem Św.Antoniego na wykonanie USG badania trzeba szukać i prywatnie robić USG jeżeli jest pilne.Z tego co się orientuję przychodnia Dobromed posiada USG.Brak wykwalifikowanych lekarzy w przychodniach o specjalności endokrynolog,kardiolog,neurolog jeżeli już to prywatnie na zapisy i czeka się długo.Ogólnie sprzęt medyczny w Ząbkowicach nie potrzebny.Pacjencie lecz się prywatnie poza Ząbkowicami Śl.

REKLAMA