Express-Miejski.pl

Zakaz noszenia broni podczas The World Games 2017

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Od 18 do 31 lipca na obszarze województwa dolnośląskiego obowiązywał będzie zakaz noszenia wszelkiego rodzaju broni i przemieszczania jej w stanie rozładowanym.

Ograniczenia mają związek z 10 Światowymi Igrzyskami Sportowymi – The World Games 2017, które odbędą się we Wrocławiu w dniach od 20 do 30 lipca. Zakaz wprowadzony został Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 28 czerwca.

Zgodnie z art. 4 ust. 1 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji, ilekroć w ustawie jest mowa o broni, należy przez to rozumieć:

1) broń palną, w tym broń bojową, myśliwską, sportową, gazową, alarmową i sygnałową;
2) broń pneumatyczną;
3) miotacze gazu obezwładniającego;
4) narzędzia i urządzenia, których używanie może zagrażać życiu lub zdrowiu:
a) broń białą w postaci: – ostrzy ukrytych w przedmiotach niemających wyglądu broni, – kastetów i nunczaków, – pałek posiadających zakończenie z ciężkiego i twardego materiału lub zawierających wkładki z takiego materiału, – pałek wykonanych z drewna lub innego ciężkiego i twardego materiału, imitujących kij bejsbolowy,
b) broń cięciwową w postaci kusz,
c) przedmioty przeznaczone do obezwładniania osób za pomocą energii elektrycznej.

Jak określono w art. 51 ust.2 pkt 10 ustawy z dnia 21 maja 1999 r. o broni i amunicji: kto nosi broń, naruszając zakaz jej noszenia wprowadzony przez ministra właściwego do spraw wewnętrznych podlega karze aresztu albo grzywny.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA