Express-Miejski.pl

700 kierowców ukarano mandatami. Zabrano dziesięć praw jazdy

Funkcjonariusze zatrzymali dziesięć praw jazdy i 173 dowody rejestracyjne fot.: policja

Policjanci skontrolowali ponad 1500 samochodów, w tym 660 tirów. Przepisy najbardziej łamali kierowcy ciężarówek.

Kontrole odbyły się w ramach akcji „Niebezpieczne przewozy”. W trakcie okazało się, że kierowcy samochodów ciężarowych przekraczają dozwoloną prędkość, przewożą źle zabezpieczony ładunek i nieprawidłowo transportują ciecze łatwopalne, butle gazowe i inne niebezpieczne przedmioty.

- 240 kierujących nie stosowało się do ograniczeń prędkości, z czego 57, to kierujący samochodami ciężarowymi. W 139 przypadkach policjanci stwierdzili nieprawidłowości związane ze stanem technicznym kontrolowanych pojazdów, z czego 39 samochodów nie zostało dopuszczonych do dalszego ruchu – mówi Kamil Rynkiewicz z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Policja ukarała ponad 690 osób mandatami. W 29 przypadkach skierowano do sądu wnioski o ukaranie, a 69 kierujących zostało pouczonych. Funkcjonariusze zatrzymali dziesięć praw jazdy i 173 dowody rejestracyjne z czego 126 dowodów rejestracyjnych pojazdów ciężarowych.

bom

1

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • 700 kierowców ukarano mandatami. Zabrano dziesięć praw jazdy

    2018-04-12 21:11:36

    gość: ~kierowca C E

    ostatnio dodany post

    Jeździłem kilka lat ciężarówką po Polsce i po europie, zrezygnowałem. Praca kierowcy to chyba najgorszy zawód jaki można sobie wybrać. Ci co jeżdżą wiedzą o co chodzi. Pozdrawiam kierowców zawodowych, wykonujecie ciężką i odpowiedzialną pracę.

REKLAMA