Express-Miejski.pl

Policyjne podsumowanie świątecznego weekendu

Podsumowanie świątecznego weekendu fot.: sxc.hu

W ciągu trzech minionych dni na drogach województwa odnotowano łącznie 20 wypadków, zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców,  przeprowadzono łącznie 3517 interwencji.

Policjanci w trosce o bezpieczeństwo na dolnośląskich drogach prowadzili w dniach 22 - 26 grudnia br. wzmożone działania prewencyjno kontrolne pn. „Bezpieczny Weekend - Boże Narodzenie”. W ciągu trzech minionych dni na drogach województwa odnotowano łącznie 20 wypadków. Podczas działań policjanci zatrzymali 54 nietrzeźwych kierowców. Funkcjonariusze przeprowadzili też łącznie 3517 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa 151 osób i 46 poszukiwanych, w tym 3 osoby nieletnie.

Od piątku do niedzieli na dolnośląskich drogach odnotowano 20 wypadków, w których obrażeń doznało 25 osób. Niestety jeden z nich okazał się tragiczny w skutkach. 22 grudnia br., około godz. 23.00 w powiecie średzkim kierująca toyotą wyjeżdżając z drogi podporządkowanej wymusiła pierwszeństwo i zderzając się z kierującym audi poniosła śmierć na miejscu.

Mimo wielokrotnych apeli okazało się, że byli też inni, którzy po alkoholu zdecydowali się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów. Policjanci zatrzymali łącznie 54 nietrzeźwych kierowców.

Pamiętajmy o bezpieczeństwie na drodze. Podróżujmy z rozwagą i zgodnie z przepisami - mówi asp.szt. Wojciech Jabłoński z KWP Wrocław

KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA