Express-Miejski.pl

Trwa nabór do policji. Są wolne miejsca w kłodzkiej, średzkiej i ząbkowickiej komendzie

zdjęcie ilustracyjne fot.: akme

Jest praca w policji. Na kandydatów czeka prawie 300 miejsc pracy. Rozpoczęła się procedura kwalifikacyjna dla kandydatów do służby w policji na Dolnym Śląsku.

Przyszli funkcjonariusze znajdą pracę w oddziale prewencji w komendzie wojewódzkiej we Wrocławiu oraz pododdziale prewencji w Legnicy, w komendzie miejskiej w Jeleniej Górze, Legnicy, Wałbrzychu i we Wrocławiu oraz komendach powiatowych m.in. w Bolesławcu, Dzierżoniowie, Głogowie, Górze, Jaworze, Kamiennej Górze, Kłodzku, Lubaniu, Lubinie, Lwówku Śląskim, Miliczu, Oleśnicy, Oławie, Polkowicach, Strzelinie, Środzie Śląskiej, Świdnicy, Trzebnicy, Wołowie, Ząbkowicach Śląskich, Zgorzelcu oraz Złotoryi.

Kandydatami do służby w policji mogą być osoby o nieposzlakowanej opinii, którzy nie byli skazani prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa skarbowe, korzystający w pełni z praw publicznych i posiadający co najmniej średnie wykształcenie. Posiadają też zdolności fizyczne i psychiczne do służby w formacjach uzbrojonych, podległych szczególnej dyscyplinie służbowej. Oprócz tego mężczyźni powinni posiadać uregulowany stosunek do służby wojskowej.

W 2018 roku odbędą się cztery nabory. Pierwszy z nich ogłoszony będzie 20 marca z limitem przyjęcia 42 osób. Następne odbędą się: 2 lipca (70 osób), 24 września (80 osób) i 27 grudnia (100 osób).

Wymagane dokumenty, które musza złożyć kandydacji to:

 • podanie o przyjęcie do służby w policji,
 • wypełniony kwestionariusz osobowy (część A i B),
 • dokumenty potwierdzające posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (kserokopie - oryginały dokumentów do wglądu), w przypadku wystawienia tych dokumentów w językach obcych - ich tłumaczenie,
 • kserokopie świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby (oryginały dokumentów do wglądu), jeżeli wcześniej kandydat do służby pozostawał w stosunku pracy lub służbie, książeczka wojskowa zawierająca wpis potwierdzający odbycie zasadniczej służby wojskowej lub przeniesienie do rezerwy.

Kandydaci do służby w policji, zgłaszający się z wyżej wymienionymi dokumentami, powinni legitymować się dokumentem potwierdzającym tożsamość.

Formularze kwestionariusza osobowego można pobrać zarówno w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, jak i w komendach powiatowych (miejskich) policji województwa dolnośląskiego.

Preferowani będą kandydaci którzy posiadają:

 • wykształcenie wyższe magisterskie lub równorzędne, a w szczególności o kierunku: prawo, administracja, ekonomia, bezpieczeństwo narodowe lub bezpieczeństwo wewnętrzne;
 • wykształcenie wyższe licencjackie, inżynierskie;
 • wykształcenie średnie - ukończone liceum ogólnokształcące lub technikum w klasie, w której nauczane były przedmioty dotyczące funkcjonowania policji, dla których zostały opracowane w szkole programy nauczania włączone do szkolnego zestawu programów nauczania;
 • tytuł ratownika albo ratownika medycznego; uprawnienia instruktora sportów walki, strzelectwa sportowego, ratownictwa wodnego, nurkowania oraz sportów motorowodnych; uprawnienia ratownika wodnego, uprawnień w dziedzinie nurkowania wydanych przez licencjonowaną - organizację nurkową działającą na terenie Polski oraz uprawnień do prowadzenia łodzi motorowej oraz prawo jazdy kategorii „A” lub „C”.

Osoby zainteresowane podjęciem służby w policji powinny osobiście złożyć dokumenty w Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przy ul. Gen. I. Połbina 1, lub w siedzibach wymienionych na wstępie komend miejskich i powiatowych Policji województwa dolnośląskiego w dni powszednie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 15.

KWP / em24.pl

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Trwa nabór do policji. Są wolne miejsca w kłodzkiej, średzkiej i ząbkowickiej komendzie

  2018-01-04 16:05:18

  gość: ~Ja3

  Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu zbada okoliczności, w jakich komendant miejski policji podinsp. Zbigniew Raczak trafił minionej nocy na jeden z wrocławskich szpitalnych oddziałów ratunkowych. Okoliczności tego zdarzenia są niejasne – informuje rzecznik dolnośląskiej policji. Według nieoficjalnych informacji komendant miał być pod znacznym wpływem alkoholu, miał zostać odnaleziony przez patrol Straży Ochrony Kolei, który zwrócił uwagę na niekompletnie ubranego, zakrwawionego mężczyznę.

 • 2018-01-04 17:07:30

  gość: ~hycel

  @~Ja3
  oj oj tam ,normalne psy głupieja od fajerwerków posylwestrowych

 • 2018-02-20 15:11:54

  gość: ~Byl Glina

  ostatnio dodany post

  Jakie oni wymagania maja a chetnych nie widac skonczyly sie dobre czas pracy w policji

REKLAMA


REKLAMA