Express-Miejski.pl

Spokojny świąteczny weekend na drogach Dolnego Śląska. Policjanci podsumowują cztery dni działań

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

89 nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci z Dolnego Śląska podczas czterodniowego weekendu świąecznego. Przeprowadzili też ponad 4.5 tysiąca interwencji.

- Tegoroczne Święta Wielkanocne na dolnośląskich drogach przebiegły spokojnie. W ciągu minionych czterech dni nie odnotowano żadnego wypadku z ofiarami śmiertelnymi. Mimo wzmożonego ruchu na drogach odnotowano mniejszą liczbę zdarzeń niż w ciągu dni roboczych - mówi Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji. Od piątku do poniedziałku na Dolnym Śląsku doszło łącznie do 19 wypadków, w których ranne zostały 32 osoby.

Brak rozwagi i nonszalancja na drogach, to wciąż główne przyczyny zaistniałych wypadków. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce 31 marca w powiecie świdnickim. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Pomocy medycznej udzielono 11 osobom.

W wyniku prowadzonych działań, funkcjonariusze zatrzymali też na gorącym uczynku przestępstwa 258 osób. W ręce policjantów wpadło 93 poszukiwanych, w tym 8 nieletnich.

ms. / em24.pl // KWP we Wrocławiu - Paweł Petrykowski

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA