Express-Miejski.pl

Trwa przyjmowanie wniosków w programie „Dobry start”. Ministerstwo ostrzega przed próbami wyłudzeń

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

1 lipca ruszyło przyjmowanie wniosków w programie „Dobry start”, popularnie nazywanym „300+”. Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega przed fałszywymi stronami rejestracyjnymi.

Resort jeszcze przed przyjmowaniem wniosków rozpoczął ostrzeganie rodziców przed fałszywymi stronami, poprzez które oszuści chcą wyłudzić dane osobowe. Takie przypadki miały miejsce, gdy ruszał program 500+.

W zamieszczonym w portalach społecznościowych filmiku resort cyfryzacji wskazuje, że wnioski przez internet można składać tylko na dwa sposoby: za pośrednictwem wybranych banków lub przez rządowy portal Empatia.

Resort cyfryzacji radzi, by w razie wątpliwości, czy mamy do czynienia z wiarygodną stroną należy kliknąć na symbol kłódki w pasku adresu. To pozwoli sprawdzić, na kogo został wystawiony certyfikat.

Świadczenie „Dobry start” przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole aż do ukończenia przez nie 20 roku życia. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 roku życia.

Świadczenie będzie przysługiwać także na dzieci, które ukończyły 20 rok życia (lub 24 w przypadku dzieci niepełnosprawnych), ale tylko w sytuacji kiedy dziecko ukończyło 20 lat lub 24 lata w roku kalendarzowym, w którym rozpoczyna się rok szkolny.

Na razie składać można tylko wnioski online. Przyjmowanie wniosków papierowych rozpocznie się 1 sierpnia. Miejscem składania i realizacji wniosków będą te same instytucje, które realizują obecnie świadczenie wychowawcze w ramach programu 500+.

ms. / em24.pl

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA