Express-Miejski.pl

Policja: pokażcie swoim dzieciom, którędy prowadzi „Bezpieczna droga do szkoły”

Zdjęcie ilustracyjne fot.: KPP Środa Śląska

Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Dolnośląscy policjanci podjęli już działania, aby najmłodsi czuli się bezpiecznie, idąc na zajęcia szkolne. 

Funckjonariusze sprawdzają drogi w rejonach placówek oświatowych, weryfikując stan oznakowania w tych miejscach. - Po rozpoczęciu roku szkolnego będą szczególną uwagę zwracali na zachowanie się kierowców w rejonie placówek edukacyjnych. Przypominamy też, że każdy opiekun lub rodzic może wskazać swojemu dziecku bezpieczną drogę do szkoły - informuje rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policjanci rozpoczynają także działania pn. "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach akcji będą pilnować bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu drogowego, a także swoją obecnością przypominać kierującym, że dzieci ponownie rozpoczynają swoje zajęcia. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na transport przewożący dzieci i młodzież do placówek edukacyjnych. - Pamiętajmy, że w przygotowaniu dziecka do szkoły ogromną rolę odgrywają rodzice. Powinniśmy dawać dzieciom dobre wzorce. Upewnijmy się, że nasze pociechy wiedzą, że przechodzą przez jezdnię tylko w miejscach dozwolonych w sposób rozsądny i odpowiedzialny. By zwiększyć bezpieczeństwo dzieci, ich ubrania oraz plecaki wyposażmy w widoczne po zmroku odblaskowe elementy - informują policjanci.

em24.pl/KWP Wrocław

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA