Express-Miejski.pl

Rusza kolejna edycja „Dolnośląskich Małych Grantów”. Można zdobyć dotację w wysokości do 5 tys. zł

Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków, które będą realizowane do 15 grudnia tego roku - zapewnia marszałek Cezary Przybylski fot.: UMWD

To projekt, dzięki któremu Dolnoślązacy mogą zdobyć dotacje m.in.na realizację wydarzeń kulturalnych, sportowych, turystycznych czy edukacyjnych.

„Dolnośląskie Małe Granty" jest wojewódzkim programem wsparcia inicjatyw lokalnych realizowanych przez mieszkańców Dolnego Śląska we współpracy z Dolnośląską Federacją Organizacji Pozarządowych. Dolnoślązacy mogą zdobyć dotacje nie tylko na realizacje różnego rodzaju wydarzeń, ale też na inicjatywy związane z działaniem na rzecz równych praw kobiet i mężczyzn, ekologii i ochrony zwierząt, działań dla młodzieży, seniorów, osób niepełnosprawnych, rodzin, mniejszości narodowych oraz etnicznych.

− Urząd Marszałkowski przeznaczy ćwierć miliona złotych na wsparcie inicjatyw Dolnoślązaków, które będą realizowane do 15 grudnia tego roku – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Program skierowany jest do nieformalnych grup działających na terenie całego województwa. O dotacje w wysokości do 5 tysięcy złotych mogą starać się członkowie organizacji pozarządowych i niezrzeszeni w żadnych strukturach mieszkańcy Dolnego Śląska.

− Zależy nam na budowaniu lokalnych społeczności w całym regionie, dlatego sukcesywnie wspieramy aktywność obywatelską Dolnoślązaków. Jak widać po frekwencji, projekt cieszy się dużą popularnością. Do drugiej edycji Dolnośląskich Małych Grantów, która realizowana była w pierwszej połowie roku zgłoszono prawie 600 projektów z całego województwa. Komisja wybrała 87 najlepszych, które zostały dofinansowane łącznie na kwotę ok. 400 tys. zł – zaznacza Jerzy Michalak, Członek Zarządu Województwa. Aktualnie trwa jego trzecia edycja.

Wnioski można składać do 13 września poprzez stronę Małe Granty. Wybrane projekty będą realizowane od 27 września do 15 grudnia. W całym województwie trwają też spotkania informacyjne dotyczące projektu. Wszyscy, którzy mają trudności z wypełnieniem wniosku mogą przyjść na spotkanie w swoim mieście lub skontaktować się z doradcami projektu w biurze Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Godziny pracy opiekunów projektu, adres i telefony dostępne są na stronie Małe Granty w zakładce kontakt lub po kliknięciu w odnośnik.

ms. / em24.pl / UMWD

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA


REKLAMA