Express-Miejski.pl

Dzisiaj Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

Media w świecie fot.: www.sxc.hu

W dzisiejszych czasach nie można wyobrazić sobie życie bez mediów. Radio, prasa, telewizja oraz Internet to nieodłączna część każdego dnia większości z nas.

Środki masowego przekazu pełnią ważną rolę w naszym życiu, z tego względu doczekały się również swojego święta. Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu został ustanowiony przez Papieża VI w roku 1967. Na datę tego święta wybrano dzień 24 stycznia. W Kościele Katolickim tego dnia wspomina się Św. Franciszka Selezego, patrona dziennikarzy, opiekuna i orędownika twórców środków społecznego przekazu. Zarówno Jan Paweł II, jak i Benedykt XVI wzywali, aby media promowały godność człowieka, wartość rodziny oraz małżeństwa.

Za pośrednictwem mediów zdobywamy nowe informacje, bogacimy wiedzę oraz kształtujemy opinię na różne tematy. Mass media stały się nieodłączną częścią współczesnego świata. Ich siła, zasięg i wpływ są coraz większe. Ich znaczenia nie sposób przecenić, choćby z tej przyczyny, że poświęcamy im bardzo dużo czasu.

Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu to coroczna okazja do uświadomienia sobie, jak ważną funkcję pełnią media oraz jaka odpowiedzialność spoczywa na dziennikarzach. Celem tego święta jest zobrazowanie potencjalnych zagrożeń poprzez informacje, jakie mogą być przekazywane za pośrednictwem mediów oraz przeciwdziałanie temu zjawisku. Nie bez powodu określa się je mianem „czwartej władzy”. Kto tego do tej pory nie rozumie, niestety popełnia wielki błąd.

Dziękujemy naszym czytelnikom za aktywny udział w tworzeniu i rozwijaniu naszego portalu!

djemila

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

  • Dzisiaj Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu

    2011-01-24 10:01:09

    djemila

    ostatnio dodany post

    W dzisiejszych czasach nie można wyobrazić sobie życie bez mediów. Radio, prasa, telewizja oraz Internet to nieodłączna część każdego dnia większości z nas.

REKLAMA