Express-Miejski.pl

Najpierw Otmuchów, później Jezioro Nyskie

zdjęcie ilustracyjne fot.: sxc.hu

Remonty dwóch, dużych zbiorników na Nysie Kłodzkiej zaplanowano na ten rok. Najpierw wyremontowane zostanie Jezioro Otmuchowskie, następnymi etapami prac będzie rzeka w miejscowości Nysa, oraz Jezioro Nyskie zwane popularnie Głębinowem.

Obecnie stan wody na Jeziorze Otmuchowskim jest dziesięciokrotnie niższy niż zwyczajnie. Firma Skanska uzupełnia 15 tys. metrów kwadratowych powierzchni skarpy, w której są spore ubytki. Koszt przedsięwzięcia to kwota 4,6 mln zł.

W roku 2011 lub na początku 2012 ma ruszyć również wielka inwestycja na Jeziorze Nyskim warta 400 mln zł!. Chodzi głownie o tamę, która na dzień dzisiejszy nie gwarantuje bezpieczeństwa mieszkańcom Nysy i okolic.

Projekt zakłada pogłębienie koryta rzeki Nysy, umocnienia wałów oraz przebudowę tamy. Szacuje się, że cała inwestycja potrwa cztery lata i zakończy się w 2015 r.

Na czas remontu spuszczona zostanie woda z jeziora Nyskiego, natomiast rolę głównych zbiorników retencyjnych przejmą (remontowany) Otmuchów, Kozielno oraz Topola.

Zbiorniki w przypadku zagrożenia powodziowego będą napełniane do maksimum.

EM

7

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Najpierw Otmuchów, później Jezioro Nyskie

  2011-02-06 09:46:16

  EM

  Remonty dwóch, dużych zbiorników na Nysie Kłodzkiej zaplanowano na ten rok. Najpierw wyremontowane zostanie Jezioro Otmuchowskie, następnymi etapami prac będzie rzeka w miejscowości Nysa, oraz Jezioro Nyskie zwane popularnie Głębinowem.

 • 2011-02-06 11:17:21

  gość: ~Ryszard Ochucki

  No to wypoczynek nad jeziorem w najbliższych latach... super.... ale jak mus to mus.

 • 2011-02-06 14:01:13

  gość: ~gość z kosmosu

  A co z Kłodzkiem? Dlaczego u nas nie czyści się rzeki? Wystarczy podejść na most między Matejki a Śląską i zobaczyć jak zarośnięte jest koryto rzeki. Przecież kilka metrów jest zabrane przez rosnące w rzece drzewa, krzaki, przez naniesiony piach i kamienie.Również dopływy mniejszych rzek, które wpływają do Nysy w mieście są strasznie zanieczyszczone!

 • 2011-02-09 18:15:57

  gość: ~Arturro

  Przez te wakacje tez już wody nie będzie?!

 • 2011-03-24 05:27:49

  gość: ~ziom

  nie będzie !!!!!

 • 2011-02-10 21:12:13

  gość: ~DORA

  Super!Uwazam ze cos sie w koncu dzieje w naszym kraju oby wszystko zaczeli w koncu robic zebysmy mogli rowniez dorownac naszym zach. sosiadom.Niech Polska tez stanie sie zadbanym krajem.

 • 2011-07-14 13:20:46

  gość: ~Jaaa ;D

  Kurczee ! To jezioro Otrmuchowskie jest czynne tak ? Zamierzam się tam wybrać,bo jest ciekawie pod względem noclegów a także turystycznym . Tylko właśnie pozostaje pytanie czy idzie się tam wykąpać ?

 • 2011-07-17 18:06:56

  gość: ~Didi

  ostatnio dodany post

  Najpierw Otmuchów? I co zrobili do tej pory nic, jak było po '97 tak jest do tej pory, może w kwietniu coś tam niby roli ale efektów brak. Od strony Sarnowic nic niezrobione na PTTKu też nic nie widać żeby były jakieś inwestycje. Zostaje Pytanie kiedy Jezioro Otmuchowskie stanie na nogi kiedy będzie takie jak Jezioro Nyskie zadbane i czyste, gdzie można było by przyjść popływać, po opalać się i co najważniejsze odpocząć od codzienności, kiedy??? Natomiast Jezioro Nyskie jest na razie najlepsze i polecam wszystkim Jezioro Nyskie bo tu można naprawdę świetnie się bawić.

REKLAMA