Express-Miejski.pl

Kredyt hipoteczny online? Formalności załatwisz nie tylko w banku

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Przez długie lata zaciągnięcie kredytu wymagało odbycia wizyty w banku. Klienci musieli przyjść do placówki, sprawdzić zdolność kredytową i złożyć wymagane dokumenty.

Dopiero po spełnieniu tych warunków i pojawieniu się w placówce co najmniej kilkukrotnie otrzymywało się kredyt hipoteczny. Obecnie wiele się zmieniło, gdyż wiele formalności związanych z kredytem hipotecznym załatwi się online. Dowiedz się więcej na ten temat.

  1. Kredyt hipoteczny a formalności
  2. Kredyt hipoteczny online - jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny online dla wielu osób jest jednym sposobem, by wejść w posiadanie własnego mieszkania lub domu. Uzbieranie kilkuset tysięcy złotych zajmuje wiele lat, dlatego wsparcie z banku jest nieocenione. Jeśli zamierzasz skorzystać z kredytu hipotecznego, sprawdź, co zrobić, by zaciągnąć go online.

Kredyt hipoteczny a formalności

Kredyt hipoteczny online wymaga przedłożenia takich samych dokumentów jak w przypadku zaciągania kredytu w tradycyjny sposób. Konieczne jest zatem przygotowanie wszystkich zaświadczeń, które potwierdzają wysokość uzyskiwanych dochodów. Rodzaj i liczba niezbędnych papierów jest zależna od źródła przychodów. Najprościej jest w przypadku, gdy jest się zatrudnionym na podstawie umowy o pracę - w takiej sytuacji wystarczy jedynie zaświadczenie o wysokości miesięcznych dochodów wystawiane przez pracodawcę. Na dokumencie dodatkowo umieszcza się informacje o ewentualnych obciążeniach komorniczych lub związanych z przebywaniem na urlopie macierzyńskim bądź wychowawczym.

W przypadku osób prowadzących własną działalność gospodarczą, konieczne jest przedstawienie księgi przychodów i rozchodów lub innych dokumentów, które wykazują, jakie obroty ma firma. Ponadto bank może wymagać udokumentowania źródeł dochodu dodatkowego (np. umowy zlecenia), wysokości płaconych alimentów na małoletnie dzieci lub rodziców, a także przedstawienia dwóch ważnych dokumentów tożsamości. Jeśli chodzi o kupowaną nieruchomość, potrzebna jest jej wycena (może być wykonana na zlecenie banku) i umowa przedwstępna sprzedaży podpisana z dotychczasowym właścicielem lub deweloperem.

W samym banku wypełnia się wniosek kredytowy, który stanowi podstawę do podjęcia decyzji o zgodzie lub odmowe udzielenia finansowania. Po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku klient podpisuje umowę kredytową, a następnie uzyskuje kwotę niezbędną do zapłacenia ustalonej kwoty za zakup nieruchomości.

Kredyt hipoteczny online - jak go uzyskać?

Kredyt hipoteczny online zaciąga się tak samo jak kredyt hipoteczny w placówce banku. Lista dokumentów wymaganych od klienta jest identyczna, a procedura rozpatrywania wniosku pozostaje niezmienna i trwa od kilku do kilkunastu dni. Wszystkie procedury przebiegają jednak bez konieczności częstego pojawiania się w banku.

Formalności online ułatwia się przez różnego rodzaju komunikatory. Rozmowa z pracownikiem banku odbywa się zdalnie, dzięki czemu przez Internet można wstępnie obliczyć zdolność kredytową. Następnie klient zainteresowany kredytem hipotecznym dostarcza dokumenty wymagane przez bank - można je wysłać pocztą, kurierem lub poprzez e-mail, jeżeli posiada się profil zaufany. Bank zapoznaje się z wnioskiem oraz dostarczonymi dokumentami, a następnie podejmuje decyzję o sfinansowaniu zakupu mieszkania lub domu.

Podpisanie umowy o kredyt hipoteczny online odbywa się w placówce bankowej. Jest to jednym etap, podczas którego wymaga się od klienta osobistego stawienia się u pracownika banku. Dzięki temu wszystkie procedury są łatwiejsze do zrealizowania, zwłaszcza dla osób, które mają mało czasu wolnego i pracują w delegacjach.

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA