Express-Miejski.pl

Jak zapakować paczkę do wysyłki?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pixabay.com

Wydawać by się mogło, że zapakowanie paczki to banalna sprawa. Niestety, brak odpowiedniego przygotowania może spowodować, że paczka nie dotrze w całości do odbiorcy.

Oto poradnik, w którym dokładnie tłumaczymy, jak prawidłowo zapakować paczkę do wysyłki.

Dlaczego prawidłowe zapakowanie paczki jest tak ważne?

Paczki są wysyłane na różne odległości. Rozróżniamy paczki krajowe jak i międzynarodowe. Przykładowo: przesyłka z Polski do USA pokonuje tysiące kilometrów. Z tego powodu właściwe zapakowanie paczek pełni niezwykle ważną rolę. Należy używać do tego odpowiednich materiałów, które zapewnią jej prawidłową ochronę oraz zminimalizują ryzyko uszkodzenia w trakcie transportu. Warto pamiętać o wszystkich omówionych poniżej wskazówkach, aby wysyłana paczka dotarła do adresata w nienaruszonym stanie. 

Różnorodność towarów, które wysyłają miliony ludzi na całym świecie, jest ogromna. Nie da się z tego powodu wskazań jednego, konkretnego schematu pakowania przesyłek. Zupełnie inaczej będziemy pakowali duży, 55-calowy telewizor, a jeszcze inaczej bombki choinkowe. Poniższe porady zawierają jednak kilka wskazówek, które będą pomocne zawsze - bez względu na to, jakie konkretnie towary wysyła się kurierem. Dzięki nim na pewno każdemu będzie łatwiej przygotować się do sprawnej wysyłki przesyłki. 

Jak spakować przesyłkę?

Jak zapakować paczkę? Przede wszystkim powinniśmy uwzględnić, jaka będzie jej masa. Rodzaj materiału zabezpieczającego do masy musi być optymalnie dopasowany. Im będzie on trwalszy, tym większa jest szansa na to, że przesyłka bezpiecznie trafi do rąk adresata. 

Następna kwestia to kształt i rozmiar pakowanej paczki. Najlepiej jest zapakować przesyłkę w kartonowe pudełko o kształcie prostopadłościanu. Jest to najczęściej stosowany sposób zabezpieczania przesyłek przed wysyłką. Koniecznie musimy też uwzględnić zawartość przesyłki. Im przedmiot jest bardziej delikatny i kruchy, tym bardziej należy zadbać o jego prawidłowe zabezpieczenie. Przed realizacją wysyłki warto też dokładnie upewnić się, czy przesyłanie konkretnego towaru za pośrednictwem kuriera jest dozwolone z punktu widzenia obowiązujących przepisów prawa - zarówno w kraju nadawcy jak i w kraju adresata paczki. Nawet jeżeli paczka będzie doskonale spakowana, ale będzie zawierała towary, których nie wolno przewozić, najpewniej nie dotrze do odbiorcy. 

Ważna jest wytrzymałość kartonu 

Najlepiej jest umieszczać przesyłki w kartonach odpowiedniej jakości. Przedmiot w kartonowym opakowaniu powinien mieścić się w nim w taki sposób, by stawał się nieruchomy. Jednocześnie koniecznie trzeba wypełnić wszystkie puste przestrzenie folią bąbelkową, kartkami papieru lub gazetami. Dzięki temu w trakcie transportu przedmioty zawarte w kartonie będą mniej podatne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. 

Bezpieczeństwo to podstawa 

Aby mieć pewność, że nasze paczki zostaną dostarczone do odbiorcy w sposób bezpieczny, najlepiej jest korzystać z usług profesjonalnych firm kurierskich. Obecnie istnieją brokerzy usług kurierskich, którzy w jednym miejscu zbierają najlepsze oferty od firm kurierskich. Jednym z najbardziej znanych brokerów jest allekurier.pl. Korzystanie z usług tego brokera gwarantuje mnóstwo korzyści. Wysyłając paczkę za pośrednictwem Allekurier możemy liczyć na wyjątkowe rabaty sięgające nawet -70%. Dodatkowo, zamówienie kuriera przez Allekurier jest bardzo proste i wygodne. Kurier przyjeżdża pod wskazane przez klienta miejsce i odbiera od niego paczkę. Korespondencja już po kilku dniach trafia do adresata. 

mat. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA