Express-Miejski.pl

Jak wybrać odpowiedni strój do biegania?

zdjęcie ilustracyjne fot.: pexels

Bieganie stało się jedną z najbardziej popularnych aktywności ostatnich lat i nic dziwnego. Przynosi wiele korzyści dla organizmu.

W tym m.in. zwiększenie wydolności pracy serca czy też redukcję stresu. Aby jednak trening był efektywny, należy zadbać zarówno o dobre przygotowanie kondycyjne, ułożenie planu dopasowanego do naszych indywidualnych predyspozycji, jak również skompletowanie odzieży sportowej. O jakiej mowa? Co powinno znaleźć się w garderobie biegacza? Podpowiadamy.

Strój do biegania - inwestycja w dobrej klasy obuwie

Buty, to absolutnie najważniejszy element wyposażenia garderoby każdego biegacza, bez względu na to, na jakim stopniu zaawansowania się znajduje. Koniecznie musi być ono kupione od dobrego producenta, który doskonale wie, jakie aspekty należy wziąć pod uwagę, aby ułatwić uprawianie tej aktywności, jak również sprawić, że będzie ona dla nas w pełni bezpieczna. Jest wiele sklepów, które oferują analizę naszego ruchu na ekranie komputera, co w znaczny sposób ułatwia dobranie butów do naszych indywidualnych potrzeb. Pamiętajmy także o tym, że jakość powinna być w ich przypadku najważniejszym wyznacznikiem. Często droższe, nie oznacza jednak lepsze.

Koszulki, spodenki i legginsy

Bieganie sprzyja poceniu się, więc inwestowanie w bawełniane koszulki mija się z celem. Te będą stanowiły idealne środowisko na namnażania się bakterii. Koniecznie więc zaopatrujmy się wyłącznie w materiały termoaktywne, które odprowadzają wilgoć i jednocześnie przepuszczają powietrze. Istotna jest również inwestycja w dobrej jakości ciuchy na dolne partie ciała. Mogą to być legginsy (zwłaszcza, kiedy na dworze jest chłodno), albo też spodenki do biegania. Stawiajmy na modele, w których jest nam po prostu wygodnie. Na rynku jest ich mnóstwo, więc z powodzeniem dobierzemy je do naszych potrzeb. Materiał również ma znaczenie.

Bielizna do biegania

W przypadku kobiet konieczna jest inwestycja w dobrej klasy stanik. Nie bez znaczenia jest jego odpowiednie dopasowanie, aby po pierwsze - zapewniać komfort ruchów, a po drugie, działanie, które nie dopuszcza do zniekształcenia biustu. Bez względu na płeć konieczny jest też zakup wysokiej jakości skarpetek - stawianie na pierwsze lepsze bawełniane jest wielkim błędem. Bardzo ważne jest bowiem sprawdzenie, czy w danych modelach zastosowano technologie, które nie dopuszczają do pojawiania się pęcherzy. Jeśli chodzi o bieliznę, to warto po prostu zainwestować w modele lekkie i przede wszystkim wygodne. To tak zwana druga skóra, która absolutnie nie może krępować ruchów w trakcie biegu.

W garderobie biegacza powinno się znaleźć także miejsce na kurtkę. Jej zadaniem jest ochrona przed wiatrem, ale też jednoczesne pozwolenie skórze na oddychanie. Bez względu jednak o której części stroju sportowego mówimy najważniejszym aspektem obok jej odpowiedniego dopasowania i jakościowego materiału, jest dbanie o jego czystość. Chodzi przede wszystkim regularne pranie. Warto zainwestować przy tym w także np. w suszarkę na pranie, aby przyspieszyć proces suszenia - w ten sposób mamy ciągły dostęp do ubrań. Jak jej szukać? Można na przykład w sieci wpisując frazę ranking suszarek do prania.

mar. płatny

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA