Express-Miejski.pl

Afiliacja - czym jest i jak dołączyć do programu?

zdjęcie ilustracyjne fot.: Pixabay

Zarabianie na polecaniu, czyli zjawisko także znane pod pojęciem afiliacja — to jedna z form reklamy, która za sprawą social mediów, stała się bardzo popularna.

Firmy nawiązując współpracę, nie ponoszą kosztów do czasu, aż promotor tworząc lejek sprzedażowy, za sprawą personalizowanego linku, przekieruje do zakupu. Dopiero wtedy dostaje należny procent ze sprzedaży.

Jak przystąpić do programu partnerskiego, czyli afiliacja krok po kroku.

Przystąpienie do programów afiliacyjnych jest bardzo proste, najczęściej wystarczy się tylko zalogować i po przejściu procesu weryfikacyjnego można cieszyć się partnerstwem z wybraną marką, która już od pierwszej skutecznej sprzedaży nagradza swoich członków. W większości przypadków programy afiliacyjne nie posiadają większych wymagań, wystarczy zgłosić chęć udziału, natomiast część z nich będzie wymagać udokumentowanych statystyk liczniku odwiedzin blogów, platform social media lub kanału YouTube.

Należy jednak uważać, wybierając programy afiliacyjne, gdyż z uwagi na to, że jest to forma działalności gospodarczej, wymagająca odprowadzania podatków, wymagane będzie podanie danych do faktury, w tym adresu domowego, konta bankowego do wykonywania przelewów, oraz często numeru NIP lub PESEL.

Afiliacja to program partnerski, ale kto właściwie może do niego należeć?

Przystąpić do programu afiliacyjnego może dosłownie każdy, kto ma w sobie odrobinę zaparcia i silnej woli. Z uwagi na to, że afiliacja [https://magazynprzedsiebiorcy.pl/afiliacja] jest programem opartym na sprzedaży, potrzeba przemyślanej strategii oraz umiejętności sprzedażowych, aby skutecznie przekierowywać odbiorców do sklepów internetowych i wpłynąć na ich decyzję zakupową. Wiadomo, że jest to model marketingowy B2B, oparty na wynikach, więc często, mimo iż przystąpić może każdy, musi jednak spełniać odpowiednie wymagania i być osobą, która posiada już stałe grono odbiorców. Jeżeli już się takie z upływem czasu zbuduje, wtedy można śmiało aplikować i nie zostanie się odrzuconym bez podania przyczyny, lub z powodu ogromnej konkurencji w branży.

Afiliacja dla każdego, czyli gdzie szukać programów afiliacyjnych?

Programów partnerskich, do których można dołączyć, jest obecnie bardzo dużo, wystarczy w dowolnej wyszukiwarce wpisać frazę "afiliacja" i po chwili pojawią się wszystkie możliwe opcje, oraz agencje pośredniczące, gdzie można jednocześnie założyć konto. Może to być np. portal Awin, gdzie można znaleźć takie marki jak Zalando lub CCC, albo Vivnetworks, czyli portal zagraniczny, gdzie można spotkać takie marki jak, chociażby Intersports. Dołączyć można także bezpośrednio na stronach sklepów internetowych, które nie zlecają pozyskiwania partnerstwa pośrednikom, przykładem może być na przykład Empik lub popularny portal hotelarski Booking.com, a nawet portal aukcyjny Allegro.

Zobacz również: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/numer-paragonu

Do kogo jest kierowana afiliacja jako forma dochodu pasywnego?

Z uwagi na fakt, że sprzedaż jest zajęciem wymagającym, nie wystarczy tylko się zalogować, wygenerować link i umieścić go na tablicy facebook'a lub podesłać znajomym. Należy zachęcić odbiorcę tak, aby dostrzegając potencjalnie płynące korzyści, sam zdecydował się na zakup z przekierowania, nie czując przy tym nachalnej polityki sprzedażowej. Afiliacja, czyli zarabianie na polecaniu, to właśnie kluczowy element marketingowy, w którym unika się sprzedaży bezpośredniej, a raczej sugeruje odbiorcy, że coś ma pewne korzyści i jego wyborem jest to, czy kupi dany produkt, czy też nie.

Przystępując do programów afiliacyjnych, warto posiadać już grono odbiorców, ponieważ z racji na to, że konkurencja jest ogromna i co chwilę ktoś stara się coś sprzedać na korzystnych zniżkach, ciężko będzie stworzyć skuteczne źródło dochodu pasywnego. Należy pamiętać, że jest to bardzo powolny proces i często trzeba uzbierać określoną sumę na koncie wirtualnym, zanim będzie można zlecić przelew na konto bankowe. Nie jest to ta forma, gdzie wyniki szybko rosną, a zyski są zauważalne od pierwszej sekundy, więc jeśli ktoś nie ma cierpliwości, to lepiej omijać afiliację szerokim łukiem.

Sprawdź również: https://magazynprzedsiebiorcy.pl/5-sil-portera

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA