Express-Miejski.pl

52-latek z zakazem prowadzenia pojazdów uciekał przed policją. Kierował po spożyciu alkoholu

Mieszkaniec powiatu kłodzkiego kierował mając zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący go dożywotnio. Ponadto był w stanie po spożyciu alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenia ale również złamanie zakazu sądowego i niezatrzymanie się do kontroli drogowej fot.: KPP Ząbkowice Śląskie

Policjanci z grupy Speed zatrzymali kierującego oplem, który nie dość, że jechał po użyciu alkoholu, to miał dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

29 września policjanci z grupy Speed na drodze krajowej numer 8 zauważyli samochód Opel Combo, którego kierowca nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa. Zawrócili za nim i dali wyraźny sygnał do zatrzymania. Kierujący zamiast zareagować i zatrzymać się zgodnie z poleceniami dawanymi przez policjantów zlekceważył dawane mu sygnały zarówno dźwiękowe jak i świetlne nadal i kontynuował jazdę tyle, że ze zwiększoną prędkością.

- Mundurowi podjęli pościg za samochodem najpierw krajową ósemką by następnie wjechać na drogi powiatowe i gminne, gdyż mężczyzna skręcił w kierunku miejscowości Dębowina. Chwilę później 52-latek został zatrzymany. Okazało się, że mieszkaniec powiatu kłodzkiego ma zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych obowiązujący go dożywotnio. Ponadto w czasie zatrzymania przez policjantów był w stanie po użyciu alkoholu. Teraz odpowie nie tylko za wykroczenia ale również złamanie zakazu sądowego i niezatrzymanie się do kontroli drogowej - informuje Katarzyna Mazurek, rzecznik prasowy ząbkowickiej policji.

Policjantka dodaje, że jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Nie pozwalajmy na jazdę na „podwójnym gazie”. - Nie zgadzajmy się również na podróż z pijanym kierowcą.
Niezwłocznie powiadom policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz zachowanie kierowcy na drodze, które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał - zapewnia funkcjonariuszka.

em24.pl / KPP Ząbkowice Śląskie

3

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • 52-latek z zakazem prowadzenia pojazdów uciekał przed policją. Kierował po spożyciu alkoholu

  2022-09-29 16:11:21

  gość: ~Ak

  Picie alkoholu ijazda samochodem jest zabroniona a jeszcze dożywotnio zatrzymane prawo jazdy. Karać surowo i jeszcze raz Karać surowo!!!

 • 2022-09-29 21:31:13

  gość: ~Ttr

  Heh dzisiaj około 12.20 mijałem się z tą całą grupą speed. Kierowca taki blondynek sam jechał bez pasów i na dodatek bawił się telefonem . Pijaków eliminować ale jeżeli chodzi o pasy i telefon to proszę świecić przykładem

 • 2022-09-30 16:39:13

  gość: ~Mo

  ostatnio dodany post

  @~Ttr
  Zrób zdjęcie i wyślij do komendy Wojewódzkiej i blondynek może szukać pracy

REKLAMA