Express-Miejski.pl

Naklejki na ścianę do kuchni zamiast płytek. Sprawdź, co warto wybrać

zdjęcie ilustracyjne fot.: freepik.com

Właściciele domów i mieszkań coraz częściej decydują się na wykorzystanie podczas urządzania lub remontu kuchni specjalnych naklejek na ścianę. 

Mogą one zastąpić tradycyjne płytki. Nic nie stoi na przeszkodzie jednak, aby za ich pomocą zamaskować stare, nieestetyczne już kafle. Takie produkty mogą być nie tylko bardzo estetyczne, ale i funkcjonalne. Jakie naklejki na ścianę wybrać zamiast płytek? Podpowiadamy.

Naklejki na ścianę zamiast płytek właściwości

Niezależnie od tego, czy dopiero urządzamy swoją nową kuchnię, czy mamy zamiar nieco odświeżyć to wnętrze, naklejki do kuchni, które chcemy wykorzystać do aranżacji tego pomieszczenia, muszą wyróżniać się pewnymi właściwościami. Przede wszystkim ich powierzchnia powinna być zabezpieczona warstwą laminatu, aby taki produkt był odporny na promieniowanie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne, a także działanie wody. Jeśli chcemy ich użyć w pobliżu źródeł ciepła, a więc na przykład kuchenki, wcześniej sprawdźmy, czy materiał, z którego są wykonane, może być zastosowany w takim miejscu.

Naklejki na ścianę zamiast płytek jaki wzór wybrać?

Naklejki na ścianę, zamiast płytek w kuchni mogą być wykorzystane zarówno w nowych wnętrzach, jak i tych, które chcemy wyremontować stosunkowo niskim kosztem. W tym drugim przypadku nie musimy więc skuwać poprzednich kafli. Wystarczy tylko przykleić na nie wybraną przez siebie naklejkę i cieszyć się odmienionym wyglądam wnętrza.

Naklejki na płytki dostępne są w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Z tego powodu bardzo łatwo można dopasować je do stylistyki niemal każdego pomieszczenia. Modele przeznaczone do przyklejania na płytki z łatwością przylegają niemal do każdego typu podłoża. W ofercie zarówno sklepów stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy modele naklejek z motywami geometrycznymi, indyjskimi, przedstawiające owoce, warzywa, ziarna kawy czy imitujące tradycyjne płytki.

Jak dopasować naklejki na ścianę do stylistyki kuchni?

Naklejki na ścianę należy dopasować do stylu, w jakim chcemy urządzić kuchnię. Są one dostępne nie tylko w wielu różnych wzorach i kolorach, ale także wymiarach. Dlatego również ten aspekt weźmy pod uwagę, wybierając konkretny produkt. Naklejki imitujące płytki mogą być mniejszych rozmiarów, na przykład 10 × 10 cm, ale i w większym formacie na przykład 30 × 30 cm. 

W kuchni w stylu glamour doskonale sprawdzą się modele z geometrycznymi wzorami lub pozłacanymi elementami. W nowoczesnej z kolei imitujące na przykład marmur. W kuchni urządzonej w stylu prowansalskim możemy postawić na marokańskie wzory, ale także motywy kawowe, kwiatowe czy naklejki na ścianę imitujące drewno.

mat. sponsorowany

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA