Express-Miejski.pl

Dlaczego Faceci mają fajnie?

Mężczyźni mają fajnie fot.: qute / sxc.hu

Parę dni temu wpadła w moje ręce lista: Dlaczego faceci mają tak fajnie... fajniej niż kobiety oczywiście. Znalazłam tam ponad 20 powodów, dla których ich życie jest niby o wiele łatwiejsze od naszego.

Co tam wyczytałam? Otóż..

1. "Ich dupa nigdy nie jest czynnikiem decydującym podczas rozmowy o pracę"
Tu się zgadzam, pod warunkiem, że rozmowę przeprowadza facet. Chociaż, jeśli to kobieta się tym zajmuje, to jeśli jest wredną, zakompleksioną istotą, może nie chcieć w swoim zespole pięknej konkurentki.. Oczywiście o ile to nie casting na modelkę ;) ALE! Nie wierzę w to, że gdy to kobieta rekrutuje, nie przygląda się pośladkom faceta! Naturalnie pod warunkiem, że z przodu wygląda wystarczająco zachęcająco :>

2. "Ich nazwisko zostaje"
No już nie zawsze. Może dawniej - tak po prostu było przyjęte. Ale obecnie często słyszy się, że kobieta ma podwójne nazwisko lub pozostaje przy swoim. I jest to coraz bardziej 'normalne' i akceptowalne. Zawsze też może w decydującym momencie powiedzieć.. "nie". I kto ma wtedy fajnie?

3. "Mechanicy samochodowi zawsze mówią im prawdę"
No tu się zgadzam. Tak samo jak z tym, że faceci z przekonania uważają kobiety za głupsze jeśli chodzi o sprawy związane z IT.. Ale czy dzięki temu mają fajnie? Przynajmniej my możemy utargować coś uśmiechem, dodatkowy przegląd, wymianę oleju za free.. A facet?? Chyba, że liczy na romans z mechanikiem..

4. "Ta sama robota - większa płaca"
Jeszcze w niektórych firmach tak jest, ale.. myślę, że to powoli się zmienia. Kobiet w pracy jest coraz więcej, zajmują coraz wyższe stanowiska, a co za tym idzie traktują obie płcie na równi.. A przynajmniej mam taką nadzieję.. Wydaje mi się, że trzeba mieć pecha, żeby trafić na wredną szuję..

5. "Nie muszą znać nazw więcej niż 5 kolorów"
Nie tyle nie muszą, co nie mogą :) Podobno facet, który zna więcej nazw jest.. gejem.. Współczuję :)

6. "Cały świat jest dla facetów ubikacją."
Nie wiem co powiedzieć.. Tak naprawdę to po prostu brak kultury z ich strony, że robią sobie ubikację z.. fontanny, chodnika, czyjegoś ganku ;) Jednym słowem - facet załatwiający się gdzie popadnie to świnia, cham i prostak , noooo, swołocz! :)

7. "Jeden nastrój. Zawsze!"
Co za stek bzdur wyssanych z palca. Faceci to tak okrutnie fochowata maść, że w głowie się nie mieści. Mają swoje humory, swoje zachcianki, swój świat.. Ale co ja będę mówić, i tak żaden się nie przyzna :)

8. "Ta sama fryzura może przetrwać latami, nawet dekadami"
A potem dziwimy się, że po ulicach chodzą pseudo-panki z płetwą... Litości. Wystarczy, że Beckham skosi trawnik na makówce i połowa populacji męskiej robi to samo..

9. "Nie używają podpasek"
TAK DRODZY PANOWIE! Właśnie tylko dzięki temu punktowi naprawdę macie fajnie!

No może jeszcze należałoby dopisać na końcu.. nie rodzicie..

A może znacie inne punkty, które pominęłam?

Ania Klimczuk

5

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

 • Dlaczego Faceci mają fajnie?

  2010-03-02 13:40:29

  Ania Klimczuk

  Parę dni temu wpadła w moje ręce lista: Dlaczego faceci mają tak fajnie... fajniej niż kobiety oczywiście. Znalazłam tam ponad 20 powodów, dla których ich życie jest niby o wiele łatwiejsze od naszego.

 • 2010-03-08 09:33:17

  gość: ~d

  Kupią jeden garnitur i oblecą w nich przynajmniej ze cztery imprezy, kobieta za każdym razem musi kupić inną sukienkę...

 • 2010-03-08 10:16:51

  gość: ~Janek 56

  Jedno muszę przyznać, kobieta ubrana elegacko w pracy na stanowisku kierowniczym"garsonka, ładna fryzura ,delikatny makijaż,poczucie pewności siebie,tolerancija na głupie uwagi, może uczynić z kobiety super menadzera, niech sie chowają faceci grubasy z cygarem i rozpiętą koszulą do pępka. Wiem to na przykładzie TOSCHIBY bo tam pracowałem kobiety menadzerki były super wzbudzały szacunek ,a jednocześnie pożądanie.PANIE TAK DALEJ JA W WAS POPIERAM.

 • 2010-03-09 00:59:27

  gość: ~...

  niesamowite jest to, ze tak łatwo ci przychodzi generalizowanie... bo panie manager w toshibie mialy garsonki , a panowie rozpięte koszule i cygara... nigdzie nie brakuje prostaków i jeśli ich tylko szukasz i wypatrujesz, to bez wątpienia znajdziesz. mam nadzieję jednak, że w swoim świecie znajdziesz chodź jednego Faceta, który ci zaimponuje

 • 2010-03-09 07:23:34

  gość: ~Janek 56

  ostatnio dodany post

  Zle mnie zrozumiałeś a może zle napisałem sory.Nie generalizuje, są faceci którzy reprezentują wysoki poziom wykształcenia i kultury osobistej, ale zauważyłem po 37 latach pracy że kobiety na wysokich stanowiskach są bardziej skromne, a zarazem tajemnicze nie wyrażają w sposób tak dobitny swojej wyższości, nie używają wulgaryzmów (są wyjątki) są bardziej wyrozumiałe i zorganizowanea przede wszystkim umieją słuchać.

 • 2010-03-09 07:18:52

  gość: ~z przodu krotko z tylu dlugo

  kto to Beckham?

REKLAMA