Express-Miejski.pl

Dolny Śląsk będzie miał superszybki Internet

Szerokopasmowy internet fot.: dreamstime.com

Za dwa lata wszystkie małe miejscowości z Dolnego Śląska będą miały taki sam dostęp do Internetu jak Wrocław. Taką wiadomość podał Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Największe trudności z szybkim łączem internetowym mają miejscowości podgórskie. Szczególnie ograniczony dostęp do szerokopasmowego Internetu mają mieszkańcy Kotliny Kłodzkiej.

Adam Okniński, Dyrektor Wydziału Wdrażania Technologii Informacyjnych w Urzędzie Marszałkowskim zapowiada, że do 2020 wszyscy mieszkańcy Dolnego Śląska powinni mieć dostęp do prędkości co najmniej 30 magabitów.
Skąd nagle takie przyśpieszenie? Dzięki budowie tzw. sieci szkieletowej, która obejmie cały Dolny Śląsk, nie omijając najmniejszych miejscowości.

Mieszkańców do sieci będą podłączały prywatne firmy teleinformatyczne. W gestii burmistrzów i wójtów gmin będzie leżało znalezienie firm, które podłączą mieszkańców danego terenu do szybkiego łącza.

Według wstępnych ustalań, dolnośląska sieć szkieletowa ma być gotowa do 30 września 2013 roku, a pierwsi mieszkańcy zostaną do niej podłączeni w 2014.

Express-Miejski.pl / Anna Nalepa

0

Dodaj komentarz

Dodając komentarz akceptujesz regulamin forum

KOMENTARZE powiadamiaj mnie o nowych komentarzach

REKLAMA